DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 6. června 2015

Home » » Recenze/review - GOAT SEMEN – Ego Svm Satana (2015)

Recenze/review - GOAT SEMEN – Ego Svm Satana (2015)


GOAT SEMEN – Ego Svm Satana
CD 2015, Hells Headbangers Records

Vítejte na peruánském pohřebišti. Cítíte ty pradávné rituály? Vnímáte kouzlo tohoto místa? Zde, poblíž města Lima se obětovalo dlouhá léta. Kameny jakoby křičely, naříkaly. Občas pohlédnete na žulový oltář a uvidíte tam krev. Místo má úžasnou akustiku a tak muzika GOAT SEMEN krásně vynikne. Tihle rouhači jako by byli potomci dávných šamanů, tančících nekonečné tance smrti. Vzali si na pomoc špinavý, rouhačský black/death metal. Ten je asi nejlepším prostředkem, pro vyjádření jejich znesvěcujících pocitů. Pro poslech se musíte ponořit až někam do přelomu osmdesátých a devadesátých let, probrat se starými nahrávkami. Pokud vám nevadí cílená zvuková nedokonalost a ustojíte nejednu hlukovou stěnu, pak si pravděpodobně tento obřad vychutnáte s chutí a nadšením. Melodie jsou zastřené, vytažené odněkud z podzemní zkušebny, vokál nepříjemný a skřehotavý. Všechno pak působí značně naléhavě.

Na podobnou produkci je nutné se koukat trošku jiným pohledem. Tohle není kapela, která se bude dobře vyjímat na titulní stránce vašeho oblíbeného časopisu, ale spíš ten nejtemnější rituál, chaos a zmar, kterého jste se kdy zúčastnili. Hodnotit a posuzovat by se tak mělo spíš nadšení, zapálení pro věc, než technické výkony jednotlivých muzikantů. Nezastírám, že mi úplně vše na téhle desce sedne, ale velmi oceňuji náladu, kterou se povedlo téhle smečce na CD doslova narvat. Jsou kapely, které si na underground hrají, předstírají ho a vydávají ho za svoje nejsvětější image a pak jsou uskupení, kterým to prostě věříte. GOAT SEMEN patří mezi vyvolené. Tedy alespoň pro mě. Pánové sklízí po všech různých recenzentských webech samá dobrá hodnocení. Nedivím se. I já se musím přidat ke stoupencům jejich řádu. Tenhle obřad je sice tak krvavý, že mnohdy musím odvrátit svoji tvář, ale má v sobě určité přitažlivé kouzlo. Já zkrátka téhle partě všechno věřím. A to je pro mě hrozně důležité.


GOAT SEMEN jsou jako nějací padlí kněží, kteří se rozhodli obnovit staré rituály pro vyvolání temných sil. Masakrují nás svými riffy, žalují, trápí nás a nakonec nedávají vůbec žádné rozhřešení. V některých kulturách se obětovalo způsobem, že po odříkání modliteb, byl nebohý jedinec shozen do hluboké jámy mezi skalní masivy. Jeho maso a kosti pak odnesli ptáci. Lidé měli často za to, že se bohové slitovali a přijali jejich dar. Tady je to jiné. Místo zvířat se slézají démoni, vysávají krev a plivou kolem sebe jen samý hnis. V nedaleké kapli zní zběsile zvon. Věřící v Kristovo odpuštění se křižují o sto šest. Tentokrát to ale nepomáhá. Oběť je vyvlečena na nejvyšší skálu, kapela přidává na rytmu. K úmrtí nakonec nedojde, black death metalisté se přeci jen spíše zajímají o historii, než aby vykonávali zlo, ale věřte, že ti, kdo se zúčastnili této seance, budou mít husí kůži ještě hodně dlouho. Stejně jako na koncertech této peruánské skupiny.


„Ego Svm Satana“ je deskou, která má velmi nakažlivou atmosféru. Připomíná výše zmíněné rituály natolik uvěřitelně, že by na CD mělo být nalepeno varování před zlými silami. Black death metal je zde špinavý, uvěřitelný a nepostrádá velmi silné melodie. Desku si užívám úplně stejně jako pravé okultní obřady. Peruánci hrají s nadšením, energií a dokážou vtáhnout do své nečisté hry. Jejich kruté příběhy opravdu ožívají a znesvěcují vše svaté. Z malé vesnice, ležící na úpatí hory, se vydal dlouhý průvod. Na nosítkách sedí další oběť. Démoni si žádají další a další maso. Ženy naříkají, muži mají zachmuřené tváře. V čele zástupu stojí členové kapely a nesou v rukou obrácené kříže. Zvony se opět houpají do kroku. Chodí to tady tak odjakživa a byla by škoda něco měnit. Pravý bezbožný black death metal!


Asphyx says:

"Ego SVM Satan" is an album with a contagious atmosphere. He recalls the dark rituals so believable that the CD should contain a warning against evil forces. This is Black Death Metal which  is dirty, believable and not lacking very strong melodies. This Album ..I enjoy exactly the same way as true occult rites. Peruvians are playing with enthusiasm, energy and are able to draw up their dirty play. Their cruel stories really come to life while desecrating everything holy. Totally right godless black/death metal!

Seznam skladeb:

1. Letanias De Satan - Intro
2. Holocausto
3. Genocidio
4. Warfare Noise
5. Revelaciones
6. Altares Del Pandemonium
7. Madre Muerte
8. Hambre Final
9. Ego Svm Satana


Čas: 39:04

Sestava/band:


Erick Neyra - Vocals
Wa Han Beleth - Guitars
Necro - Bass guitar
Satyricon - Drums

Share this games :