DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 26. června 2015

Home » » Rozhovor/interview - AVULSED - Většina fanoušků, co chodí na naše koncerty, jsou staří srdcaři! / Most of the people attending to our gigs are die hard fans!

Rozhovor/interview - AVULSED - Většina fanoušků, co chodí na naše koncerty, jsou staří srdcaři! / Most of the people attending to our gigs are die hard fans!FOR ENGLISH PLEASE SCROLL DOWN

Přeložila Duzl/translate by Duzl

czech version

Odpovídal basák Tana.

Ave AVULSED! Zrovna sedím, poslouchám zatím vaše poslední album „Ritual Zombie“ a říkám si, kde berete všechnu tu inspiraci? Zombie témata jsou v death metalu poměrně oblíbená, zeptám se tedy rovnou na začátek. Proč zrovna zombie? Nebáli jste se toho, že tahle oblast je už poměrně vyčerpaná?

Nazdar! Je pravda, že texty AVULSED byly vždy obskurní a gore. V průběhu těchto let jsme nikdy neměli žádný text o zombie, takže proč ne? Všichni jsme milovníci hororových filmů a zombie je něco, co všichni dobře známe. Fajn, aktuálně je tu spousta zombie filmů, seriálů a jiných věcí, ale koho to zajímá?

Trošku mi přijde, že jste na posledním albu lehce zvolnili. Deska je samozřejmě pořád tvrdá, ale jiným způsobem. Jako byste se lehce vrátili do old school death metalu. Hodně tomu přispívá „starý“ zvuk (Moontower Studio – Barcelona). Byl to od začátku účel? Chtěli jste takhle znít? Osobně se mi to hodně líbí, ale zaslechl jsem i názory, že minulá alba byla „větší nářez“.

Rozhodli jsme se na „Ritual Zombi“ vrátit trochu zpátky k našim počátkům. Takže v průběhu skládání jsme se zaměřili na vytvoření něčeho víc old schoolového. AVULSED se s každou nahrávkou trochu mění. Bez diskuzí je jediným bodem fakt, že naše muzika musí být death metal. Snažíme se ale psát pro naše fanoušky pokaždé něco jiného, aniž bychom se sami změnili.

Tana
Velmi se mi líbí obal od Juanja Castellana. Jen si říkám, že pro vás je poměrně netypický. Býval jsem zvyklý na různá „gore“ témata a najednou vidím klasicky pojatý cover. Proč ta změna?

Ritual není koncepční album, ale koncept tu zpětně je. Tentokrát jsme nechtěli obal z photoshopu jako jsme to udělali v minulosti. V tomhle počinu je atmosféra staré školy, takže jsme chtěli i staroškolský obal. Juanjo je výborný umělec a nápad dostal poměrně rychle. Je to náš nejlepší obal vůbec, o tom není pochyb. Hlavní myšlenkou alba jsou zombie, takže se to na obalu muselo projevit.

Od roku 2014 máte nového bubeníka. Je jím Erik Raya. Proč jste se vlastně rozešli s Ricardo Menou (ten byl s vámi dlouhých deset let)? Poslední desku pak s vámi nahrál Oscar Bravo (mimochodem, jeho práce se mi hodně líbila). Je těžké sehnat ve Španělsku dobrého bubeníka? Alespoň u nás je to hodně nedostatkové zboží (smích).

Chcete-li být členem kapely, a u AVULSED tomu není jinak, má to co dočinění s tím být opravdu součástí. To znamená zkoušet a hodně cestovat, podle toho, jak kapela potřebuje. Někdy prostě život odvane někoho někam jinam. Na tom není vůbec nic špatného. Momentálně s námi hraje Erik a díky jeho věku (21let) se všichni cítíme mladší a máme v plánu tolik věcí, kolik jen bude možných. Je to něco jako dostat chuť dělat zase naši práci, když se k nám připojil někdo nový a my si to užíváme!

Dave Rotten
Jakým způsobem vznikají nové skladby AVULSED? Zajímá mě ten samotný postup. Kde berete inspiraci? Skládáte dohromady ve zkušebně nebo každý doma zvlášť a pak vše řešíte spolu? Využíváte pro komunikaci, výměnu nápadů internet? Spousta muzikantů se v některých kapelách vidí jen na koncertech. Chodíte spolu třeba na pivo?

