DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 9. března 2016

Home » » Minirecenze/minireview - MORDBRAND - Hymns of the Rotten (2016)

Minirecenze/minireview - MORDBRAND - Hymns of the Rotten (2016)


MORDBRAND - Hymns of the Rotten
compilation 2016, Defense Records

Když jsem někdy v roce 2014 poprvé slyšel švédskou death metalovou úderku MORDBRAND, šel jsem doslova do kolen. Pánové nejen že perfektně zvládají svoje řemeslo, ale ještě navíc dodávají takový ten kousek těžko definovatelné tmy a chladu. Ihned jsem se zásobil jejich dosud vydaným albem a těšil se na další. K mému překvapení ale nepřišel klasický řadový počin, ale kompilace spousty zlého, co do té doby tahle smečka stvořila. Skladby jsou vybrány s pečlivostí zkušených hrobníků, jen mi přijde, že kupříkladu zvuk má různou kvalitu. Nijak to nevadí, jen to občas trošku ruší. Celkově se ale jedná o poctivý chřestící smrtící kov té nejvyšší kvality. 

Kompilace plná špíny, otevřených hrobů, exhumací starých pořádků se myslím vydařila. Nahrávka se poslouchá tak nějak sama, člověk ani nepřemýšlí, že by zrovna tahle smečka mohla vyvrhnout něco špatného. Jednoduše jen sedím, přehrabuji se ve starých kostech a užívám si ten krásný kousek kruté a chladné hudby. Pro všechny ctitele severských pořádků v death metalu je to víceméně povinnost. Už zase vzpínám ruce směrem dolů. Modlím se k pradávným postupům, vzývám spolu s MORDBRAND temnotu a tisíckrát u téhle hudby umírám v nekonečných křečích. Rozložený, rozmělněný, rozdrcený na jemný prášek, takový si při poslechu přijdu. Stejně je to krása, když někdo perfektně ovládá svoje hudební nástroje a ještě k tomu dokáže napsat a složit dobrý motiv. Na téhle kompilaci naleznete choroby z celého světa, smíchané s překapanou tmou.


Death metalová kompilace od severských MORDBRAND je ozvěnou, znějící ze samotného záhrobí. Album je to poctivé, reálné, zahnívající a plné reálného a poctivého smrtícího kovu. Jednotlivé skladby jsou smutné, studeně návykové a skvěle se hodí k návštěvám hřbitovů. Doporučuji nahrávku poslouchat po zhlédnutí nějakého dobrého hororu, atmosféra opuštěných hrobů pak vynikne o mnoho lépe. Kapele se povedlo přesně vystihnout náladu starých kobek, čerstvě otevřených rakví i všude přítomné smrti. Nápady sice nejsou nijak nové, ani převratné, ale jako celek zní album velmi maniakálně. Zlo zase jednou zvítězilo nad dobrem a nakopalo nám všem zadky. Reálný death metal, který exhumuje staré rozpadající se kosti! Krutě, ostře a studeně! Asphyx says:

Death metal compilation from Nordic MORDBRAND is an echo, soundingfrom beyond itself. The album is honest, realistic, rotten and full of realand honest deadly metal. Individual songs are sad, cold addictive and they're great for visits of cemeteries. I recommend to listen to the recording after watching some good horror movie, theatmosphere of abandoned graves will be much better. The band managed to express the mood of the old tombs, freshly opened coffins and ever-present death. Although the ideas aren't new or revolutionary, the wholealbum sounds very maniacally. Evil has triumphed once again over the good and it kicked our ass. The real death metal, that exhumes old decaying bones! Cruel, sharp and cold!

Share this games :