DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 2. ledna 2016

Home » » Několik otázek – rozhovor s BLOODCUT

Několik otázek – rozhovor s BLOODCUTNěkolik otázek – rozhovor se slovenskou death metalovou kapelou BLOODCUT

odpovídal Janek.


Ave, představ prosím našim čtenářům vaši kapelu. Kdy byla založena, jaký styl muziky hrajete apod.?

Ave Tebe, ave death metalu. Kapela Bloodcut bola založená v auguste roku 2015 gitaristom Janekom a basákom Slavekom. Bicie od začiatku obstarával bicí automat. Vyskúšali sme dvoch bubeníkov, avšak jeden sa vyhovoril na nedostatok času a druhý nezvládal hru na požadovanej úrovni. Takže zatiaľ ostávame pri automatickom bubeníkovi. Vokálu sa chopil Janek, keďže žiadny iný spevák na okolí nebol. Štýl bol od začiatku jasný - death metal staršieho strihu, ťažké riffy, melódia či uchu lahodiaca harmónia, väčšinou stredné tempá. Riffy vznikali postupne už od apríla 2015, avšak až v spomínanom auguste príchodom basáka Slaveka sa začali dávať dokopy a vznikali skladby. Momentálne (január 2016) je hotových 5 skladieb, z čoho 4 sú nahraté na našej štúdiovej prvotine. Zároveň basák Slavek ohlásil odchod z Bloodcut, takže sa intenzívne obzerám po novom drtičovi hrubých strún.

Kde a za jakých podmínek jste novou desku nahrávali, kdo měl na starosti zvuk, produkci, mastering?

Nahrávka "Remains of the Deceased" má takmer 15 minút, neberieme ju doslova ako platňu, skôr ako prvé zoznámenie sa s našou kapelou. Nahrávalo sa 5.12.2015 v SPK Audio štúdiu v Badíne pri Banskej Bystrici za dohľadu skúseného Mira Speváka. Podmienky ktoré Miro vytvoril boli veľmi priateľské a pohodové, dobrá nálada sa podpísala na našich výkonoch. Samotný zvuk gitarového a basového aparátu sme mali zladený z našich skúšok, v štúdiu sme len jemne korigovali. S bicími bolo viac práce - rozhodli sme sa že zvuky z bicieho automatu nahradíme kvalitnejšími samplami, čiže sme stiahli len MIDI signál a dosadili komplet novú sadu bicích, rytmy samozrejme ostali pôvodné z automatu. Produkčne nám občas poradil či zasiahol zvukár Miro Spevák, ktorý má predsa len bohaté skúsenosti s muzikou, on sa napokon postaral aj o výsledný zvuk nahrávky. My sme s jeho prácou nadmieru spokojní.


Jakým nákladem a na jakých nosičích byla novinka vydána (CD, digital, vinyl, kazeta)?

Nahrávku si "vydáme" sami, bude šírená na potlačených CDrkách, s farebným obalom v slim plastovom obale. Prvý náklad bude 30 kusov, ďalej podľa potreby kedykoľvek môžeme dorobiť kusy. Rozmýšľam aj nad kazetovým vydaním, mám v zásobe nejaké čisté kazety tak možno spravím aj pár kusov tohoto stále obľúbeného nosiča. Na našom bandzone profile a takisto na youtube sme uverejnili dve zo štyroch skladieb, čiže ľudia majú možnosť spraviť si obraz o našej muzike.

O čem pojednávají texty, kdo je jejich autorem a jakým způsobem vznikaly?

Texty na nahrávke sa nesú v zombie tématike, trochu irónie a nadsázky okolo prázdnych hrobov, mrtvoliek a podobných vecí :-). Vznikajú do hotovej muziky a keďže popri speve obsluhujem aj gitaru, musím si frázovanie prispôsobiť hre tak, aby som to zvládal. Používam jednoduchú angličtinu, jednoduché vyjadrovanie, takže aj človek nie zbehlý v angličtine dokáže textom pomerne slušne rozumieť. Rozhodne v nich netreba hľadať žiaden hlboký význam, posolstvo a podobne.

Kdo vytvořil logo kapely, kdo se stará o grafiku a webové stránky? Co vy a sociální sítě? Přikládáte těmto věcem velký důraz?

