DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 15. srpna 2015

Home » » Recenze/review - KATECHON – Coronation (2015)

Recenze/review - KATECHON – Coronation (2015)


KATECHON – Coronation
CD 2015, Nuclear War Now!

Na čele se mi začaly srážet krystalky soli. Ta bolest mě provázela už příliš dlouho. Na břiše, tam kde normálně nosí člověk pár faldů, se mi vytvořila obrovská boule. Doktoři nasadili (jak jinak) tuny antibiotik a všechno zlehčovali se slovy, že se to vstřebá. Teď tu ležím již několikátý den, zmítám se někde mezi blouzněním a realitou. Ten hnis, obsažený v mém cizopasníkovi, pomalu proniká do tkání mého těla. Hniju za živa, stejně jako stovky dalších, zasažených morem špinavého death metalu. Pak přichází konečně uvolnění. Vřed, plný hnisu a rozkládajících se vzpomínek na tmu, náhle praská a po prsou se mi rozlézají v podivných kreacích stovky červů, brouků a jakýchsi hlodavců s korálkovitýma očima. KATECHON. Nákaza, epidemie pocházející z Norska. Tentokrát s druhým dlouhohrajícím albem „Coronation“. A opět bylo při pitvě zjištěno, že všichni postižení poslouchali právě tyhle rouhače.

Když mě našli, hezky rozkládajícího a zahnívajícího, přemýšleli, proč mám i přes to nekonečné utrpení na tváři úsměv. Vedly se sáhodlouhé disputace, vědci se přeli, moje fotky obletěly svět. Nikdo na to nepřišel a já jsem si své tajemství vzal na onen svět. Přitom je to tak jednoduché. Když jsem byl požírán sám sebou, neustále jsem poslouchal novinku KATECHON. Je to zvláštní album. Svým způsobem neprostupné, nehezké, zákeřné. Dokážu pochopit, že odradí nejednoho člena řádu old school death metalu. Může vadit blackový přístup nebo absolutní underground, kdy je problém o kapele vůbec něco zjistit, ale kvalita nakonec stejně vyplave na povrch. Příznivci atmosférických věcí, milovníci temných zákoutí, vyznavači rozvážných doomových melodií, všichni by měli být na pozoru. Odehrává se tady totiž přesně ten typ obřadu, který by měl naplnit a ukojit všechny strávníky, toužící po kouskách zahnívajícího masa.


Kapela ctí všechny nepsaná pravidla rouhání, s ničím se moc nemaže a i když jsou motivy jednotlivých songů poměrně jednoduché, ničemu to příliš nevadí. Přirovnal bych to k nějaké temné mantře, neustále opakované dokola, až ji bezmezně uvěříte. Nemám proti podobnému způsobu skládání žádných námitek. Techničtěji naladění posluchači se sice asi budou poměrně nudit, ale zase nahrávka přiláká spoustu černokněžníků. Černobílý obal, jak vystřižený z okultních knih, zvuk, zastřený jako mlha na blatech a vokál nesmrtelné hydry. Je sice pravda, že deska ztrácí na konci (opět) trošku dech, ale to může být jen můj pocit. Celkově jinak drží vše pohromadě, stejně jako víra v negaci Boha. Svíce opět stojí v precizním pentagramu, kohout je podříznut a celé téhle scenérii vévodí kozlí hlava. Pánové a dámy, připraveni na sabat, jsou pod kutnami nazí, aby se mohli v případě potřeby ihned věnovat orgiím určeným k velebení samotného Belzebuba. Z otevřených oken dovnitř proniká zkažený vzduch stejného složení jako je v zákristii. Padlí kněží znovu ožívají a radí svým následníkům.


Norští death black metalisté se svým druhým albem pokračují přesně tam, kde minule přestali. Jejich hudba je plná rouhání, špíny a tmy. U podobných alb je důležité, aby dokázaly navodit absolutní pocit zmaru, strachu a nekonečna. KATECHON se to povedlo na výbornou. Procházím spolu s kapelou temnými chodbami opuštěného kostela, účastním se spirituálních seancí a obětuji samotnému Satanovi. Nahrávka je velmi uvěřitelná a připomíná nějakou hodně zlou modlitbu. Zavřete okna i dveře, přichází Belzebub! Svět nikdy nebyl tak zlý, temný a ošklivý, jako na „Coronation“. Jsme jenom prach ve vesmíru, jsme ubozí tvorové, jsme prokletí. Black deathová deska s jasnou definicí zla! Velmi dobře!


Asphyx says:


This death black metal band from Norway continues with this album exactly where the previous album ended. Their music is full of cursing, dirt and darkness. With this type of album it´s important to incite an absolute feel of ruin, fear and infinity. The KATECHON did it exactly right! With this band I´m walking through dark hallways of deserted church and I´m participating spiritual séances and I´m sacrificing myself to the Satan. The record is very real and believable and it remains some kind of evil prayer. Close your windows and doors because there is the Beelzebub coming! The world has never been so cruel, dark and ugly as it is on “CORONATION”. We are just a dust in the universe, we are small creatures and we are accursed. Black death metal album with a clear definition of the evil. Very good!


Seznam skladeb:

1. Desolation
2. Noble Men
3. Humanity Diseased
4. Asylum
5. Days in Delirium
6. Shroud of Death
7. Death Is King
8. CoronationČas: 34:46


Sestava/band:

L. R. B. – basa
D. D. – bicí
K. G. – kytara
P. G. – kytara
L. O. V. – zpěv


Share this games :