DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 21. ledna 2016

Home » » Recenze/review - NECROSPHERE – The End of All Flesh (2015)

Recenze/review - NECROSPHERE – The End of All Flesh (2015)


NECROSPHERE – The End of All Flesh
CD 2015, Bret Hard Records

Apendicitida (zánět červovitého přívěšku slepého střeva) je náhlá příhoda břišní spočívající v zanícení apendixu. Když není včas léčena (nejčastěji chirurgickým odstraněním apendixu), dochází k perforaci apendixu a následně zánětu dutiny břišní. Jestliže nedojde k okamžitému odstranění zaníceného apendixu, může dojít i ke smrti.

Lékařské knihy mluví zcela jasnou řečí. Jsou ověřeny lety praxe a na tisících pacientů. Na něco, na co se ještě nedávno umíralo, je dnes lék, který funguje během několika minut, případně je operace natolik banální, že ji mohou dělat i doktorští učni. Jedné věci se ale lidstvo nezbaví asi nikdy. Je jí zloba, nenávist, choroba, kterou podle mě nelze vyléčit. Nemůžeme ji jen tak odříznout, hnisá v nás, bolí, drásá a mnohdy vylézá na povrch v těch nejnevhodnějších situacích. Někdo ji dokáže udržet pod kontrolou a jiný je zralý na odstřel. Nevím jak vy, ale mě když to popadne, tak si pouštím muziku. Uklidňuje mě, naplňuje a i když mnohdy prskám vzteky, uvolním se a veškeré špatné věci ze mě vyprchají. Tentokrát jsem pro svoji „terapii“ volil německé maniaky NECROSPHERE. Mladá kapela, teprve s jedním EP a letošním zásekem, mě umí velice dobře uklidnit. Jejich death metal je totiž hodně návykový, i když ničím nový, ani převratný.


Vzory a způsob podání jejich smrtícího kovu je jasný. Pánové jsou sice tvrdí jako skála, ale nebojí se ani melodií. Cítím zde inspiraci BLOODBATH, FLESHCRAWL. Nijak mi to ale nevadí, občas nepůvodní nápady s klidem převálcuje energie a síla. NECROSPHERE splňují do posledního puntíku přesně definici slušných, solidních a velmi dobře sehraných muzikantů. Novinka je opravdu dobře poslouchatelná a dokonce nemusím ani nijak přimhuřovat oči kvůli tomu, že se jedná teprve o prvotinu. Není to vůbec znát. Ano, spoustu nápadů jsme již někde slyšeli, kolikrát jen v trošku odlišném balení, ale to už je úděl dnešních smeček, snažících se do toho mlátit v rytmu devadesátých let. Osobně mě přesvědčil ortodoxní přístup, solidní nápady a dobrý zvuk. Nic převratného, ani objevného, ale řemeslo umí Němci opravdu dobře. Zajímavé je, že jsem si dával zrovna tuhle desku do hlavy často, jakoby v sobě přeci jen obsahovala určitý magnetismus. Obzvláště při dlouhých odpoledních a večerních četbách knih, jsem volil „The End of All Flesh“ poměrně často a s chutí.


Albu možná chybí kousek nějakého neotřelého koření, nějaký lépe zapamatovatelný nápad. Kapela, pokud se chce dál vyvíjet a zlepšovat, by měla příště přeci jen trošku víc zapracovat na originalitě, možná i zajímavější produkci. Jinak ale nemám s deskou absolutně žádný problém. A to je možná trošku špatně. Skupina, jako by se trošku bála se odvázat, pustit se do něčeho nového, zajímavějšího. Uvidíme příště, třeba nás překvapí. Cesta, kterou si NECROSPHERE vytyčili a po níž jdou, není vůbec lehká, podobně znějících smeček je dnes deset na jednom uříznutém prstu. Jinak se ale jedná o velmi dobré, slušně poslouchatelné album, které vám nakope zadnice. Solidní, tradiční pojetí death metalu, dobré nápady a uvěřitelné nasazené ale dělají z téhle desky hodně chutnou krmi. S nahrávkou tak nemám žádný zásadní problém. Všechno hezky odsýpá, má to drive i sílu. Jen tak dál! Velmi solidní album!

Asphyx says:

This album is lack of some piece of interesting spice, something more memorable idea. This band should work more on originality of themselves and maybe on their production if they want to be better and developed. But I have no other problems with this album. And maybe that´s the problem. The band seems to be afraid to go crazy and try something new, more interesting. We´ll see next time and maybe the band will surprise us. The road where these guys NECROSPHERE go is not easy at all because there is more than 10 bands on every chopped finger which sounds similar. But this is a very good and easy to listen album which would kick your ass. Solid, traditional type of death metal, good ideas and believable ideas makes this album very good as a tasteful meal. I don´t have any big problem with this album. Everything flows and it has a drive and power. Good job! Very solid album!


Seznam skladeb:

1. Prelude To Extermination
2. The End Of All Flesh
3. Necromanic Butchery
4. Carrion Sculpture
5. The Septic Mind
6. Condemned To Suffer
7. Severed Head Masturbation
8. Blunt Force Surgery
9. Incineration Beyond Recognition
10. Hordes Of The Rotten


Čas: 30:

Sestava/band:


Carsten (Drums) Micha (Bass) Roman (Guitar) Saschinski (Vocals) Steven (Guitar)


Share this games :