DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 2. ledna 2016

Home » » Recenze/review - BLOODCUT – Remains of the Deceased (2015)

Recenze/review - BLOODCUT – Remains of the Deceased (2015)


BLOODCUT – Remains of the Deceased
EP 2015, vlastní vydání

Pohřebiště, jinak také nekropole je archeologické naleziště, kam byli v prehistorických (i pozdějších) dobách pohřbíváni lidé a kde archeologové nacházejí hroby s cennými archeologickými nálezy.

Jsem zrovna na horách, kolem se válí lehce namrzlá mlha. Stromy se tváří, že každou chvíli ožijí a strhnou mě rovnou do nicoty. Vzal jsem si s sebou nové EP slovenských old school death metalistů BLOODCUT. Jejich tvorba je stará, potažená patinou devadesátých let. Zvuk plesnivý, lehce zastřený, přesto čitelný jako údery sekerou. Procházím kolem opuštěných budov v pohraničí a „Remains of the Deceased“ je mi velmi příjemným průvodcem. Tady, v krajině stínů, v podhůří jizerských kopců, vynikne tvorba těchto maniaků nejlépe. Stoupám pomalu nahoru, až k mému cíli. Chci opět navštívit místní hřbitov, zavzpomínat na své předky a poklonit se věčnosti. Cestou přemýšlím o tom, ke komu bych tvorbu BLOODCUT přirovnal. Napadají mě snad otcové zakladatelé MASTER, sem tam MASSACRE, BOLT THROWER, možná i česká legenda KRABATHOR. Není to ale důležité, hlavní je to, že mě tyhle čtyři záseky neskutečně baví. Konečně jsem našel svůj cíl.


Pod nahnutým kaštanem povrzává stará do hněda zabarvená branka. Je zde ticho, právě dohrál poslední song. Usedám na mokrou mramorovou lavici a koukám do dáli. Není nic moc vidět, mlha zahladila veškerý výhled. Jsem tu jen já, opuštěný hřbitov a old school death metal. Najednou ožívají všechny vzpomínky, hroby se imaginárně otvírají a já přemýšlím, kdy přijde první nemrtvý. Tady v horách, v čistotě a krásné přírodě cítím z tohoto EP jeho sílu asi nejvíc. Hraje mi do uší přesně druh hudby, kterou mám rád celý svůj hudební život. Je poctivá, průzračně morbidní, stejně jako voda ze studny, pro kterou musím vždy v létě dojít, abych zalil kvítí na hrobech. Je mi tak nějak samozřejmě jasné, že pokaždé, když si tuhle nahrávku pustím, zapadne mi dnešní procházka, mráz a muzika dohromady. Budu ji mít navždy spojenou v jeden příběh, v jeden zážitek. Vždycky je pro mě důležité, abych si našel k CD svoji cestu. Musí u mě dojít k přenosu emocí mezi mnou a skladbami. BLOODCUT se to povedlo vlastně hned na poprvé. Jsme jedna krev, jedno nesvaté tělo, jedna obrácená modlitba.


Ověřuji si zvuk ze zaslaného CD ještě na chalupě, na půdě, na staré hi-fi věži. Jsem promrzlý, kamna ještě nezačala pořádně hřát. Nechce se mi moc hýbat zmrzlým tělem, ale nedá mi to. Jakoby se mi v žilách náhle rozléval nějaký hodně zákeřný jed. Omamuje mě, pomalu, houpavě, silně, s dobrými nápady. Vím, zrovna tato deska by se dala odbýt několika slovy o starém plesnivém death metalu, jenže když mě tak baví. Protáčím album neustále dokola, přikládám další a další polena do kamen, až musím otevřít okno do krajiny a manželka na mě volá, cože to jsem za blázna, ať už jdu dolů. Nic toho nedbám, jsem prokletý, chycený. Kývu se raději do rytmu a probouzím svým soukromým death metalovým tancem můry, uložené na zimu ve škvírách mezi trámy. Čtyři skladby, necelých patnáct minut na mě působí jako hřeby, neustále hlouběji zatloukané do mé hlavy. Ne, já jednoduše nechci, aby to někdy skončilo. Má slova nestačí, raději znovu zapínám play na starodávném přehrávači. Dneska bude dlouhá noc. Mám sto chutí, vyrazit na další výlet, nahoru, na hřbitov. Je půlnoc a myslím, že bych si tam tvorbu BLOODCUT užil ještě víc.Sumarizace:
Remains of the Deceased“ od slovenských BLOODCUT je albem, u kterého se samy otvírají staré hroby. Death metal, který je nám zde předkládán je ostrý, nekompromisní, starý, ošklivý a šíleně návykový. Vydejte se spolu s kapelou na výlet do dávných dob, kdy se ještě hrálo poctivě, reálně a skupinám nechybělo nadšení. Oceňuji velmi dobré, chytlavé nápady, pořádně plesnivý zvuk a hlavně určitou jiskru, kterou cítím z každé skladby. Tohle je muzika pro všechny pamětníky, kteří ještě nezapomněli na to, jak správně death metalem nakopat všem zadky. Mírně se rozkročte, rozpuste své vlasy, zvedněte ruce a začněte pařit. Starý smrtící kov z devadesátých let opět ožívá. A to pěkně hlasitě a ostře. Kdo z vás si vykope vlastní hrob? Čtyři songy plné záhrobí, které jsou nabroušené, jako rezavá kosa. Z nahrávky jsem doslova nadšený a užívám si ji plnými doušky. Old school death metal, který rozmetá vše živé i neživé! Skvělá hrobnická práce!

ROZHOVOR ZDE

Asphyx says:

"Remains of the Deceased" from Slovak BLOODCUT is an album that opens old graves. Death metal presenting here is sharp, uncompromising, old, ugly and insanely addictive. Come with the band on a trip to ancient times, when it was played fair, really and groups don't miss enthusiasm. I appreciate very good, catchy ideas, really moldy sound and the spark I feel from each song. This is music for all contemporaries who haven't forgotten how to kick all asses with death metal. Stand with your legs apart, pick up your hands and start partying. Old death metal from the nineties comes to life again. And it's pretty loud and sharp. Who wants to dig his own grave? Four songs full of Crypt, sharp like a rusty scythe.  I'm excited about this recording and I enjoy it. Old school death metal, that will explode everything animate and inanimate! Great gravedigger job!


Seznam skladeb:

Cemetery Party
Necromarch
Still Undead
Back from the Dead

Čas: 14:41

Sestava/ band:Janek – kytara, zpěv, programování
Slávek - basa

http://bandzone.cz/bloodcut
Share this games :