DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 1. února 2016

Home » » Minirecenze/minireview - HORRIFIC DISEASE - Outbreak (2015)

Minirecenze/minireview - HORRIFIC DISEASE - Outbreak (2015)


HORRIFIC DISEASE - Outbreak
CD 2015, Rebirth the Metal Productions

Death metaloví špinavci HORRIFIC DISEASE kombinují ve své tvorbě smrtící kov s thrashem a energií. Zase tolik kapel z Japonska se mi do ruky za poslední dobu nedostalo, ale i tak musím říct, že své řemeslo pánové zvládají vcelku dobře. Cítím z jejich tvorby až punkový přístup. Jedná se teprve o první album a tak musím kolikrát trošku přivřít obě oči a doufat, že v budoucnu to bude o trošku lepší. První výtku bych měl k hlasu, který je poněkud nevýrazný a lehce utopený. Nebo lépe, není vůbec silný. Dalším, lehčím problémem je pocit stereotypu a monotónnosti. Jednotlivé skladby jsou si opravdu velmi podobné. Je hodně znát, že pánové mají rádi MALEVOLENT CREATION a občas mi přijde, že vítězí nadšení nad technickou zdatností. Některé nápady jsou možná až příliš jednoduché a v hlavě mi pořád naskakuje i slovo primitivní. To by zase tolik nevadilo, ale i ty se musí umět správně podat. 

Přiznám se rovnou a bez nátlaku, že novinka těchto šílenců toho se mnou mnoho nedělala. Snaha je sice patrná a u nás v Evropě se jedná o takový lehce exotický zážitek, ale příliš chutného jsem zde pro sebe nenašel. Pánové se budou muset ještě hodně učit, aby se dostali z obyčejného death metalového průměru. Doporučil bych sehnat dobrého producenta, který oddělí zrno od plev, možná i lepší studio, které dodá na syrovosti a průraznosti materiálu. Nejdůležitější jsou ale nápady a těch je zatím na nahrávce žalostně málo. Kapela se vydala nelehkou cestou a musí si to ještě pořádně oddřít. Víc mě toho vlastně ani nenapadá. Uvidíme, s čím přijdou HORRIFIC DISEASE příště.

HORRIFIC DISEASE jsou na své první desce monotónní, obyčejní a bohužel i stereotypní. Jednotlivé skladby jsou velmi jednoduché, stále stejné a postrádají sílu. Vokalista má bohužel poměrně slabý hlas a zvuk není příliš výrazný. Doporučoval bych příště lepší produkci, studio i nápady. Kapela se sice vydala dobrým směrem, ale zatím trošku tápe, co by vlastně chtěla hrát. Mám rád old school death metal, ale víc plesnivý a ošklivý. "Outbreak" mě jednoduše nebolí. A to je u mě velký problém. Průměrná nahrávka, která občas zaujme!Asphyx says:

HORRIFIC DISEASE are on their first album monotonous, ordinary and unfortunately stereotyped. Individual songs are very simple, still the same and miss strength. Vocalist has unfortunately relatively weak voice and sound isn't too strongI'd recommend better production, studio and ideas for the next time. Although the band has launched in the right direction, they are groping in the dark what they really want to play. I like the old school death metal, but more moldy and ugly. "Outbreak"  doesn't simply hurt. And that's a big problem for me. The average record, which can sometimes engage!

Share this games :