Hudbu skládáme doma. Někdo pak přijde do zkušebny s nápadem na novou skladbu, pak o tom debatujeme, učíme se a hrajeme. Své nápady samozřejmě sdílíme na internetu, to je skvělý nástroj, ale nikdy jsme se nepřestali scházet ve zkušebně, ani na měsíc, od počátku naší kapely. Jasně, že spolu chodíme na pivo, koncerty, scházíme se, slavíme spolu například i narozeniny. Jsme přátelé…

Ještě v roce 2005 jste vydali desku u slovenských Metal Age Productions. Pak už jste byli jen u Xtreem Music, které patří Davemu. Je to vcelku pochopitelné, ale pořád si říkám, že se jedná o malý, undergroundový label. Neuvažovali jste (nechtěli) zakotvit u nějaké větší firmy? AVULSED je kapela, která má už dlouhá léta velmi dobré jméno a tak mi neříkej, že nabídky nebyly?

Mnohokrát jsme se snažili dostat k velkému vydavatelství. Někdy nebyly dobré podmínky, někdy se o nás nezajímali. Dáváme přednost 100% kontrole nad naší prací a extrémní hudba je pro nás přirozená. Dave odvádí skvělou práci a zbytek z nás je rád, že máme tuto možnost.


Ve vašich textech jsou často zmiňována samá „nechutná“ gore témata, máte hodně krvavé obaly a i klipy nejsou zrovna moc romantické (smích). Měli jste s tím někdy potíže? Zakazovali třeba v nějaké zemi prodej vašich desek nebo byl problém s nějakým koncertem?

AVULSED byl zakázaný, to je pravda. Dokonce i v metalových časopisech. Naše obaly byly předělány na černé a zůstalo jen logo. Ale to bylo něco, o co jsme se nestarali. Hrajeme death metal a ten není mainstream. Není to hudba, není to obal.

U nás máme pořád zafixované Španělsko jako hodně katolickou zemi. Je to pořád pravda? Bojuje církev nějakým způsobem proti metalu? U nás v Čechách jsme spíše ateisté a jen občas se objeví před nějakým koncertem pár pomatenců s protestními plakáty, ale v sousedním Slovensky by mohli vyprávět.

Španělsko není úplně katolickou zemí, ale církev má velkou moc. Ovládá mysl lidí, politiku a finance. Většina jejich žalob proti metalu nejsou proti samotnému žánru, ale proti jednotlivým kapelám, kvůli jejich politickému obsahu. AVULSED nemá nic společného s politikou, proto nemáme žádné problémy.

Cabra
Jak to vůbec v současnosti vypadá s death metalem ve Španělsku? U nás občas přijde na koncert jen pár lidí. Různých akcí je velká spousta a nejvíc stejně táhnou jen velká jména. Jaká bývá návštěvnost u vás? Podporují lidé underground? Kupují CD?

Situace je víceméně stejná v celé Evropě. Jen opravdu velké kapely přilákají davy. Existuje tady spousta výborných kapel, na které přijde jen pár lidí. Underground stárne a jen málo mladých jej podporuje. Prodeje CD jsou rok od roku nižší. To je něco, s čím se holt musíme smířit. Ve srovnání s jinými koncerty máme štěstí, že ve Španělsku naše akce fungují opravdu dobře. Je to škoda, že jsou tady koncerty, na které přijde jen pár lidí. Znamení doby...

A co mladé kapely? K nám do České republiky občas nějaké jméno od vás pronikne, ale abych pravdu řekl, tak je to spíš díky tomu, že si ji sám „vyhledám“, než aby se o něm „vědělo“. Z poslední doby mě zaujali DOMAINS, MORBID FLESH, GRAVEYARD, DECAPITATED FLESH. Máš pro nás nějaké další tipy?

Ve Španělsku je mnoho skvělých kapel, na rozdíl od těch, které jsi zmínil. Abych jmenoval zástupce různých žánrů, tak například LOOKING FOR AN ANSWER, WORMED, AUTUMNAL… a taky se vrací některé staré kapely jako APOSENTO, REINCARNATION.

