DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 2. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - BLADE OF HORUS - Monumental Massacre (2016)

Minirecenze/minireview - BLADE OF HORUS - Monumental Massacre (2016)


BLADE OF HORUS - Monumental Massacre
CD 2016, Lacerated Enemy Records

Australský brutální death metal v podání BLADE OF HORUS je plný mytologie, sci-fi témat, lidské špíny a hlavně neskutečné smrští hutných riffů. Vezměte si to nejlepší z NILE, OBSCURY, PSYCROPTIC, DYING FETUS, zamíchejte to s technicky laděnými přísadami a z celé téhle rovnice vám vyjde právě materiál těchto Australanů. Hudba je to náročná na poslech, svým způsobem odlidštěná. Pánové se v dobrém slova smyslu předvádějí, sází jeden komplikovaný motiv za druhým. Celek pak bude vyhovovat asi nejvíc všem brutálním maniakům, kteří se nebojí ani lehkých náznaků slamu. Houpete se v kolenou, hrozíte pravačkou a pořád natáčíte hlavu, abyste všechno tohle technicky pojaté zlo vůbec vstřebali. Dovedu si s přehledem představit, že pokud by naší nebohou zemi obsadili pořádně naštvaní mimozemšťané, tak by z tlampačů zněla k hanobení našich ostatků právě hudba BLADE OF HORUS.

Ne, tohle EP asi většina dnešních posluchačů úplně nedocení. Je možná až moc těžko vstřebatelné, musí se u něj přemýšlet, mít chuť objevovat a mít hlavu otevřenou "novým" pořádkům. Tuhle ochutnávku můžete s klidem koupit svým kamarádům, kteří se pokoušejí hrát na nějaký hudební nástroj. Buď vás s ní vyhodí s tím, že tohle nikdy nezahrají nebo vám budou líbat ruce a po večerech se budou snažit BLADE OF HORUS napodobit. Sám mám k novince takový zvláštní vztah. Jsou chvíle, kdy si ji rvu do uší pořád dokola a bez přestání a pak mám stavy, kdy se jim raději vyhýbám obloukem. Na podobné ztřeštěné a košaté kompozice musím mít zkrátka náladu. Občas mi trošku přijde, že už to snad ani nehrají lidé, ale spíše dokonalé stroje. Postrádám kousek živočišnosti. Ale to bude spíš můj problém.

Brutální death metalisté BLADE OF HORUS připomínají na svém novém EP mimozemšťany, kteří se rozhodli zničit tento svět. Útočí pomocí ostrých riffů, komplikovaných motivů a nelidského vokálu. Nápadů je zde velká spousta, album jede dobře, jako pečlivě namazaný stroj. Invaze technického brutálního death metalu se myslím rozhodně povedla. Líbí se mi zvuk i celková produkce. Občas se sice v muzice ztrácím, ale vše je vyváženo velkým tlakem a energií. Australský technicko brutální death metal, který vás srazí na kolena! Velmi dobře!

Asphyx says:

Brutal death metallers BLADE OF HORUS resemble me on their new EP aliens who decided to destroy this world. They attact with sharp riffs, complicated themes and inhuman vocal. There are many ideas here, the album runs well, like carefully-oiled machine.  I think the invasion of technical brutal death metal definitely succeeded. I like the sound and overall production. Although I sometimes lose in the music, everything is balanced by a lot of pressure and energy. Australian technical brutal death metal that bring you to your knees! Well done!

Share this games :