O logo kapely a grafiku našej nahrávky sa postaral môj dobrý kamarát a veľký metalový nadšenec Adam Šluch z Handlovej, za čo mu patrí moja obrovská vďaka. Načrtol som mu svoju predstavu a Adam zmákol svoju prácu veľmi dobre. S názvom kapely nám pomohol Martin Lukáč, v CZ/SK undergrounde veľmi známa persóna. Jeho pôvodný nápad bol Necrotomb, avšak prišlo mi že tento názov nevystihuje plne našu muziku, s Bloodcut sme už nemali dôvod nesúhlasiť :-). Dodatočne ďakujem Martin. Klasické web stránky nemáme, ako som spomenul vyššie máme bandzone profil, plus videá na youtube a samozrejme aj facebook profil. Ja osobne mám k sociálnym sieťam skôr negatívny ako pozitívny vzťah, na druhej strane si uvedomujem že práve prostredníctvom nich dnes fanúšikovia komunikujú, takže pokiaľ sa chceme zviditeľniť nič iné nám neostáva :-).U jakého labelu jste svoji desku vydali a proč právě tato společnost? Jste spokojeni s tím, jak vás label zastupuje, propaguje a stará se o vás?

Nahrávku sme si spravili svojpomocne, žiadny label sme nekontaktovali. Osobne si myslím že s prvotinou, navyše pomerne krátkou, sa treba svojpomocne predstaviť ľuďom, nie hneď oslovovať labely. Kapela za sebou ešte nič nemá, najprv treba pracovať na propagácií, zviditeľniť sa a pokiaľ sa zadarí, potom sa zaoberať labelom.

Které kapely patří mezi vaše vzory, kde berete inspiraci?

Tých vzorov je nespočetné množstvo a nemá význam menovať ich, Každý kto si pustí tvorbu Bloodcut spozná, že vychádzame z death metalu 90.rokov, čiže to je zároveň zdroj našej/mojej inšpirácie. Máme radi starý poctivý valivý death metal. Samozrejme okrem neho sa vŕtame v množstve inej muziky a rozhľad máme obidvaja hooodne široký. Okrem metalovej muziky hrám aj v nemetalovej kapele.

Posílali jste svoji nahrávku na firmy (na které), jaká byla odezva?

Nahrávku sme zatiaľ na žiadnu firmu neposielali, pravdupovediac asi ani posielať nebudeme, naozaj je našim cieľom ľudí zoznámiť s našou tvorbou, nie hneď hľadať label.

Kolik máte za sebou koncertů, kde hrajete nejraději (klub, festival) a které vystoupení považujete za nejlepší?

Zatiaľ sme odohrali jeden koncert na domácej pôde, konkrétne 23.12.2015, ľudia reagovali fajn, bavili sa, negatívnu odozvu som ja osobne na ten koncert nepočul. 9.1.2016 nás čaká koncert v Ružomberku, kde sa teda Slavek oficiálne aj rozlúči s kapelou. S festivalmi mám ja osobne skúsenosť zo svojich predošlých kapiel, a úprimne mám radšej klubové hranie :-).


cover - Remains of the Deceased (2015)
Jaké máte plány do budoucna, čeho chcete s kapelou dosáhnout?

Plány sú momentálne dva - v prvom rade nájsť náhradu za Slaveka na post basgitaristu, eventuélne za mňa na gitaru a ja by som prešiel na basu, a potom v maximálnej možnej miere propagovať nahrávku, rozšíriť ponuku merchandisu (momentálne máme šiltovky, buttony a CDrká), zahrať dobré koncety pre ľudí, ktorých baví death metal. Dosiahnuť chcem potešenie z muziky, potešenie z death metalu (to som už vlastne dosiahol tým že vôbec hrám a tvorím) a keď sa k tomu pridajú ešte aj spokojní fans tak budem šťastný.Na jakých kontaktech vás fanoušci najdou?

Poprosíme ľudí aby nás kontaktovali na janek.lovas@gmail.com alebo na facebookovom profile. Na bandzone.cz/bloodcut si môžete našu tvorbu vypočuť, nechať nám odkaz a podobne.

Děkuji za rozhovor.

Ja ďakujem za možnosť prezentovať Bloodcut v Deadly Storme, som poctený že si nás oslovil, držím palce!!! Janek

Recenze/review - BLOODCUT – Remains of the Deceased (2015)


Share this games :