DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 14. února 2016

Home » » Report, photos, video – 1000 BOMBS, ACID FORCE, COLDBLOODED FISH – club Divadlo pod Lampou, Pilsen, 13. 2. 2016

Report, photos, video – 1000 BOMBS, ACID FORCE, COLDBLOODED FISH – club Divadlo pod Lampou, Pilsen, 13. 2. 2016

Acid Force
Když jsem poprvé viděl plakát na tuhle akci, vzpomněl jsem si na časy, kdy jsme s kamarády kdysi čítávali Rychlé šípy. Shodou okolností se k rozdrbaným komiksům po prarodičích, na kterých jsme vyrůstali i my, dostal nedávno můj syn. Nějak se mi tak celá sobota od rána odehrávala chvílemi v dobách, kdy ještě čest a pravda vítězila nad hnusem a špínou. Přiznám se, že se mi nikam do šumu nechtělo. Byl jsem utahaný po práci, neměl jsem u sebe ani příliš peněz. A doma, v teple mi bylo moc dobře. Jenže plzeňské 1000 BOMBS jsem už neviděl docela dlouho a tak bylo na čase oprášit imaginární džísku, rozloučit se zase na chvilku s rodinou a vydat se do Divadla po Lampou. Co na tom, že ani jedna kapela asi nezmění hudební dějiny, ani nerozvíří hladinu světového dění? Vždyť komornější, klubové a pohodové akce mám již několik let stejně raději, než monstrózní podniky s hnusným pivem a tím pádem i větším množstvím debilů na metr čtvereční. Bylo také na čase podpořit místní scénu.

1000 BOMBS
Už cestou tramvají se pořád nemůžu zbavit dojmu, že jedu do Stínadel. Bude to thrash, bude tam Rychlonožka, Červenáček, Dlouhé Bidlo a možná i neskutečný slušňák a tak trošku magor Mirek Dušín. Vystupuji na Chodském náměstí u kostela, odmítám několik žádostí bezdomovců o peníze (v hlavě mi vždycky naskočí daně a pak cena nových bot pro děti). Konečně jsem v baru, který je najednou naší thrash metalovou klubovnou. Kecáme, probíráme muziku a já přemýšlím nad svými dobrými skutky. Já, starý Asphyx jsem pomohl v týdnu jednomu postiženému do schodů (prostě jsem ho zvedl i s vozíkem a vydupal jsem s ním nahoru – kdybyste slyšeli ten smích, to byla krása!) a nedávno jsem zařval mocným hlasem na nějakého hajzla, co obtěžoval starou babičku v podchodu, až zdrhnul – a stařenka se na mě také usmála. Mám tedy splněno několik bobříků odvahy a spolu s pivem už jenom čekám, kdy začne hrát první kapela.

Acid Force
COLDBLOODED FISH. Další zástupce nekonečné řady retro thrash kapel. Tentokrát dokonce z hlavního města. Na téhle partě bylo znát, že mají před sebou ještě hodně práce. Nápady obyčejné, vokály ale zajímavé. Celkový dojem - dobrý průměr s přimhouřením obou uší. Chtělo by to výraznější, ostřejší nápady. Má rada tedy zní, makat, makat, makat a ještě jednou makat. A pak se uvidí. Zatím jsem odcházel s pocitem, že to bylo takové nemastné neslané. Správný thrash má řezat a tady se zatím jen tak oťukávalo tupým nožem. Každopádně, občas jsem tam nějakou energii a dobré motivy cítil, což mi vzhledem k mládí kapely dává naději do budoucna. COLDBLOODED FISH jsou na dobré cestě. Tolik pohledem starého psa.

Coldblooded Fish
Jako další to do nás nasypali slovenští thrasheři ACID FORCE. Pro mě první setkání naživo a rovnou velmi příjemné překvapení. Mladí, nadšení, pořádně vzteklí. Tak to mám rád. Zdá se, že pánové jasně pochopili o čem tenhle styl je. Bylo to osmdesátkové retro jako řemen, přátelé. Kluci stejně jako já mají rádi TOXIC HOLOCAUST, SODOM, DESTRUCTION a tak jsme si to spolu pěkně užili. Mělo to tlak, mělo to sílu, bylo to energické. Zkrátka, splňovalo to všechny mé požadavky na dobré thrashové vystoupení. Ke konci už to ale bylo trošku dlouhé a pořád stejné. Každopádně, slovenští maniaci nás alespoň na chvilku odvedli do nějaké špinavé uličky, nakopali nám zadky (pařilo se, a covery od SODOM i MOTORHEAD byly vynikající!) a probudili jsme se až druhý den v hromadě odpadků. Pěkné to bylo!

