DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 1. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - REPTILIAN - Perennial Void Traverse (2016)

Minirecenze/minireview - REPTILIAN - Perennial Void Traverse (2016)


REPTILIAN - Perennial Void Traverse
CD 2016, Edged Circle Productions


Norský mytologický death metal je plný odkazů na staré Aztéky. Hudba připomíná reálný výlet do minulých časů. A to jak hudebně, tak textově. Odkazuje se tady na devadesátá léta minulého století. Inspirace je brána u ASPHYX (vokál je v některých momentech hodně podobný Martinu van Drunenovi), AUTOPSY, OBITUARY, MASTER, POSSESSED, OBLITERATION, EXECRATION, u prašivých švédských kapel, jako jsou DISMEMBER, ENTOMBED. Zkrátka a jednoduše, pravá nefalšovaná hniloba, přesně jak to má být. Jedná se teprve o první album kapely a tak by se daly nějaké ty drobnosti prominout. I když na rovinu. Příliš jsem jich nenašel. Musíte se samozřejmě oprostit od současného vnímání hudby a vydat se do morbidní historie smrti. Nečekejte nic světoborného, spíše parádně provedené retro se vším, co k tomu patří. Osobně jsem velmi spokojen. Já si tyhle otevřené hroby užiji vždy a znovu rád. Patřím sem, tady se někde zrodilo mé kornatějící srdce.

Naléhavé momenty, vypjatý vokál, ostře studené riffy jsou doplňovány skoro až doomovými chvilkami. Pak přijde nářez jak vystřižený z nějakého zaplivaného klubu. Kosti praskají, lebky se kutálejí s duněním pryč od pódia. Dnešní podzemní koncert se myslím vydařil. Sice mě polili pivem, někdo mi prošlápl při mosh-pitu koleno (ano najdeme i pořádně prašivý thrash)  a svět je najednou zase o něco tmavší. Historie Aztéků byla mnohdy taky pořádně krvavá, tajemná, opředená magickými silami. Myslím, že REPTILIAN vystihují zmiňovanou dobu pomocí své hudby velmi uvěřitelně. Mě jednoduše baví ten nevázaný přístup, ty kousky morbidity, plesniviny a špíny, poskládané v jeden krutý celek. Hroby se zase (pokolikáté už?) otvírají, peklo k nám promlouvá jasnou řečí a smrt je velmi blízko, přátelé!

Vezměte do ruky kladivo a pojďte spolu se mnou a s kapelou REPTILIAN rozbíjet staré kosti. Tahle hudba je vytažená odněkud ze záhrobí, ze starých plesnivých kobek! Hodí se k noční exhumaci starého, poctivého a reálného death metalu. Prašivě zahraný smrtící kov je plný špíny, morbidních představ a hniloby. Norům se povedlo přenést ducha devadesátých let do dnešní doby s elegancí a nadšením. Líbí se mi ta temná energie, kterou z novinky cítím. S REPTILIAN budeme muset v záhrobí určitě do budoucna počítat. První dlouhohrající album se určitě povedlo a je určeno pro všechny obdivovatele starých pořádků v hudbě. Old school death metal nesmí nikdy zemřít! Pokud budou existovat kapely jako REPTILIAN, tak jsem v klidu. Masakr! 

Asphyx says:


Pick up a hammer and come to break old bones with me and the band REPTILIAN. This music is pulled somewhere from the beyond, from old moldy tombs! Ideal for night exhumation of old, honest and real death metal. Mangy played death metal is full of filth, morbid imaginations and decay. Norwegians achieved transfering of the spirit of the nineties to the present day with grace and enthusiasm. I like the dark energy that I'm feeling from the news. We have to count on REPTILIAN in the future. The first full-length album managed certainly and it's for all admirers of the old orders in music. Old school death metal must never die! If there are bands like REPTILIAN, so I stay calm. Massacre!

https://www.facebook.com/pages/Reptilian/169241706524398
http://www.edgedcircleproductions.com/
https://soundcloud.com/edgedcircleproductions/reptilian-swamp
Share this games :