DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 2. června 2015

Home » » Recenze/review - SKINLESS – Only the Ruthless Remains (2015)‏

Recenze/review - SKINLESS – Only the Ruthless Remains (2015)‏


SKINLESS – Only the Ruthless Remains
CD 2015, Relapse Records

Jedna z mých nejčernějších nočních můr došla svého naplnění. Unesený jsem byl hned po ránu, cestou do práce. Ulice byly prázdné, jen pár pejskařů se ohlédlo za mým výkřikem. Teď ležím svázaný, opuštěný, polozmrzlý v nějaké boudě uprostřed lesů. Do parády si mě vzali jedni z nejklasičtějších brutálně death metalových únosců. SKINLESS. Pojem mezi příznivci stylu známý už od roku 1992. Ti přerušili v roce 2011 svoji činnost, aby se pak léta Páně 2013 opět vrátili. Krutější a drsnější než kdy dřív. Jejich tvorba je doufám všem známá (kdo neví o kom je řeč, nechť si laskavě doplní smrtící vzdělání). Američané dělají svoji práci velmi dobře. Letos sice nepřekvapí ničím novým, nebudou vás šokovat (od toho jsou zde jiné, mladší smečky), ale přenesou vás spolehlivě do země, kde se na nějaký ten zaříznutý nůž do živého masa nehledí. Už jen ten obal od Kena Sarafina k nám promlouvá jasnou řečí. Mluví s námi o morbiditě, krutosti a zlu, kterých je schopen jen druh, který se sám pasoval na pomyslný vrchol vývojové křivky.

Včera jsem viděl za celý den 150 mrtvých jenom ve zpravodajství. Mí mučitelé mě nechávají koukat na televizi. Zavěšený uprostřed místnosti na ostrých hácích se houpu do rytmu syrových riffů. Ta krev, která mi prýští ze zad, mě vůbec nebolí. Horší je to s utrpením druhých, které právě probíhá na obrazovkách rozestavěných kolem mě. Je to opravdu hodně zlý sen. Uvěřitelný. Pouta se zařezávají do zápěstí i kotníků, odřený na kost trpím údery bicích. Zaplavila mě zároveň vlna adrenalinu, vyplaveného strachem i nekonečný smutek nad mým osudem. Jestli se z tohohle průšvihu dostanu, obětuji všem death metalovým předkům. V lese kolem se rozléhá nekonečné ticho. Příroda jakoby sama vycítila, že tady vládnou nejkrutější ze šelem. SKINLESS jsou věrni svému brutálnímu jménu, pečlivě vybudovanému a oddřenému statusu nekompromisní kapely. Neodehrává se tady sice nic zlomového, ani nic, co by styl posouvalo do další dimenze, ale ona mnohdy poctivá práce dokáže zaujmout víc, než neuchopitelná progrese. Zde se zabíjí hezky postaru, nožem, sekerou, puškou s upilovanou hlavní. Žádné moderní technologie ani postupy nečekejte.


Páté dlouhohrající album v historii, pátý zásek pěkně nabroušeným ostřím. Prvotní „obrovské“ nadšení sice po čase odeznělo, ale musím uznat, že kapela pořád umí složit dobré songy. Deska se velmi příjemně poslouchá a když si k tomu připočtete takové bonusy, jako mrtvola hozená do mrazáku, nevytřené kaluže kdysi životodárné tekutiny, maniaci řádící v nočním městě a velký tlak, způsobený jednotlivými skladbami, tak myslím, že musí být spokojený každý alespoň trošku „shovívavý“ fanoušek. Osobně se mi hodně líbí syrový zvuk, nekompromisní sypačky a všude kolem vznášející se pach zaschlé krve. Jsem opět pohřbený zaživa a marně ťukám na víko rakve. Tahle móda pomsty za léta poslouchání smrtícího kovu asi jen tak nevymizí. Brutální kapely musí být ze své podstaty odporné, odpuzující, musí hrát tak, aby vás to bolelo. Jinak jejich tvorba ztrácí smysl. SKINLESS všechno tohle umí. Zkušenosti a zároveň i stále jasně čitelné „mladické“ nadšení je pořád znát. Cítím hnijící maso, slyším nekonečné utrpení. Pro oddech a relax neznám v dnešním světě lepší hudbu. Zní jako rajské chorály. Po večerních zprávách rozhodně.


„Only the Ruthless Remains“ je album ostré jako čerstvě nabroušený nůž. Nekompromisní, old schoolové, šílené a krvavé. SKINLESS se vrátili v plné síle. Krev stříká všude kolem, kosti jsou lámány bez upozornění a riffy se vám zaryjí až někam do zadní části mozku. Neodehrává se zde nic nového, ani převratného, ale práce těchto řezníků je poctivá, nekompromisní a krutá. Osobně si nahrávku užívám jako kus toho nejsyrovějšího masa. Album, které ve vás probudí ty nejčernější noční můry. Brutal death metal forever!


Asphyx says:

The album "Only the Ruthless Remains" is sharp as a recently sharpened knife. Uncompromising, old school, mad and bloody. SKINLESS have returned in full strenght. Blood is splashing everywhere, the bones are broken without warning and riffs are digging somewhere into the brain. Nothing new or groundbreaking is happen, but the work of these butchers is honest, mad and brutal. Personally, I enjoy this album like a piece of a raw meat. The album, that will wake up your darkest nightmares. Brutal death metal forever!


Seznam skladeb:

01. Serpenticide
02. Only The Ruthless Remain
03. Skinless
04. Flamethrower
05. The Beast Smells Blood
06. Funeral Curse
07. Barbaric Proclivity


Čas: 35:35


Sestava/band:Sherwood Webber – Vocals
Noah Carpenter – Guitar
Dave Matthews – Guitar
Joe Keyser - Bass
Bob Beaulac - Drums

Share this games :