DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 26. listopadu 2015

Home » » Několik otázek – rozhovor s HELLYUM

Několik otázek – rozhovor s HELLYUMNěkolik otázek – rozhovor s HELLYUM

Ave, představ prosím našim čtenářům vaši kapelu. Kdy byla založena, jaký styl muziky hrajete apod.?

První známky života Hellyum se datují od podzimu roku 2014, kdy si spolu nezávazně zahráli Menša a Otyn ve studiu Davos. Záhy bylo jasno, že jde do tuhého a že tohle nebude prdel, neřkuli sranda. Po té oslovili Deseda, kterému za nazpívání nabídli transplantaci jater, až to bude potřebovat a on souhlasil.

Kde a za jakých podmínek jste novou desku nahrávali, kdo měl na starosti zvuk, produkci, mastering?

Nástroje se nahrávali ve studiu Davos, v němž Otyn úřaduje v roli zvukaře, aranžéra, producenta, mistra zvuku a vůbec dobrých záležitostí. Desed si své party nazpíval v domácím studiu Věčná Opruzenost, které byly posléze zpracovány samotným Otynem a on se také postaral o aranže, produkci a výsledný zvuk i mastering.

Jakým nákladem a na jakých nosičích byla novinka vydána (CD, digital, vinyl, kazeta)?

1000 kousků

O čem pojednávají texty, kdo je jejich autorem a jakým způsobem vznikaly?

Texty pojednávají o národu Hellyum, ve kterém je absolutně vše dovoleno a přesto, nebo právě pro to, zde není žádná kriminalita. Lidé, rostliny, zvířata, počítače, stroje i Otyn žijí v naprosté symbióze.

Kdo vytvořil logo kapely, kdo se stará o grafiku a webové stránky? Co vy a sociální sítě? Přikládáte těmto věcem velký důraz?

Obal i logo vytvořil Maestro Massak666 Massakovič Massakin. Sociální sítě samozřejmě postupně ovládneme, ale sloužit jim nebudeme.U jakého labelu jste svoji desku vydali a proč právě tato společnost? Jste spokojeni s tím, jak vás label zastupuje, propaguje a stará se o vás?

My jsme nakonec vybrali labely tři podle hesla víc hlav, víc krků. Jsou jimi polský label Defense Records a čeští Bizarre Leprous Production a Maximed Records. Zatím je naše spolupráce v plínkách, takže na jakési bilancování je brzy. Nicméně jsme interně dohodnutí, že jestli pro nás nebudou potit krev, odcházíme k Nuclear Blast.

Které kapely patří mezi vaše vzory, kde berete inspiraci?

Na Krakomudus, Zombiend a poslední singl Zathurregia se všichni shodneme, ale jinak posloucháme kde co. Inspirací nám je láska.

Posílali jste svoji nahrávku na firmy (na které), jaká byla odezva?

Všichni nás chtějí. Může se jim někdo divit? Kdybych nás už neměl, tak nás chci taky!!!

Kolik máte za sebou koncertů, kde hrajete nejraději (klub, festival) a které vystoupení považujete za nejlepší?

My hrajeme pouze v malém kruhu extra vyvolených přátel, kteří jsou schopni pochopit bizarnost objetí naši hudby, nicméně pořád ty stejné obličeje nás už začínají nudit. Asi budeme muset mírně slevit s podmínek zúčastnění se našeho koncertu.

Jaké máte plány do budoucna, čeho chcete s kapelou dosáhnout?

Všeho, co půjde!!! Naše srdce jsou velká.

Na jakých kontaktech vás fanoušci najdou?


hellyum@email.cz

Děkuji za rozhovor.

My děkujeme tobě Padre. kAramba & HELLYUM

Recenze/review - HELLYUM - Fantaziare (2015)


Share this games :