DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 23. června 2015

Home » » Minirecenze/minireview - GRAVEYARD - The Coffin Years (2015)

Minirecenze/minireview - GRAVEYARD - The Coffin Years (2015)


GRAVEYARD - The Coffin Years
CD 2015 (kompilace), BlackSeed Productions

Taky máte někdy ten neodbytný pocit, že se na vás všechno valí? Já tedy rozhodně. V dnešní době je všechno tak přetechnizované, že jsou z některých lidí spíš stroje. Napojeni na sítě, obdařeni dráty i bezdráty, žijí ve virtuální realitě. Bezmezně věří kdejakým kecům na facebooku, diskutují vášnivě a dravě o věcech, které v životě neviděli naživo a ženu či muže poznali jen v dokonalé porno podobě. Je to divnej svět, neosobní. Pod pozlátkem a tunami reklamy se po dokrytí nachází spousta špíny a hnusu. Existuje na to vůbec nějaké řešení? Mě pomáhá jedině to, že se odstřihnu od všeho závislého na elektřině, uteču do lesů a snažím se být neviditelný. Najednou jdu po opuštěné pěšině a vůbec mi mobily, facebooky, reklamy, televize, navigace ani různá nesmyslná nařízení a předpisy nechybí. Nejsem hippie, abych se svlékal na louce a vzýval nekonečnou lásku, ale nic podstatného najednou vůbec nepostrádám. Podobné pocity mívám i při poslechu některých old schoolových death metalových kapel. Třeba takoví Španělé GRAVEYARD, spojeni se mnou pupeční šňůrou díky několika recenzím a rozhovoru, ti také hrají tak, jako by ještě neznali digitální stahování. Hezky poctivě, s řemeslnou zručností, s radostí ze hry samotné. 

Letos se kupříkladu rozhodli vydat kompilaci. Nachází se na ní spousta písní staršího data a také mnoho coverů (jmenujme třeba od CELTIC FROST, SODOM, BOLT THROWER, CARCASS, DARKTHRONE apod.). To vše je proloženo třemi záznamy ze živého vystoupení. Vyloženě sběratelská záležitost, dalo by se říci. Pro mě osobně ale také odpočinek, zastavení se a očista od přemíry informací, které týrají můj mozek. Mám rád jejich řadová alba, kde předvádějí neskutečně energický, starý smrtící kov. Podobné souhrny songů jsou pro mě většinou dost roztříštěné, díky zvuku i často nesourodé, ale všem pravým fanouškům bych letošní počin s klidem doporučil. Hraje se tady na pohodu, hroby se otvírají s grácií a zručností starých protřelých strážců hřbitovů. Žádný stres, ani panika, "jen" temnota a mocné zlo. Pokud tedy také máte rádi chvilky, kdy se zastavil čas někde v devadesátých letech a máte plné zuby nekonečně "přechytralých internetových hrdinů", buďte vítání. Totální hrubý underground! GRAVEYARD RULES!Asphyx says:

This year GRAVEYARD decided to release a compilation. There is a good deal of their older songs and also many original songs (let me mention from CELTIC FROST, SODOM, BOLT THROWER, CARCASS, DARKTHRONE, etc..). And like a bonus three recordings of live performances. Absolutely a collector's issue, I can say. For me personally it's a rest, stop time and purification of my brain. So if you like the moments when the time stopped somewhere in the 90th , welcome. They are playing relaxed, the graves will be opened with grace and skill of the old guardians on the cemetery. No stress, no panic, "only" dark and powerful evil. Total gross underground! GRAVEYARD RULES!

Share this games :