DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 4. března 2016

Home » » Minirecenze/minireview - RESURRECTION - Betrayed by God (2016)

Minirecenze/minireview - RESURRECTION - Betrayed by God (2016)


RESURRECTION - Betrayed by God
CD 2016, vlastní vydání

Z polského podzemí vyšla na povrch další z celé řady death metalových kapel, u kterých se inspirace starou tradiční polskou školou nezapře. Mocné nástupy skladeb, do blacku laděné některé melodie a hutné, sekající spodky. Náměty čerpané ve starých albech BEHEMOTH, TRAUMA, GORTAL, ale i třeba amerických NILE. Je to klasika, přátelé, tentokrát ale zahraná s pořádně černou jiskrou. RESURRECTION jsou mladí, teprve začínají, ale přesto mě v tom neskutečném množství dnešních kapel dokázali zaujmout. Možná je to způsobeno jejich přístupem, dobrým zvukem, velmi solidními (i když klasickými) nápady. Já vlastně ani nevím. Mohu prohlásit jen jediné, novinkové album mě baví poslouchat, užívám si ty chladně černé melodie a rád se k nahrávce vracím.

Některé skladby jsou možná až moc rozvláčné, chybí jim ke konci gradace a občas pánové trošku ztrácí dech, ale jako celek je album velmi příjemnou procházkou v záhrobí. RESURRECTION se rozhodně nemají za co stydět. I přes své mládí nakopávají zadek některým slavnějším jménům, někdy jsou sice příliš dlouzí a je slyšet, že chybí dobrý producent, ale líbí se mi právě ty kousky "nedokonalosti", dělají pro mě novinku o to živější a vstřebatelnější. A na rovinu, hlavně to slušně kope i řeže a o to mi jde stejně především. Ne, "Betrayed by God" není dokonalým albem, ale pánové se rozhodně nemají za co stydět. Jen to chce přidat ještě trošku na intenzitě a energii.

RESURRECTION  vydali solidní, dobře zahrané death metalové album. Je plné klasických polských postupů, ale i ozvěn americké death metalové školy. Nápadů je na novince dostatek, skladby příjemně řežou. Jen by to chtělo lepší produkci a lehce některé motivy zkrátit. Jako celek mě ale nahrávka baví a rád se k ní vracím. Polští maniaci jsou na velmi dobré cestě a myslím si, že pokud na sobě ještě trošku zapracují, musíme s nimi v death metalu rozhodně počítat. "Betrayed by God" je albem, které má v sobě určitou temnou sílu. Slušná morbidní práce!Asphyx says:

RESURRECTION released a solid, well-played death metal album. It is full of classic Polish methods, but also echoes of the American death metal school. There are lots of ideas on the news, the songs cut nice. It would want to have better production and some themes should be shorter. As a whole I enjoy this recording and I like to listen it again. Polish maniacs are on very good way and I think if they'll work a little bit more, we must count them in death metal. "Betrayed by God" is an album having some certain dark power. Good morbid job!

Share this games :