Jaké desky z poslední doby tě zaujaly? Jsi sběratelem muziky?

Jasně, pořád sbírám a poslouchám muziku. Zdá se, že nová deska Paradise Lost se vrátila na správnou cestu. Poslední album Warlord UK, Amputory, Prion (s nimi jsme v září na turné).

Juancar
Spousta kapel má poměrně vyhraněné názory na stahování muziky z internetu. Co vy a nelegální stahování? Většinou každé album unikne v den vydání. Pro někoho je to reklama, někdo proti tomu bojuje. Co si o tom myslíš?

Nezajímá nás to. Pokud se prostřednictvím stahování dostaneme k více lidem, tak fajn. Našim hlavním cílem je hrát živě jak jen to bude v našich silách. Stejně tak jsme se nikdy nesnažili uživit či vydělávat peníze jen z AVULSED a pokud můžeme vyrazit na turné do té či oné země jen díky tomu, že se o nás někdo nebo nějaký šílený promotér dozvěděl tím, že si stáhl naši desku, tak je to v pořádku.

V dnešní době spousta kapel v undergroundu už od vydání CD ustupuje, případně vydá nové songy jen na vinylu nebo limitované edici pro fanoušky. Jak se k tomu stavíte vy? A co vinyl? Jsi příznivcem tohoto formátu?

Všichni milujeme vinyly, ve skutečnosti probíhá postupně „dolis“ všech našich alb. Pořád vydáváme CD a budeme vydávat i nadále. A vinyly taky, i přesto, že v nějaké zemi je licence na vydávání kazet! Smích…

Erik
V současné době spousta mladších posluchačů u nás v České republice znovu objevuje staré dobré desky/kapely. Přijde mi, že spousta lidí se vrací k „metalovým kořenům“. Pozoruješ tento „trend“ i u vás ve Španělsku? Když třeba hrajete v nějakém klubu u vás, kdo na vás chodí? Jsou to spíše „pamětníci“ nebo mladí?

Většina fanoušků, co chodí na naše koncerty, jsou staří srdcaři. Samozřejmě jsou tady i nějací mladší posluchači, ale pokaždé, když hrajeme ve Španělsku, potkáváme spíše staré přátelé a fanoušky, které známe už dlouhou dobu. Mladí se objevují také, ale je jich málo.

Které kapely/desky na tebe měly v počátcích tvé hudební kariéry největší vliv? Každý muzikant se podle někoho učil. Kdo byl tvým vzorem?

Pokud se budeme bavit o Avulsed, tak nás ovlivnil old school death metal, kapely jako Demilich, Demigod, Napalm Death, Bolt Thrower, starý Sinister… ale nenazýval bych je idoly, inspirovali nás, potkali jsme se s mnohými z nich, ale nemůžu říct, že by to byly idoly, oni ani nikdo jiný.


Co si vůbec jako kapela myslíte o recenzích, reportech z koncertů apod.  Jsou pro vás tyto názory důležité? Čtete a vyhledáváte si „názory“ na vaši muziku na internetu? Máte u vás ve Španělsku nějaký web, časopis, kde se propaguje dobrý death metal?

Samozřejmě, recenze, ziny, webziny mají hodně co dočinění se scénou. Objevili jsme touto cestou mnoho kapel. A taky pořád milujeme tištěné ziny. „Bloody Zine“ a „Pitch Line Zine“ jsou dva nejlepší místní ziny.

Znáte a posloucháte nějaké kapely z České republiky?

Krabathor, Fleshless, hráli jsme s Malignant tumour (to jsou šílenci, smích!)


Vím, že se u nás v České republice občas zastavíte a zahrajete, ale jestli se nepletu, tak naposledy jste u nás hráli v roce 2010 na festivalu Obscene Extreme. Co třeba nějaký koncert v klubu, nechystáte v nejbližší době? Už by to chtělo (smích)!

V září budeme mít turné po Evropě s naším albem „Ritual Zombi“ a v Praze zahrajeme 24. září v ModréVopici.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho prodaných CD a spousty šílených a věrných fanoušků!

Díky za rozhovor a na viděnou v září!!!


logo
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Přeložila Duzl/translate by Duzl

english version

Answered bassist Mr. Tana.

