DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 8. února 2016

Home » » Minirecenze/minireview - EXUMER - The Raging Tides (2016)

Minirecenze/minireview - EXUMER - The Raging Tides (2016)


EXUMER - The Raging Tides
CD 2016, Metal Blade Records

Němečtí thrash metalisté EXUMER jsou zpět! To jsou přesně první slova, které mě napadla, když jsem si jejich novinku "The Raging Tides" pustil poprvé. Následovalo několik dalších nadšených poslechů, pak na chvilku moje radost opadla a nakonec se ustálila na takových klasických šedesáti až sedmdesáti procentech. Teprve čtvrté řadové album je vcelku solidní záležitostí. Němci jsou dobrými řemeslníky, kteří mezi nás vypustili poměrně slušné dílo. Bohužel, také docela monotónní a stereotypní. Je to zkrátka rubanice, jak má být, ale pokud chcete po nahrávkách i něco navíc, tak to zde nedostanete. Když se budete pohybovat jen v uzavřené ortodoxní škatulce zvané thrash, myslím, že budete na vrcholu blaha. Já chci ale od hudby i něco navíc, kousek dobrého koření, který dělá ze solidních desek ty vynikající. A to zde hledám marně.

Němečtí thrashoví válečníci EXUMER se nikdy nedostali mezi nesvatou trojici SODOM, KREATOR, DESTRUCTION možná právě díky tomu, že nemají ve své tvorbě nic zase tolik přitažlivého pro "běžného" posluchače. Přitom jejich tvorba (teď myslím celkově) splňuje ty nejvyšší požadavky stylu. Jenže jak známo, oddřít si to nestačí. Zajímavá jsou hodnocení různě po světě. Jsou buď vysoká nebo zcela nízká. Já to mám nastavené někde mezi, ale spokojený vcelku jsem, to zase ano. Tohle album asi neobrátí směr dějin, ani se o něm nebude donekonečna diskutovat po hospodách (thrasheři snad ještě do hospod chodí?!), ale bude určitě ve sbírce všech pravověrných. Je to jednoduše tradiční dobrá práce, ale ne výborná.

"The Raging Tides" je solidním thrashovým albem. Obsahuje v sobě všechny důležité a chtěné náležitosti stylu, má dobrý zvuk, spoustu zajímavých nápadů. Je ale také poměrně stereotypní a monotónní. Pokud bychom novinku přirovnali k fotbalové terminologii, tak to sice není první liga, ale určitě je na špici ligy druhé. Proti novince nemám vlastně žádných výrazných připomínek. Chybí mi ale trošku větší elegance, nadhled a výraznější nápady. EXUMER vydali klasické thrashové album, které je dobře odvedeným řemeslem. Nic víc, nic méně.
Asphyx says:

"The Raging Tides" is a solid thrash album. It contains all important and wanted necessity of style, it has good sound, a lot of interesting ideas. It is also rather stereotypical and monotonous. If we want to compare to football terminology, so it isn't Premier League, but it's definitely at the top of the second league. Against the novelty I've actually no strong comments. But I miss a little more elegance, grace and stronger ideas. EXUMER released the classic thrash album that is well-done craft. Nothing more, nothing less.

Share this games :