DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 20. prosince 2015

Home » » Minirecenze/minireview - SERPENTS LAIR - Circumambulating the Stillborn (2015)

Minirecenze/minireview - SERPENTS LAIR - Circumambulating the Stillborn (2015)


SERPENTS LAIR - Circumambulating the Stillborn
CD 2015, Hellthrasher Productions, Fallen Empire and Duplicate Records


Poprosil bych o tmu. Zhasněte všechna světla a odevzdejte se temnotě. Slušelo by se to, protože dnes máme co do činění s dánskými black metalisty SERPENTS LAIR.  Rovnou je nutné dopředu říct, že jejich novinka se velmi povedla. Pánové na ní kombinují starý norský a švédský black metal s progresivnějšími prvky, tak jak je ve své tvorbě předvádějí třeba DEATHSPELL OMEGA, případně SVARTIDAUDI. Definic a odkazů jejich hudby může být mnoho, těžko lze ale popsat neskutečně nihilistickou náladu, která z ní doslova prýští. Určitě znáte ten pocit, když slyšíte poprvé nějakou do té doby pro vás neznámou kapelu. Člověk je zpočátku opatrný, skeptický a smečka si to u něj musí vyloženě odpracovat. Tak tentokrát jsem na tom byl úplně jinak. Přišel jsem si jako neplavec, náhle hozený do temné hlubiny. Zalykal jsem se jednotlivými riffy, visel zpěvákovi na jeho rtech, když odříkával svůj hnilobný text.

Kapela byla založena v roce 2014 a má na svém kontě ještě "Demo MMXIV" z téhož roku. Veškerá jejich tvorba jakoby byla zahalena v pořádně halucinogenní atmosféře. Pomalé, dokola opakované motivy postupně navozují pocit absolutního zmaru. Nedoporučuji slabším povahám a všem, kdo na tom nejsou psychicky nejlépe. Tato deska by totiž vaše problémy mohla jen prohloubit. Natolik je chytlavá.

SERPENTS LAIR přinášejí na své prvotině náladu opuštěných kostelů. Jejich black metal je kombinací tradičních a progresivních postupů. Výsledkem je pak neskutečně návykové album. Nápady pocházejí ze samotného pekla a svět je při poslechu hodně těžké místo k žití. Přijdu si, jako by mi někdo dupl okovanou botou na hrudník a dusil mě po celou dobu nahrávky. Vše plyne spíše v pomalém tempu, ale o to jedovatěji. Zahalte své tváře do kápí, sepněte ruce k obrácené modlitbě a velebte samotné peklo. Black metal je tady vytažený odněkud z nejvzdálenějších koutů podzemí. Deska, která drásá a bolí. Světlo během téhle nahrávky rozhodně neuvidíte. Black metal s hodně zlou atmosférou. Skvěle!
Asphyx says:


SERPENTS LIAR bring us a mood of abandoned churches on their first album. Their black metal is a combination of traditional and progressive actions. The final product is amazingly addicting album. The ideas come from the Hell itself and the world is very difficult place to live in while listening to this album. I feel like someone stepped on my chest with an ironbound shoe and I am choking the whole time while the album is playing. Everything just flows in a slow tempo and all the more is this album poisonous. Cover your faces with capes, clasp your hands to pray and bless the Hell itself. This black metal is taken from the farthest corners of the underworld. This album hurts and scarify. You will definitely see no light during this album. Black metal with a very cruel atmosphere. Great!    

http://serpentslair.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/serpentslairband
https://www.youtube.com/channel/UCSf2rpXiYoKdHO0bxlzCyOg
http://www.hellthrasher.com/
Share this games :