DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 25. června 2015

Home » » Recenze/review - BONE GNAWER – Cannibal Crematorium (2015)

Recenze/review - BONE GNAWER – Cannibal Crematorium (2015)


BONE GNAWER – Cannibal Crematortium
CD 2015, Pulverised Records

Usekané kousky končetin se povalují všude kolem. Připomínají polámané loutky, jen s tím rozdílem, že dřevěné hračky nemají žádnou krev. Už dávno vím, co znamená slovo tratoliště. Nenechávám se tím unést, snažím se přemýšlet. Kdo mohl napáchat takové zlo? Bývala to poklidná vesnička, uprostřed hor. Teď se tu válí lebky, s mozkem vydlabaným obyčejnou polévkovou lžící. Kanibalové opět udeřili. Mám co dělat, abych v sobě udržel včerejší večeři. Celá osada je náhle tichá, žalující. Najednou se z rozhlasu ozve morbidní death metal klasického střihu. Utíkám k vysílači a jako již po několikáté nacházím vedle ovladače hlasitosti ručně psaný text. Je plný receptů na přípravu lidského masa. BONE GNAWER, podruhé na dlouhohrající desce a opět podepsaní krví nebožáků.

Zasvěcení zajisté vědí, že kapela je složena z nestorů smrtícího kovu. Mikrofonu se uchopil samotný Kam Lee (ex-DENIAL FIEND, ex-DEATH, ex-MASSACRE). Skupina je doplněna o Roggu Johanssona (PAGANIZER, REVOLTING a mnoho dalších). Máme tak před sebou sestavu, lehce připomínající THE GROTESQUERY. Jen s tím rozdílem, že zde drtí švédský nezmar baskytaru. U kytary stojí Ronnie Bjornstrom, chlapík s rychlými prsty a nezdolnou silou. Témata textů jsou jasná z prvního odstavce a pokud bychom se snažili hudbu BONE GNAWER přirovnat k ostatním kapelám, můžeme s klidem sáhnout do jakékoliv současné i minulé Roggovy smečky. Nic nového, dalo by se říct. Píšu tuhle větu již po několikáté a pokaždé doplňuji o to, že mě to stejně baví. Zde to mám opět podobné. Riffy jsou ostré jako čepel švédské oceli, bicí bolí a Kam Lee zpívá jako nikdy. Samozřejmě, všechno tohle snažení lze odsoudit pár slovy o tom, že všechno už tady bylo, ale řekněte mi upřímně, co ne?


Mezi songy častokrát zazní obligátní motorová pila, na nářek obětí se nehledí a různé šumy a šepot dodávají skladbám na ještě větší uvěřitelnosti. Osobně se mi nejvíc líbí propojení rychlých pasáží (vhodným pro totální mosh-pit) a chladných, táhlých melodií. Příběhy o ochutnávání lidského masa ožívají až realisticky, opravdu cítím ten strach, nenávist a zběsilost. Jestli má být jedním ze základních stavebních kamenů death metalu uvěřitelnost, tak tady bych na ni přísahal. Pro old schoolové nadšence, hudební archeology a maniaky vyznávající devadesátá léta je album jako stvořené. Vražda střídá vraždu, zem je prosáklá krví, smrt sedí zase jednou na svém trůnu a připomíná se tichým upřímným smíchem. Představte si poklidný večer, předcházející před vlahou nocí a pak už jen náhlý střih, jak v hloupém hororu. Všude se, až neuvěřitelně hlasitě, začnou ozývat výkřiky. Sousedy vám naporcují na několik částí a zlý sen pokračuje až do ranního kuropění. Nakonec nezbude vůbec nikdo, jenom ticho, strach a nasládlý pach rozkládajících se mrtvol. Přijde vám to tupé, ošklivé a nechutné? A víte, že mě také? Jen s tím rozdílem, že vím, že zde je to nadsázka, umělecké vyjádření. Realita bývá o hodně horší, stačí zmáčknout knoflík na vaší televizi.


BONE GNAWER se ke své krvavé práci postavili opět nadšeně a se zkušenostmi v rukách. Nová deska je krutá, melodická, plná mrtvol a šílenství. Líbí se mi propojení rychlých pasáží a pomalejších motivů. Kam Lee zpívá jako o život a celé album vyznívá velmi kompaktně. Nemám proti podobnému death metalu v tradičním pojetí žádných námitek. Nahrávku si užívám stejně, jako si kanibalové užívají čerstvé maso. Je nám zde předkládán klasický, tradiční death metal devadesátých let. Pro všechny old schoolové fanoušky povinnost. Riffy jsou ostré jako čepel švédské oceli, bicí bolí a melodie jsou studené jako pořádně stará mrtvola. Velmi dobře!


Asphyx says:

BONE GNAWER stand to their bloody work again with enthusiasm and experience in their hands. The new CD is brutal, melodic, full of corpses and madness. I like the combination of fast passages and slower motives. Kam Lee sings about life and the whole album sounds very compactly. I'm not against a similar death metal in the traditional sense. I enjoy the recording as well as cannibals can use fresh meat. the classical, traditional death metal of 90th is presented here. Duty for all old school fans. Riffs sharp like the blade of Swedish steel, drums hurts and melodies are really as cool as old corpse. Very well!


Seznam skladeb:

1. Anthropophagist Inferno
2. Modern Day Cannibal
3. Chainsaw Carnage
4. Horrors In The House Of Human Remains
5. Chewed, Mauled & Gnawed
6. Il Sesso Bizzarro Di Cannibali
7. Chrome Skull
8. Below A Murder Of Carrion Crows
9. Carnivore Beneath
10. Untold Story: Human Pork Bun
11. Cannibal CrematoriumČas: 40:55


Sestava/band:Kam Lee - Vocals
Ronnie Bjornstrom - Guitars
Morgan Lie - Drums
Rogga Johansson - Bass


Share this games :