Ave AVULSED! I was just sitting and listening to your latest album "RItual Zombie" and I ask myself, where do you get all your inspiration from? Zombie themes are really quite common in death metal, so let me ask directly: Why zombies? Are you not afraid that this area is already quite exhausted?

Hi there!! Well, AVULSED lyrics have always been obscure and gore-based. And, during all these years, we had not even a song about zombies. So, why not? We all are horror movies lovers, and zombies are something we all know about. Ok, right now there are many zombie movies, serals and so, but, who cares??

It seems to me that you have slowed down a little on this last album. The record is still hard of course but in a different way. As if you returned to old school death metal. Surely the „old“ sound (Moontower Studio - Barcelona) contributes to this impression. Was that the purpose from the beginning? Do you want to sound like this? Personally I like it a lot, but I've heard the opinions that the previous albums were "kicking more".

We decided to turn a little back to our origins for Ritual Zombi (yes, zombi, in Spanish, haha). So, during the composing, we focused on doing something more old school oriented. AVULSED is always changing a little bit from record to record. The only point that has no discussion is that our music has to be Death Metal. But we try to write something different each time to our fans, without changing ourselves.

Tana
I really like the cover from Juanjo Castellana. I just think that it is quite unusual for you. I was accustomed to various "gore" themes and all of a sudden you have a classically conceived cover. Why this change?

Ritual... Is not a concept album, but there´s a concept behind it. So, this time we didn´t want a photoshop cover like we did in the past. There´s an old school vibe in this work, so we wanted an old school cover too. Juanjo is a great artist, and got the ideas pretty fast. It´s our best cover ever, no doubt about it. The main objet of the album were zombies, so, the cover had to do something with it.

Since 2014 you have a new drummer Erik Raya.  Why did you split up with Ricardo Mena? (He was with you ten long years). The last album featured Oscar Bravo (whose work I really enjoyed, by the way). Is it hard to find a good drummer in Spain? I know that good drummers are a very  "rare commodity" where I come from (laughs).

To be a part of a band, and AVULSED is not different, has something to do with really be a part of it. That means to rehearse, to travel a lot, apart from playing what the band needs. Sometimes life gets some member to another place. No hard feelings at all. Right now Erik is with us , and due to his age (he´s only 21 years old), we all feel younger, and want to do as many things as possible. There´s something like a need mood to do all the work when someone new joins the band, and we are enjoyining it!!

Dave Rotten
How do you write for AVULSED? I mean the actual creative procedure. Where do you find inspiration? Do you jam together at rehearsals or does every one of you rather work on their own? Do you use the Internet for communication and exchange ideas? Musicians in some bands only see each other in the concerts. Do you go for a beer together?

Our way to write is at home. Someone gets to the rehearsal room with ideas for a new song, and then, we discuss it, we learn and rehearse it. We use internet to share ideas, of course, it´s a great tool, but we have never stop playing together in our place, not even a month, since the beginning. And, of course, we go together to get some beers, concerts, meet each other and celebrate our birthdays, for example, together. We are friends.

In 2005 you released a record through the Slovak Metal Age Production label. Then you switched to Xtreem Music, owned by Dave, where you stayed to this day. It is quite understandable but, anyway, it is still a small underground label. Have you not thought about going to a larger company? AVULSED is a well-established band, so don't tell me that you didn't have any offers?

We have tried many times to get to a major label. Sometimes the conditions were not good, sometimes they didn´t care about us. So, we prefer to be 100% in control of our work. And Xtreem Music is natural for us. Dave does a great work, and the rest of us are happy to be so lucky to have this option.


Your lyrics often have „disgusting“ gore topics, your album covers drown in blood and your videos are not exactly romantic either (laughs).Did you have any problems with that? Were your albums ever banned in some countries or were you ever forbidden to tour some countries?

AVULSED has been banned. That´s true, even in Metal catalogues. Sometimes our covers have been re-covered (you know, all black except the logo). But that´s something we don´t worry about. We play Death Metal, and Death Metal is not mainstream. It´s not the music, it´s not the cover.

We still imagine Spain as a Catholic country. Is Church somehow protesting against metal? In the Czech Republic, we are more atheists and there are rarely a few mislead people protesting with billboards at concert venues, but our neighbours from Slovakia could give many more examples.

