DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 19. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - PRIMITIV - Immortal & Vile (2016)

Minirecenze/minireview - PRIMITIV - Immortal & Vile (2016)


PRIMITIV - Immortal & Vile
CD 2016, Transcending Obscurity Distribution

PRIMITIV hrají ostrý, zlý death metal. Pocházejí z Indie, která mi poslední dobou přijde jako země, odkud ještě můžeme čekat spousty dobrých kapel. Desku uvádí rozmáchlé intro a potom to vypukne. Kombinace epochálních BEHEMOTH, válečných BOLT THROWER, thrashových základů a syrovosti, dělají z téhle desky velmi chutnou krmi. Pánové se ale nespokojí jen s old schoolovým přístupem, dodávají i nějaké ty modernější postupy a k tomu jako bonus perfektní zvuk. Nejdůležitější jsou ale nápady a těch mají PRIMITIV na rozdávání. Nejsou sice stylo - tvůrci, ani průkopníky, ale svoje řemeslo zvládají perfektně. První album na kontě, texty zaobírající se fantasy, smrtí a scient fiction jsou pro mě jasným důkazem toho, že tady bych měl zbystřit svoji pozornost.

Pokud budete desce věnovat delší čas, pomalu zjistíte, že je opravdu hodně návyková. Sice mi občas trošku vadí až příliš rozvláčné kompozice nebo vzájemná podobnost jednotlivých songů, ale to jsou počáteční nešvary, které se dají pro tentokrát odpustit. Důležitá je hlavně atmosféra a tu umí navodit PRIMITIV pořádně temnou. Troufám si tvrdit, že o téhle partě neznabohů ještě hodně uslyšíme. A když ne my, tak na východě rozhodně ano. Pánové sice nemají ještě zavedené jméno u nás v Evropě, ale cítím ve svých starých kostech, že ostruhy si časem vydobudou velké. Uvidíme, čas nám sám ukáže. Zatím mi nezbývá než jen chválit, sem tam podotknout nějakou tu jemnou připomínku. Výsledný dojem je víc než pozitivní.

První album indických death metalistů PRIMITIV je povedeným kouskem do mé morbidní sbírky. Některé motivy se sice stále opakují dokola a občas by skladby potřebovaly lehce zkrátit, ale nakonec mohu hovořit o spokojenosti. Líbí se mi temná atmosféra nahrávky, ostré riffy a dobrý zvuk. Cítím tady záhrobní talent, přátelé! CD má ještě své lehké nedostatky, ale ty dodávají skladbám na syrovosti a uvěřitelnosti. Album má drive, sílu, energii a jakési zvláštní jiskření, které jsem si hned oblíbil. Devastující death metal, který ničí vše živé! Velmi dobře!


Line up - 
Nitin Rajan - Vocals 
Riju Dasgupta - Bass 
Rajarshi Bhattacharya - Guitars 
Pushkar Joshi - Drums 
Kiron Kumar - Guitars 

Asphyx says:

The first album of Indian death metal PRIMITIV is well-done piece to my morbid collection. Some themes repeat still round and round, the tracks would sometimes need to short, but finally I can talk about satisfaction. I like the dark atmosphere of this recording, sharp riffs and good sound. I feel talent from the other world here, folks! The CD has its slight shortcoming, but they give the songs the rawness and believability. The album has the drive, strength, energy and some special spark that I immediately like. The devastating death metal, which destroys all living things! Very well!

Share this games :