DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 16. prosince 2015

Home » » Recenze/review - GRAVESITE – Horrifying Nightmares….(2015)

Recenze/review - GRAVESITE – Horrifying Nightmares….(2015)


GRAVESITE – Horrifying Nightmares….
CD 2015, Xtreem Music

Bylo to hodně zvláštní. Tenhle hrob jsme našli při odkrývání archeologických vykopávek. Opatrně jsme zvedli víko staré poctivé dubové rakve a vykouklo na nás jakési těžko identifikovatelné monstrum. Veškeré bílé části těla byly pokryty bílými chlupy, oční dutiny zíraly z napuchlé a zpitvořené tváře. Mrtvý připomínal šílený obraz démona. Jakoby nám naši předkové posílali nějaký odkaz. Mrtvola nejevila žádné známky rozkladu. Dokonce ani několik staletí v hrobě zemřelého nijak nepoznamenalo. „Co to drží v rukou?“: pronesl do ticha kobky kolega. Opatrně jsem rozlomil křečovité pařáty a vyjmul jsem z nich čtvercový předmět zabalený do plesnivé tkaniny. Položili jsme jej na stůl a pak jsme byli doslova šokováni. Jednalo se o letošní CD italských death metalistů GRAVESITE.

První dlouhohrající album je opravdu takovým velmi příjemným odkazem z dávných dob. Z vypálených drážek nosiče se na mě ihned vyhrnula smršť riffů a motivů, podobných těm, které ve svých dílech předkládali takové skupiny, jako třeba AUTOPSY, DISMEMBER, občas MORBID ANGEL, DEATH, BOLT THROWER, staří CARCASS. Těch styčných bodů bychom našli asi mnoho. Zkrátka a jednoduše, jedná se přesně o ten druh old school death metalu, který přesvědčuje spíše svým zvukem, plesnivinou, syrovostí a nasazením, než moderními proprietami. Pro nás, staré hrobaře se jedná samozřejmě o velmi dobrou zprávu, GRAVESITE totiž umí vystihnout ducha devadesátých let minulého století velmi dobře. Pokud bych měl srovnat s ostatními retro kapelami, tak Italové patří rozhodně k tomu lepšímu, co letos vyšlo. Samozřejmě, opět je nutné se oprostit od starých pořádků, trošku povolit uzdu fantazii a soustředit se spíš na náladu, než na to, co jsme kde a u koho už slyšeli. Osobně se mi nejvíc osvědčil poslech po několika setkáních s techničtějšími partami. Novinka pak pro mě byla takovým velmi příjemným oddychovým odpočinkem.


Něco se muselo stát! Druhý den, když jsme sestupovali do odkryté kobky, bylo něco na našem společném známém jiné. Zdánlivě vypadal stejně, nacházel se dokonce ve stejné poloze, ale všichni jsme cítili, že něco není v pořádku. „On se usmívá!“: napadlo náhle kolegu a my jsme si to začali opravdu myslet. Zapnul jsem znovu přehrávač a teď už to bylo jasně patrné všem. Kolem koutků úst toho starého upíra se opravdu objevily vrásky smíchu. Byl to přesně takový ten druh obličeje, který se vám vysmívá. GRAVESITE buráceli sklepením a nás náhle opařila ledová sprcha. Chodbami se začal vznášet neskutečný puch, jakoby někde něco hnilo a v rakvi bylo najednou slyšet jakési šramocení. „On ožil!“: ječela jedna kolegyně a my ostatní jsme stáli jako opaření. Neskutečné se stalo opravdu reálným. Objevili jsme pravého upíra. Už stál na nohou nebo lépe spíše se vznášel pod obloukem příchodové chodby. Potom nám všem hlavou problesklo něco bolestivého, těžko definovatelného a nastalo mrtvolné ticho. Přízrak se rozplynul. Deska přestala hrát.


Máte rádi starý, morbidní a prašivý death metal? Navštěvujete s chutí old school death metalové koncerty a je vám milejší ostrý riff, před moderní a technickou smrtí? Tak potom jsou pro vás GRAVESITE jako stvoření. Jejich novinka sice rozhodně nepřináší nic nového, ale předkládá nám staré pořádky v death metalu takovým způsobem, že budete doslova uhranuti. Odkazy starých poctivých kapel, chorobný hlas, obrovské nasazení a zběsilost. Tohle všechno mě při novince „Horrifying Nightmares….“ napadá. Procházíme se spolu s kapelou po starém pohřebišti, vyzvedáváme z hrobů alba z devadesátých let a přidáváme lehce modernější zvuk. Při poslechu je smrt tak blízko! Tančíme na hrobech s těmi nejkrásnějšími zombie. Old school death metal, který je prašivý, jako víko od staré rakve! Velmi dobře!


Asphyx says:

Do you like an old, morbid and manger death metal? Do you like to go to old school death metal concerts and you like more a sharp riff than a modern and technical death? The GRAVESITE are here for you. This new album doesn´t make something original, however it brings us the old manners of death metal in a way you would love. Links to an old faithful bands, sick voice, a huge drive and furiousness. This is what I think about while listening the “Horrifying Nightmares…”. We are walking in an old graveyard and we are picking up albums from the 90th from graves and we adding some more modern sounds. While listening to this album death is near! We are dancing on graves with the most beautiful zombies. An old school death metal which is manger like a lid of an old coffin! Very good!

Seznam skladeb:

1. Intro/Anguished Sleep
2. Submerged in Vomit
3. Horrifying Nightmares of Flesh and Blood
4. I Want to Rot
5. The Painter of Agonies
6. Where Mortals Fear to Thread
7. Curse of the Red Moon
8. Worship Death in All its Forms
9. Suscipe Mortem


Čas: 38:18

 

Sestava/band:


Claudio – basa
David – bicí
Gioele – kytara
Gabri - zpěv


Share this games :