DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 12. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - INHERIT DISEASE - Ephemeral (2016)

Minirecenze/minireview - INHERIT DISEASE - Ephemeral (2016)


INHERIT DISEASE - Ephemeral
CD 2016, Unique Leader Records

Doba, kdy stroje začnou žít vlastním životem, není zase tolik daleko. Apokalypsa se blíží! Alespoň američtí techničtí brutalisté INHERIT DISEASE si to ve svých textech myslí. Hudebně jsou technicky zaměření a dodávají porci krvavého masa ve stylu CANNIBAL CORPSE, DEEDS OF FLESH, SUFFOCATION, SEVERE TORTURE, DYING FETUS. Zkrátka a jednoduše, klasická americká death metalová škola, opepřená hodně hlubokým vokálem a nějakou tou odlidštěností navíc. Pro milovníky extrému, techniky a hudební krutosti jako stvořené. Pro mě občas lehce nestravitelné, sem tam nevýrazné, ale jinak velmi uspokojující. Proti tvorbě v podobném vyznění nemám žádných výraznějších připomínek. Možná snad jen, občas by to chtělo kus něčeho "odlehčeného", takhle mám pocit, že se mi někdo snaží vystřelit mozek z hlavy. Zase na druhou stranu, je to s největší pravděpodobností účelem.

Mžourám do šera opuštěné továrny, marně se pokouším rozpomenout, cože to na mě včera zkoušeli za pokusy. Už dávno jsem jen kusem masa, určeným k utrpení, hnilobě a nekonečné vysvobozující samotě. Tahle hudba je opravdu extrém, doporučuji podávat po kapkách, s opatrností, jinak u vás dojde k nenávratným změnám ve vaší mysli. Jestli jste už někdy spadli po hlavě do žentouru a byli rozemleti na jemný prášek, pak asi víte, o čem píšu. Těšit vás může myšlenka, že posloužíte alespoň jako hnojivo. Ne, INHERIT DISEASE nejsou nijak výjimeční, ani převratní, ale odvádějí pořádný kus kruté práce. Jak známo, někdo to dělat musí a když vidíte a cítíte ještě to nadšení a odhodlání, nezbývá než uznale pokývat hlavou. Dobrá, kvalitní řezničina se už jen tak nevidí. Tady máte možnost. Nechte si chutnat!Novinka amerických INHERIT DISEASE je krutá, zlá a ošklivá. Morbidní melodie se střídají s ještě nechutnějšími motivy. Tohle je brutální death metal v jeho klasické podobě. Syrový, masakrující. Z desky cítím obrovský tlak a energii. Možná se občas kapela nevyhne určité monotónnosti, ale to tak nějak k tomuto stylu patří, jako k hrobníkovi lopata. Užívám si houpavé melodie, chrlím spolu se zpěvákem chorobné texty. Jsem u poslechu po lokty ponořen v krvi a spolu s INHERIT DISEASE provádím pořádně nechutnou pitvu. Pokud se potřebujete odreagovat od dnešního ošklivého světa, neznám nic lepšího, než si narvat do hlavy „Ephemeral“. Co na tom, že zde ožívají mrtvoly a pánům chirurgům všichni na operačním sále zemřou? Tak to má být a tak je tomu v brutálním death metalu správně. Letošní album vás smete jako tsunami. Berte a nebo nechte být! Skvělá řeznická práce!

Asphyx says:

The new album by American INHERIT DISEASE is cruel, bad and ugly. Morbid melodies are changed by more disgusting motives. This is a brutal death metal in its classic form. Raw, cruel. I feel the huge pressure and energy from this album. There is some monotonous passages, however this is something typical for this style like a shovel for a grave digger. I enjoy their melodies and I have to sing the lyrics with the singer. During the listening of this album I´m lying in the blood and with the INHERIT DISEASE I´m doing a disgusting necroscopy. If you have to clean yourself from today´s ugly world I don´t know better way how to do it than listen to the „Ephemeral“. Who cares that death bodies are coming back to live and every person who is being operated by surgeon will die? This is how it´s supposed to be in the real brutal death metal. This album is going to take you like a tsunami. Take it or leave it! Amazing butcher work! 

Share this games :