DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 22. října 2015

Home » » Recenze/review - INVERTED – The Age of Harvest (2015)

Recenze/review - INVERTED – The Age of Harvest (2015)


INVERTED – The Age of Harvest
CD 2015, Grindhouse Music

Nikdo vlastně pořádně neví, jak se to stalo. Byli jsme jen obyčejní mniši, ploužící se ve svých modlitbách. Snažili jsme se zavděčit tomu pánovi na kříži a docela nám to šlo. Jenže jsme pořád jenom lidé, ne stroje na víru. Někdo říká, že prý nás proklela jedna nešťastná žena. Nevím, jestli to mám všem prozradit. Možná si nechám své tajemství pro sebe. Jsme teď všichni padlí kněží. Už se nemodlíme k Bohu, ale máme svého nového pána. Je rohatý a dává nám, co si jen zamaneme. Co na tom, že naše duše jsou již dávno jeho a bolest bývá někdy až příliš velká. Podle mě došlo k našemu odvrácení od víry v momentě, kdy přinesl bratr Michael do našeho kláštera CD, které zabavil při výuce náboženství dole ve vsi. Nedalo mu to a po několika dnech, kdy album leželo jen tak na dubové lavici v jeho cele, se rozhodl si ho pustit. Důkazy nemáme, ale k našemu odvrácení od Boha došlo právě přinesením této nahrávky mezi nás, nehodné a já jsem si tím prokletím absolutně jistý. Jen jsem si to přiznal jenom já sám. Zatím.

Ano, říkají o nich (o INVERTED), že tvoří hudbu plnou stínů. Na vlnách studených melodií, které zebou do nohou úplně stejně, jako kamenná chodba, po které každý den chodíme, vznášíme se, převalujeme, doufáme, že nikdy neskončí. Pořádáme tajné, spirituální orgie v nekonečných sklepeních. Naše víra v Belzebuba je neochvějná a pevná, stejně jako ta, kterou dáváme navenek oficiálně před věřícími najevo. Libujeme si v mnohovrstevnatých plochách upředených z kytar, podupáváme si nohou do rytmu odříkávané obrácené modlitby. Z úst mistra zpěváka zní snad samotný našeptávač. Je jako had, obepínající svoji kořist, tichý, nenápadný, ale dovede náhle udeřit. Houpeme se, pomalu, lehounce, jen tak, abychom nevyrušili rytmus a atmosféru nekonečného zmaru. Žmouláme růžence v rukou, i když moc dobře víme, že tím největšího padlého anděla provokujeme. Od úst nám jde pára, která se časem mění v mlhu bláznů. Jsme v komatu a bělmo našich očí má zase jednou navrch. Nálada je mezi námi jedním slovem nepropustná.


Přirovnávat hudbu INVERTED k nějakým jiným smečkám se mi zdá poněkud nepatřičné. Byli byste potom ovlivněni a myslím, že ten prožitek z muziky by nebyl úplně nejlepší. U mě to měli Italové poměrně jednoduché. Nemuseli se ani moc snažit. Hrají přesně ten druh death metalu, kterému se někdy říká atmosférický. V podání těchto rouhačů je vznešený, jakoby upletený z jemných pramínků tmy. Dovede vás ovinout, až máte pocit, že jste v náručí své matky a pak náhle šlehne, že po něm zůstanou jen krvavé rány na zádech. Těch nálad, různých zvukových nuancí, je zde opravdu velká škála. Album bych doporučil poslouchat v klidu, pohodě a hlavně v celku. Jinak nálada vyprchá jako pára nad hrncem. Pokud už ale na vlnu beznaděje naskočíte, troufám si tvrdit, že vás pohltí zcela jako mě. Cítím zde takové to jiskření, známé snad jen z oblastí, kde jsou četné bouřky. Album je jako blesk z čitého nebe. Silný a ničící vše živé i neživé.


INVERTED se povedlo zhudebnit temnotu. Death metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. Album mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte „The Age of Harvest“ za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. Atmosférický death metal, který je temný, jako odvrácená strana měsíce! Skvěle!

Asphyx says:

INVERTED composed darkness. Their Death Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This album catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the “The Age of Harvest” during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. An atmospheric death metal which is dark like the other side of the moon! Amazing!  


Seznam skladeb:

1. Abiura
2. Across The Snow To Nowhere
3. Caves
4. Vexilla Prodeunt Regis Inferni
5. E.R. Weapons
6. Tunguska
7. Towards The Summit Of No Return
8. Clear Sky


Čas: 30:50

 

Sestava:


Gianluigi Giacon - Vocals
Alessandro Scriminich - Guitar
Andrea Tocchetto - Guitar
Daniele Deola - Bass
Enrico Scriminich - Drums


Share this games :