DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 11. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - ACCUSER - The Forlorn Divide (2016)

Minirecenze/minireview - ACCUSER - The Forlorn Divide (2016)


ACCUSER - The Forlorn Divide
CD 2016, Metal Blade Records

ACCUSER pro mě vždycky byli kapelou, která stála tak nějak ve stínu, kousek stranou. Většinou jsem jen projel několikrát jejich nové album, pokýval trošku hlavou a šel od toho. S novinkou to mám nastavené pořád stejně. Němci hrají poctivě, oceňuji dobrý zvuk, parádní obal i nadšení. Jen mi opět chybí zajímavé motivy, nějaké ostré riffy, které mě posadí na zadek. Všechno kolem mě plyne, drtí asi vše živé, jen se mnou to nic moc nedělá. Přijde mi, že jsou si všechny songy až nezdravě podobné a vyznívají poměrně hluše. Všechno je vlastně v nejlepším pořádku, akorát to vůbec nekope. Protáčím desku pořád dokola a marně hledám nějaký záchytný bod. Moje až úporná snaha najít pro sebe něco chutného mě nakonec pokaždé unaví a raději odcházím pryč. Asi si nejsme s touhle smečkou souzeni. 

Asi nejvíc mi vadí takové ty obyčejné, stokrát slyšené groovy pasáže. To je záležitost, která mi poslední dobou doslova leze na nervy. ACCUSER v sobě mají určitou sílu, ale všechno mi přijde takové nedotažené, neslané, nemastné. Správný thrash má kopat, má ničit vše živé v okruhu několika kilometrů. Nic z toho se na "The Forlorn Divide" neděje. Občas sice vyskočí překvapivě dobrý riff, ale ten je následně opět doslova umačkán obyčejností a nebál bych se říct i nudou. Ale abych jenom nekritizoval, album je to samozřejmě dobré. Bohužel dobrých nahrávek je všude obrovská spousta. Pořád je to jen lehký nadprůměr. Co dodat dalšího? Nic mě vlastně ani nenapadá.

"The Forlorn Divide" je dalším obyčejným albem v řadě. Chybí mi větší drive, síla, postrádám energii. ACCUSER se nedá upřít snaha, mají dobrý zvuk, produkci i obal. Jen těch nápadů je příliš málo. Snažil jsem se do nahrávky dostat dlouhou dobu, ale bohužel se mi to nepovedlo. Můj verdikt je tak jasný. Obyčejný průměrný thrash, který vůbec nepálí. Hodnotil bych tam maximálně šedesáti procenty. 
Asphyx says:

"The Forlorn Divide" is the next ordinary album in a row. I miss bigger drive, power, energy. I can't deny ACCUSER the effort, they have good sound, production and cover. But there're only a few ideas. I've tried to get to the recording for a long time, but unfortunately Ifailed. My verdict is clear. Classic average thrash that doesn't burn at all. I would evaluate maximum of sixty percent.

Share this games :