DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 16. prosince 2015

Home » » Recenze/review - COFFINCRAFT – In Eerie Slumber (2015)

Recenze/review - COFFINCRAFT – In Eerie Slumber (2015)


COFFINCRAFT – In Eerie Slumber
CD 2015, Memento Mori

Baletní vystoupení mrtvých těl. Neskutečně náročné pózy, různé výkruty, do toho odkapávající krev. Tuhle hlavnímu hrdinovi při milostné scéně upadne kus tváře. Takhle si představují umění zombie. V hledišti jen samá nejvybranější death metalová smetánka a na balkónech VIP hosté. Celé představení graduje old school švédským tancem. Kosti praskají, zbytky očí lezou z důlků. Pokud si takto nějak představujete dobrý páteční večírek, pak rozhodně neprohloupíte, když si koupíte na tahle představení permanentku. Svět je venku ošklivý, zachmuřený a zlý. Tady v záhrobí si můžete být jistí, že bude vše zákeřné po zásluze potrestáno. Zde jsme si všichni před smrtí absolutně rovni. COFFINCRAFT, další vyslanci pekla. Tentokrát z Finska. A opět s nadšením a velkou energií. Nečekejte nic novátorského, spíše otevřete starou poctivě vytesanou rakev a pak uslyšíte ozvěny z temných chodeb podzemí.

Fanoušci old school death metalu už určitě zbystřili svoji pozornost. Mají proč. Tahle akvizice se rozhodně povedla. Pokud máte rádi třeba GRAVE, DISMEMBER, ale i kousky amerických MASTER, CIANIDE a podobně, garantuji vám, že budete na vrcholu blaha. Co na tom, že podobných kapel je velká spousta a nepřinášejí vlastně nic nového? Prosím vás, o to v tomhle stylu stejně už dávno nejde. Důležité je zaujmout nadšením, energií a plesnivinou. A to se Finům daří víc než dobře. Některé songy odsýpají jako zával z písku, jiné jsou volnější, do thrashe, případně skoro až doomu hozené. Těch poloh mají COFFINCRAFT hned několik. Všechny splňují ty nejnáročnější požadavky záhrobních seancí. Jestli máte někdy už po krk všech těch vyšperkovaných a vypiplaných umělých, death metalů s počítači za zády, tak je severská úderka přesně pro vás. Nečekejte zásah bleskem přímo do srdce, ale buďte si jisti, že dostanete poctivou, od podlahy zahranou práci. A nebudeme si nic nalhávat, já stejně vždy raději ocením dobré řemeslo, než překombinované a dokonalé zvuky.


Samozřejmě, pokud bychom se na novinku podívali kritickým okem, dalo by se napsat několik stránek o nepůvodnosti, neoriginalitě i zastaralosti materiálu. Jenže tohle všechno jsou právě ty věci, které mě osobně dělají moc dobře. Možná, kdybych byl panem recenzentem a ne jen pouhým fanouškem, mluvil bych asi jinak. Jenže já nejsem. Miluju společné chvíle rozjímání s COFFINCRAFT, dlouhé páteční večery s lahví dobrého piva a volume nastaveným pořádně doprava. V těchto momentech vynikne síla old school death metalu stejně nejlépe. Hledáme spolu s kapelou ty nejskrytější zákoutí podzemních chodeb. Rozmlouváme s krysami, s červy i ostatními obyvateli Hádovy říše. Vstupujeme znovu a znovu do obrovského sálu, kde se odehrávají ty nejlepší představení nemrtvých. Opera samotné smrti, symfonie zla. Dnes hrají k tanci a poslechu COFFINCRAFT. Buďte vítáni.


COFFINCRAFT splňují všechny nejpřísnější požadavky dobré old school death metalové kapely. Jejich hudba je náležitě špinavá, ošklivá, zlá a temná. Nepostrádá tolik důležitou jiskru a zabíjí na potkání. Otevřete si další pivo a další rakev. Dneska bude pravý nefalšovaný zombie večírek. Tahle muzika připomíná vlak, jedoucí přímo do samotného pekla. Je plesnivá, jako ten nejstarší náhrobek na místním hřbitově. Finové přehrávají staré, osvědčené postupy s citem a grácií. Nenechte se zmást tím, že se jedná teprve o první dlouhohrající album kapely. Máme tady před sebou smečku, která moc dobře ví, jak zasáhnout fanoušky old school death metalu přímo do srdce. Otevřete brány do podsvětí, zavolejte vymítače ďábla. Všechno bude marné. Peklo už je dávno tady. Odehrává se na nové desce COFFINCRAFT. Starý, plesnivý death metal, který má neskutečnou energii.

Asphyx says:

COFFINCRAFT fulfil all demands which are important for a good old school death metal band. Their music is very dirty, ugly, evil and dark. It´s not lack of an important sparkle and it kills everything it met. Open another beer and another coffin. Today is the day when the real zombie party happens. This music is like a train which rides to the hell itself. It´s moldy like the oldest gravestone on a local graveyard. These Fin guys plays old and competent actions with a feel and grace. Do not think that this is their first long-play album. This is a band which knows exactly where to hit its old school death metal fans right into their hearts. Open the gates of underworld and call an exorcist. Everything would be useless. The hell is here. It is on the new album by COFFINCRAFT. An old, moldy death metal which has an amazing energy.


Seznam skladeb:

Impious Spawn
Exaltation of Fornication
Ill Verdict
The Claimant
Ego Pr. I
Ego Pr. II
Necrostation
In erie Slumber


Čas: 40:14

 

Sestava/band:


N. - Guitar, Vocals
R. - Guitar
H. - Bass
T. - Drums

Share this games :