Spain is not a completelly catolic country, but Church has a lot of power. Mind power over the people, politic and financial power. Most of their actions against Metal are not against the genre itself, but only against some particular bands because of their political content. AVULSED has nothing to do with politics, so, so far, we have no problems with it.

Cabra
What is the current spanish death metal scene like? Here we sometimes have concerts attended by only a dozen people. There are quite a lot of events and only the big names drag a lot of people to attend. How big are the concerts in Spain, usually? Are people supporting the underground? Are they buying the CDs?

The situation is more or less the same in the whole Europe. Only the big names get a real audience. There are many great bands, that only get a few people. The underground is getting old, and only a few young people really supports it. Cd selling is lower and lower every year. But that´s something we have to deal with.

We are lucky that our gigs in Spain work really well comparing with usual gigs. It´s a shame but there are many gigs with only a few people attending. Sign of the times...

What about young bands? We sometimes hear about a spanish band but most times I only learn about the bands that I pro-actively search for myself. From the recent time, I found interest in DOMAINS, MORBID FLESH, GRAVEYARD, DECAPITATED FLESH. Do you have any more tips for us?

There are many great bands in Spain, apart from the ones you wrote. Looking For An Answer, Wormed, Autumnal, to name a few from different styles, and some of the old bands are coming back, like Aposento, or Reincarnation.

Juancar
Which albums attracted you recently? Do you collect music?

Of course I still collect and listen to music. Last Paradise Lost album seems to get them back to the good way. Last works from Warlord UK, Amputory, Prion (we are touring with them next sept)...

Many bands have a strong opinion on downloading music from the Internet. What do you think about illegal downloading? Usually every album escapes during the first day of release. Some regard it as an advertisement, others try to fight it. What about you?

We really don´t care. If we get to more people through downloads, ok. Our main goal is to play alive as much as we can, we never tried to live and get big money from AVULSED, and if we can tour this or that country thanks to some people and some crazy promoter that knew about us downloading our cds, that´s ok.

Erik
Some bands turn away from releasing Cds these days, or they only release a few songs on a vinyl or as a limited edition disk for the fans. What is your attitude? And do you personally like vinyl?

We all like vinyl!! In fact, we are re-releasing in vinyl, little by little, all our cds. We still release cds, and we will. And we release vinyl too. Even, sometimes there´s a licenced cassette in some country!! Haha!!

Many of the younger fans here in the Czech Republic rediscover good old bands and albums. As if people were going back to the "roots of metal". Do you see the same trend in Spain as well? When you play in a local club, are there mostly die hard fans or newcommers in the audience?

Most of the people attending to our gigs are die hard fans. There are newcomers, of course. But each time we play in Spain, we meet old friends, and know a lot of people from a long time ago. Young people are there too, of course, but they are only a few.


Which bands or albums influenced you the most at the beginning of your musical career? Each musician learned from some idol. Who was your idol?

Talking about AVULSED, our main influences were old school Death Metal bands, like Demilich, Demigod, Napalm Death, Bolt Thrower, old Sinister... I should not call them idols. They inspired us, and we have meet many of them, but I should not call them, or any other idols.

As a band, what do you think about reviews, reports from concerts etc. Are these opinions important to you? Do you search for reviews of your music on the Internet? Do you have a webzine in Spain that would promote good death metal?

Of course, reviews, zines, webzines, have a lot to do with the scene. We discovered many of the bands we like through these ways. And we still love paper zines.

Bloody Zine and Pitch Line Zine are two great zines here.

Do you know and listen to any Czech bands?

Krabathor, Fleshless, we have played with Malignant Tumour too (they are crazy, haha!)


I know that you have stopped by us here in the Czech Republic and played a couple of times but as far as I remember, your last appearance was at the 2010 Obscene Extreme festival, which is already quite a long time ago. Do you have any plans to do some club shows in the near future? I think it would be about time (laughs)!

We will be touring Europe next sept at our Ritual Zombi Over Europe tour, and we will be playing at Prague on 24thsept at Modra Vopice.

Thank you for the interview and I wish you high record sales and many crazy and loyal fans.

Thanks for the interview, see you next sept!!!logo
Share this games :