DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 23. dubna 2016

Home » » Recenze/review - BESTIAL DEFORM - ...Ad Leones (2016)

Recenze/review - BESTIAL DEFORM - ...Ad Leones (2016)


BESTIAL DEFORM - ...Ad Leones
CD 2016, Satanath records

Elektrické křeslo je zařízení sloužící k popravě pomocí elektrického proudu.

BESTIAL DEFORM je legendární ruská brutálně death metalová kapela, která letos vydala album "...Ad Leones". Při jeho poslechu si přijdu jako nějaký nespravedlivě odsouzený, který čekal na popravu dlouhých dvacet let. Konečně jsem se dočkal. Rusové hrají přesně ten druh syrového, neučesaného, ošklivého, zlého a blasfemicky laděného smrtícího kovu, který vychází z tvorby MORBID ANGEL, IMMOLATION, INCANTATION, CANCER, BOLT THROWER, NAPALM DEATH. Hutnost projevu podtrhuje neskutečně temný zvuk a určitá lehkost, s jakou se pánové na popravišti pohybují. Výsledný dojem je od první společné chvíle neskutečně devastující a masakrující. Přesně v tomto stylu to mám asi nejraději. Bez zbytečností, bez technického předvádění, ale přímo rovnou na solar plexus.

Odsouzenec je připoután ke dřevěné židli. Na hlavu a nohy mu jsou přiloženy elektrody, které jsou navlhčeny slaným roztokem. Místa dotyku s elektrodami jsou oholena, aby se co nejvíce zmenšil elektrický odpor. Popravčí tým se přesune do místnosti, odkud může popravu pozorovat. Dozorce dá znamení a je zapojen zdroj, napětí 500 - 2300 voltů (v každém státě jinak); k popravě se používá střídavý proud. Po asi třiceti sekundách je zdroj vypojen, lékař čeká několik sekund, než se tělo ochladí, a zkontroluje, jestli vězňovo srdce stále bije. Jestliže ano, je znovu připojen zdroj a takto se pokračuje, dokud není člověk mrtvý.

Zmítám se, napojený na elektrickou síť, mám pocit, že mi každou chvíli vyskočí mozek z hlavy. Škvařím se, nevinný, prokletý a za neprůhledným sklem tuším chtivé pohledy mých katů. Jsou tam s nimi. Brutální death metalisté BESTIAL DEFORM. Jejich ostré riffy jen podtrhují celou tuhle morbidní atmosféru (doplněnou antikřesťanskými texty, ďáblem i tmou). Kroutím se v nekonečných křečích, pálí to, hrozně to pálí. Někde v dálce vidím vytouženou temnotu. Ta schopnost složit zabijácký riff, zkušenost a neskutečný feeling deformují moji mysl. Nějak mi najednou nevadí, že za několik minut opustím tenhle svět. S podobnými deskami mi to přijde tak nějak lehčí, náročné, ale osvobozující.

Při popravě je v místnosti cítit spálená kůže a maso. Poprava může být doprovázena kouřem nebo párou, krvácením (z úst nebo očí), zvracením, urinací nebo defekací. Někdy vězňovi vypadnou oční bulvy. Vězeň otéká, někdy začne hořet. Smrt je způsobena zástavou srdce a paralýzou respiračního systému.

Mám to za sebou, přecházím postupně do země stínů. Z dálky ještě slyším slova doktora, prohlašujícího, že popravený prodělal exitus. Je ze mě sice jen zuhelnatělý kus čehosi, ale usmívám se. BESTIAL DEFORM totiž přesně vědí, co a jak chtějí hrát a hrají to moc dobře. Jsou skvělí řemeslníci, kteří sice netvoří nový směr, ani neboří hudební hranice, ale jejich muzika je pro mě perfektní ukázkou skvěle odvedené práce. Nalézám zde pro sebe krutost, temnotu, ale i tolik potřebné melodie. Osmdesátá i devadesátá léta byla pro death metal zlatým dolem, Rusové je rozvíjejí po svém, s vlajkou hrdě pozvednutou. Líbí se mi poctivost, reálný přístup i surovost, která je slyšet po celou dobu hracího času. Takhle nějak by to mělo vypadat. Brutální drahokam, vybroušený k samotné dokonalosti!"Ad Leones" je pořádně syrovým kouskem hudby. Během poslechu se ocitneme spolu s BESTIAL DEFORM na hodně morbidních místech. Hnus, špína, litry krve a neskutečný tlak. Tak by se dala nová desky těchto Italů charakterizovat asi nejlépe. Po hudební stránce se jedná o klasický brutální death metal, který vás doslova ukřižuje. Syrové, mocné, zákeřné a ostré jako břitva. Takové jsou songy z nového alba. Pokud si vedle sebe vyskládám deset posledních alb z tohoto stylu, sahám po BESTIAL DEFORM nejčastěji. Muzika zde totiž obsahuje jakousi nechutnou přitažlivost a já si musím dávat tyhle ostré skladby do hlavy čím dál tím častěji. Po poslechu jsem očištěn jako věřící po zpovědi. Exhumujte všechno mrtvé a slyšte slova mocné hydry! Brutal death metalové album, které vás rozdrtí obrovskou silou! Skvěle!

Asphyx says:

"Ad Leones" is a raw piece of music. When you listen to this album you feel that you are with BESTIAL DEFORM on really morbid places. Dirt, filth, gallons of blood and unbelievable pressure. That´s the best way how to describe this album by Italians. Musically speaking this is a classic brutal death metal which would crucify you immediately. Raw, powerful, felonious and sharp as a blade. This is how new songs feel like. When I think about their last ten album I would say that BESTIAL DEFORM is my favorite one and I listen to it the most. This music just has something disgustingly attractive and it makes me listen to it over and over again. After this I´m purged like a Cristian after a confession. Exhume everything which is death and hear the words of the powerful hydra. This is a brutal death metal album which would kill you with its amazing strength! Well done!

Track-list:
01. Intro / Ad Patres
02. In Maxillis Bestia
03. Chariots
04. Symbol Of Salvation
05. Spirit. Rage. Flash
06. Together We'll Destroy The World
07. Severed To Pieces
08. Hoc Est
09. I Am Alone. I Exist. I Am God
10. Christianos Ad Leones
Length - 39:31

Line-up
Kirill Ulanenkov - guitar/vocals
Alexey Veselov - guitar
Dmitriy Galkin - bass/guitar
Anton Fedekha - drums

Share this games :