Acid Force
1000 BOMBS. Co o nich napsat nového? Snad jen, že se kluci postupně čím dál tím víc sehrávají, je s nimi ještě větší sranda a že mi je v jejich společnosti dobře. Mně se jednoduše líbí, že to neberou smrtelně vážně a že mají takové ty klasické rubanice protkané i melodiemi. Sousloví pivní thrash v našich končinách zavání až hanlivým označením, ale řekněte mi, nemáte někdy chuť se na všechno vybodnout, otevřít si láhev piva a pořádně si zatančit? Člověk si v sobotu musel zadat na tanečním parketu převážně šamanský, mosh-pitový a indiánský tanec. Chvílemi jsem měl pocit, že sedím na Tleskačově kole a pařím jako o závod. Dokonce mi tentokrát ani nepřišla na mysl má tradiční lehká výtka, že by to celé chtělo podávat trošku rychleji. Nebo pánové víc kopli do vrtule? Nevím, neřeším. Mně se to líbilo. Hotovo. A to dost (mimochodem, nové skladby znějí skvěle!). Mít džísku, tak si ji slavnostně poliju pivem. Co vy na to, plantážnící?

1000 BOMBS
Divadlo pod Lampou je tradiční plzeňský klub, těžící ze své tradice i dotací od města. Zvuk byl dobrý, pivo pitelné a celkový dojem pohodový. Jen jsem v něm necítil takovou tu vstřícnou undergroundovou atmosféru. Bude to ale asi tím, že se tam převážně odehrávají akce z úplně jiné oblasti. Chodím tam vcelku rád, ale není to úplný top v mém žebříčku. Zkrátka z Divadla pod Lampou se stává „takový obyčejný klub“. Je to asi o lidech, jinak si to vysvětlit nedovedu.

Na akci přišlo odhadem něco kolem padesáti lidí. Na Plzeň dobré, na jiná města samozřejmě bída. Zajímavostí bylo, že přijela spousta lidí z Prahy a různých koutů republiky, místní měli asi zase na práci něco jiného. Už to začíná být pravidlem. Hrací časy se dodržovaly a celá akce vyznívala hodně příjemným dojmem. Jen ta výčepní, aby chodila pro úsměv někam do skladu.

Mr. Asphyx and Acid Force
I všechno příjemné musí jednou skončit. Jsem najednou u nás před domem a kolem se trousí opilci do svých příbytků. Jsou skoro dvě po půlnoci a naproti v domě se z otevřeného okna ozývá nekonečná smyčka porna. Ne, to nemůžou být praví lidé, ti u toho neřvou jako na lesy, říkám si, což se mi pak potvrdí, protože tolik nadržených Němců v jednom bytě prostě být nemůže – to by Mirek Dušín asi čuměl, vyskočí mi v hlavě. Zamknu za sebou a ve výtahu se těším, že se mi bude dobře spát. Odkládám foťák na stůl, ve sprše si dávám skotské střiky a přemýšlím o tom, jak je to super, přemluvit se a vyrazit na pořádný koncert. Bylo to pro mě až povznášející. Vypadl jsem z kolotoče – práce, rodina, sport, práce, rodina, sport, pokecal se všemi thrashovými Rychlými šípy a poslechl si tři slušné skupiny. Co chtít víc? Dobře bylo. Tak to má být, tak je to správně. Díky za příjemný večer! Thrash!

REKLAMA - přijďte nás podpořit do Božkova 19.3. 2016 na  festival DEADLY STORM IN BOŽKOV 10 - info zdeOSTATNÍ FOTKY ZDE/ OTHER PHOTOS HERE – author of photos Jakub Asphyx
VIDEOS – omluvte prosím sníženou kvalitu zvuku/ sorry for worse sound


Share this games :