DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 28. února 2016

Home » » Recenze/review - BOMBS OF HADES – Death Mask Replica (2016)

Recenze/review - BOMBS OF HADES – Death Mask Replica (2016)


BOMBS OF HADES – Death Mask Replica
CD 2016, War Athem Records

Lebka, zjizvená nekonečnou věčností. Mlhavé stíny příběhů o tom, jak kdo sešel z tohoto světa, se zračí v jejích očních důlcích. Kosa, opřená vzadu za tímhle podivným obydlím, je již notně rezavá. Vznešená dáma, opěvovaná v básních, proklínaná, leží teď zmoženě na starém kavalci. Už ani SMRT není to, co bývala. Po tom, co se švédští bezvěrci BOMBS OF HADES rozhodli znovu uspořádat nálet na onen svět, narušila se rovnováha mezi životem a smrtí. Ve vzduchu se jako žaloba vznášejí ledově ostré tóny „Death Mask Replica“. Švédský death metal té nejvyšší kvality, nekompromisní, kopající, s prašivým základem a rockovou jiskrou ve zkalených močálech. Otevřete konečně oči a pohlédněte do hluboké studnice pravdy. Dokud budou hrát podobné kapely, bude svět alespoň trošku v pořádku. Líbí se mi ta ryzost, opravdovost a uvěřitelnost, s kterou nám pánové předkládají svoje chorobné představy. Má to tah na branku, přímý a bez vytáček.

BOMBS OF HADES vysekávají poklony starým švédským death metalovým legendám (s klidem doplňte svoji oblíbenou) a dodávají příměsi ve tvaru crustu a nepřeslechnutelného vlivu MOTORHEAD. Není to klasická, nářezová deska, spíše se vznešeně preluduje, dumá nad tím, proč ochořela Smrt. Pánové jsou nebo byli činní ve spoustě severských kapel, bubeník mimo jiné v TRIBULATION, jejichž lehký vliv zde také cítím. Celkově jsou ale tihle válečníci rozpoznatelní hned podle pár prvních tónů. Přispívá k tomu jak jasně rozpoznatelný vokál, tak zajímavě přiostřené riffy. O v podstatě dokonalé bicí kavalerii a jakési černě zahleněné atmosféře se snad ani zmiňovat nemusím. Tohle všechno jako by bylo jakousi tajnou zaklínací formulí, kterou oživí pánové vždy na každé nové desce. Do žil se mi vkrádá strach. Právě jsem otevřel okno do zimní krajiny a reproduktory začíná pokrývat mrazivá jinovatka.


Když každému člověku sejmete masku přetvářky, zvyků a všeobecně platných pravidel, mnohdy toho moc nezbývá. Mám rád, když potkávám upřímné a jadrné lidi. S chutí se obklopuji i podobnou hudbou. Musí mě něčím naplňovat, kroutit mi prsty u nohou, drásat mé hlukem otupělé nervy. BOMBS OF HADES tohle všechno umí. Hrají narovinu, bez příkras, póz a kudrlinek. Nabízejí „jen“ holý talent, doplněný o soudnost. Jo, to se to hraje a vydávají desky, když se sejdou muzikanti, z kterých všechno prýští se samozřejmostí, lehkostí a nadhledem. Na to, že se jedná o klasický švédský death metal, je nahrávka hodně pestrá. Připomíná mi strom, s opadaným listím, na kterém visí v různých provedeních nosiče těch nejslavnějších extrémně melodických kapel hned vedle rockových a heavy metalových klasiků. Švédi si tvoří po svém, nenechávají si toho od nikoho kecat a možná díky tomu nemají v diskografii slabou desku. Úchvatná záležitost pro každého old schoolového maniaka, to vám povím.Když jsem si pustil „Death Mask Replica“ poprvé, měl jsem pocit, že mi zamrzlo moje srdce. Poslouchal jsem nahrávku stále častěji a mé pocity se pořád opakovaly. BOMBS OF HADES letos vydali album, které mě přesvědčilo znovu o tom, že smrt dokáže být hodně blízko. Ledové melodie, pestré riffy a vokál plný hniloby. Celková atmosféra je pak podobná té, kterou můžeme potkat v márnicích u opuštěných hřbitovů. Na tomto CD by mělo být napsáno varování: „Pozor, obsahuje studené kousky zla!“ Letošní počin severských bojovníků mi přijde velmi ostrý, se spoustou morbidních nápadů, se skvělým zvukem i produkcí. Povolávám do zbraně všechny fanoušky old school death metalu! Onen svět opět hoří! Smrt už je stará a nepotřebná. Máme místo ní BOMBS OF HADES. Death metalová nahrávka, která je plná utrpení! Vynikající album plné špíny, hnisu a nálady temných kobek. Skvěle!

Asphyx says:

When I was listening to "Death Mask Replica" for the first time, I felt that my heart was frozen. I listened to the recordings more often and my feelings were the same. BOMBS OF HADES released this year an album that convinced me again that the death can be very close. Icy melodies, colourful riffs and vocal full of rot. The overall atmosphere is similar to the mood we can meet at morgues in abandoned cemeteries. On this CD this warning should be written: "It contains cold pieces of evil!" This act of Nordic warriors is very sharp, with lots of morbid ideas, excellent sound and production. I call to arms all fans of old school death metal! The next world is again on fire! Death is already old and useless. We've got  BOMBS OF HADES instead. Death metal record, which is full of suffering! Excellent album full of dirt, pus and mood of dark dungeon. Great!

Seznam skladeb:

1. Death Mask Replika
2. To Walk Through the Pyres
3. Tombsday
4. Long May You Rot
5. Burning Angel (Uhuru)
6. Old Fires Die
7. On Pillars of Madness
8. When the Reaper Comes
9. The Venom
10. Mad Shadows

Čas: 36:17

Sestava:


Jonas Stålhammar: Vocals, guitar and random instruments P-O Söderback: Guitar Magnus Forsberg: Drums Anders Ekman: Bass

http://www.war-anthem.de/
Share this games :