DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 27. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - WIDOWER - The Unholy Oath (2016)

Minirecenze/minireview - WIDOWER - The Unholy Oath (2016)


WIDOWER - The Unholy Oath
EP 2016, vlastní vydání

Máte rádi starý poctivý black thrash v podobě, v jaké ho kdysi hrály německé legendy KREATOR, SODOM? A milujete norské AURA NOIR, případně německé DESASTER? Pak jste tady správně. WIDOWER pocházejí z Texasu a zhlédli se v hudbě z osmdesátých a devadesátých let. Ano, kapelu lze ihned odsoudit jako kopii výše zmíněných. To bychom ale měli až příliš jednoduché. Postupy jsou samozřejmě hodně podobné, nápady někdy až do očí a uší bijící, ale když na tuhle retro hru přistoupíte, troufám si tvrdit, že nakonec budete vcelku spokojeni. Jen se to chce oprostit od porovnávání, nahodit do hlavy pozitivní přístup a pak by to mohlo přijít. Řeže to totiž opravdu pěkně. Jednoduše, ale ostře!

Tady se hraje pro všechny starý páky, pro všechny pamětníky i retro maniaky. Skladby jsou sice předvídatelné, ale nabroušené jako skalpel nejlepšího patologa ve městě. Prašivý zvuk, nasazení a válečný pokřik vycházející snad ze samotného podzemí. Absolutní, stoprocentní thrash! Neposlouchejte náhražky od usměvavých klučinů z lesklých metalových časopisů, ponořte se raději po kolena do špíny, hnisu a beznaděje. Takhle to má znít, to mi nikdo nevymluví. Možná někdy lehce monotónně, stereotypně, ale také pořádně neučesaně a neurvale. Takhle to máme v záhrobí rádi, takhle se nám to líbí, doslova si v tom metalovém pravěku rochním. Za mě paroháče nahoru a pořádná vrtule z vlasů. Baví to, řeže to, kope to a o to nám jde nejvíc. Novinku si vyloženě užívám.

Špinaví black thrasheři WIDOWER mezi nás vyvrhli pořádně plesnivou mršinu. Ostrý, nekompromisní thrash s morbidními melodiemi, krutostí a silou. Pokud máte rádi staré, dobré poctivé časy, budete určitě spokojeni jako já. Řeže to, pálí to a kope jako splašený kůň. Dva songy, připomínající údery pěstí do obličeje. Americká thrashová kreatura se opět probudila, aby nás spálila černým ohněm. Už vás někdo někdy bodl rezavým nožem do břicha? Pocity jsou při poslechu hodně podobné. Thrash metal, který řeže jako sekáček na maso! Velmi dobře!


Asphyx says:

The dirty black thrash TERROR casted up among us a really moldy carcass. Sharp, uncompromising thrash with morbid melodies, cruelty and power. If you like old good honest times, you will definitely be satisfied as me. It cuts, burns and kicks  like a runaway horse. Two songs reminding punches to the face. American thrash creature woke up to burn us with black fire. Have you ever been stabbed with a rusty knife into the belly? Feelings are very similar when listening. Thrash metal that cuts like a cleaver! Very well!

Share this games :