DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 14. dubna 2016

Home » » Recenze/review - ATROCIOUS ABNORMALITY - Formed in Disgust (2016)

Recenze/review - ATROCIOUS ABNORMALITY - Formed in Disgust (2016)


ATROCIOUS ABNORMALITY - Formed in Disgust
CD 2016, Comatose Music

Dějiny hudebního násilí nebudou zdá se nikdy ukončeny. Další a další smečky se snaží rozsekat nás ostrými riffy, předložit nám texty plné lidského hnusu a špíny. Tentokrát ve stylu slavných CANNIBAL CORPSE, DEFEATED SANITY, DISENTOMB, DISGORGE, PUTRIDITY, SUFFOCATION, DEICIDE ("Legion"), sem tam s příměsí DEVOURMENT. Zkrátka a jednoduše, taková dnešní brutální klasika. Nic výjimečného, s trošku až legračními texty a spoustou předvídatelného materiálu. Nevadí to, celek totiž řeže opravdu slušně a o to by nám mělo jít především. Sice mi občas přijde, že kapela ztrácí dech nebo dokonce jen dýchavičně lapá po vzduchu, ale jinak se jedná o vydařený materiál. Pro dnešní mladé posluchače možná až výborný. Mě trošku vadí zvuk, který bych si dovedl představit hutnější a mohutnější, ale to je samozřejmě věc názoru.

Kroutí se červi do rytmu, vylézají z hniloby nedávno mrtvých těl. Klasika a tradice se musí ctít, to je doufám všem jasné. ATROCIOUS ABNORMALITY rozhodně ano. Četl jsem různě po světě absolutně rozdílné recenze, od kritických až po do pekla vynášejících. Já to slyším tak nějak napůl, s tím, že to dobré mokvavé lehce převažuje. Smrt je sice blízko, ale nebojím se jí. Odehrána jsou veškerá potřebná schémata, ale chybí mi něco navíc, možná kus tmy, surovosti, těžko říct. Taky ty "slamové" chvilky jsou poměrně nezáživné. Je to sice taková ta "nechutná prasárna", ale tentokrát hodně záleží na úhlu pohledu a vaší vstřícnosti k podobným záležitostem. Já se k albu asi zase tak často vracet nebudu, přeci jen, existuje spousta lepších a nápaditějších smeček.


U podobných uskupení mívám největší problém asi s tím, že když mě jejich hudba vyloženě nechytne, tak pořád přemýšlím nad něčím jiným. Poslouchám ji, když mám náladu, tak si dokonce i užívám, ale když se pak vrátím s unaveným pohledem, mám sto chutí všechno přetáčet a přeskakovat v přehrávači. Přitom nějak vnitřně cítím, že od svých kamarádů uslyším jen slova chvály, spousty doporučení a nadšení. Jenže jak známo, lidské ucho je složitý orgán a naše vnímání konkrétně u extrémní muziky může být zcela odlišné. Neříkám, že je "Formed in Disgust" špatným albem, ale ani si z něj nesedám na zadek a nekoukám na přehrávač s otevřenou pusou do úžasu. Přeji všem příjemný poslech, nebudu vám jej už nadále kazit, užijte si to!



ATROCIOUS ABNORMALITY jsou další kapelou v řadě, hrající extrémní brutal death metal, grind, slam. Jejich tvorba je určena pro všechny extrémní nadšence, pro milovníky mokvajícího masa i zabíjení hudbou. Novinka je hodně šílená, má slabý zvuk a spoustu nápadů. Bohužel je také poměrně nezáživná. Pro poslech musíte být opravdu jen fanoušek stylu. Jinak budete šokováni, rozsekáni a zakopáni za nejbližším stromem. Chybí mi větší pestrost. Její nedostatek je ale nahrazen energií a šílenstvím. Album je hodně ostré, nekompromisní a rozseká vás na malé kousky. Budete mít co dělat, abyste se z toho vzpamatovali. Americký brutální masakr, který vás přenese na samotná jatka!

Asphyx says:

ATROCIOUS ABNORMALITY is the next band in line which plays extreme brutal death metal, grind and slam. Their music is for every extreme fans, for those who love weeping meat or killing with music. This new album is very crazy, it has weak sound and a lot of ideas. Unfortunately, it is a little bit boring. If you want to listen to it you should be a real fan of this kind of music. Otherwise you will be shocked, chopped and buried behind the closest tree. For me there is not enough colorfulness. It´s defects are replaced by energy and craziness. The album is very sharp, uncompromised and it will chop you on small pieces. You will have to do a lot to make yourself to get over it. The American brutal massacre which will bring you on slaughter house itself. 


Seznam skladeb:
 1. Failed Apocalypse
 2. Exterminate the Apostles
 3. Storm of Ash
 4. Erotic Tales of Disembowelment
 5. Formed in Disgust
 6. Bound for Damnation
 7. The Inevitable Undoing
 8. Echoes of the Rotting
 9. Incestry
Čas: 29:35

Sestava:
 • James O'Neal – baskytara
 • Brent Williams – bicí
 • Steve Green – kytara, zpěv 

www.facebook.com/AtrociousAbnormality
www.facebook.com/Comatosemusiclabel
https://www.reverbnation.com/atrociousabnormality
www.comatosemusic.com
Share this games :