DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 22. dubna 2016

Home » » Recenze/review - STRANGULATE - Catacombs of Decay (2016)

Recenze/review - STRANGULATE - Catacombs of Decay (2016)


STRANGULATE - Catacombs of Decay
CD 2016, Transcending Obscurity Distribution

Nejen indický death metal zdá se zažívá velmi dobré období. Ve východních zemích se rodí v současnosti stovky nových kapel, které hrají smrtící kov s velkým nadšením a odhodláním. Jestliže pak některé současné slavné smečky stagnují nebo působí vyčerpaným dojmem, třeba z dnes recenzovaných STRANGULATE je cítit obrovská energie a oddanost věci. Album "Catacombs of Decay" mě zaujalo právě určitou jiskrou, špinavostí a masakrálním přístupem. Co na tom, že postupy jsou zde podobné slavným CANNIBAL CORPSE, SUFFOCATION, SINISTER (to asi nejvíce), SEVERE TORTURE, GOREROTTED, INCANTATION ale i třeba starým VADER. Prvotina těchto válečníků není dokonalá, není ani ničím výjimečná. Přesto má v sobě tu správnou, poctivou death metalovou surovost, která se mi stala osudnou.STRANGULATE se pohybují někde mezi technickým a brutálním death metalem. Nepouštějí se zbytečně do oblastí, na které by nestačili, spíše se soustředí na dobře složenou skladbu a syrový základ. Moje prvotní obavy rychle vyprchaly s každým dalším songem. Dokonce si troufám tvrdit, že jsem si "Catacombs of Decay" užíval častěji a s větší chutí, než mnohá slavnější jména. Svět v podání těchto Indů je ošklivý, zákeřný, nehostinný, potažený krvavě rudým rouchem. Líbí se mi zvuk, který přesně odpovídá mým požadavkům, i celkové provedení. Má to drive, má to koule, má to tunu energie, zabalené v obrovském nadšení a chuti hrát poctivý death metal. Říká se, že v jednoduchosti je síla. U STRANGULATE to platí stonásobně. Jejich první deska je úderem kladiva, kusem syrového zahnívajícího masa, hozeného přímo do obličeje. Víc myslím pro mě netřeba. Baví mě to. A moc.


STRANGULATE na své prvotině velmi dobře kombinují syrový death metal a vznešené nálady opuštěných hrobů. Jsem moc rád, že se mi zrovna tahle nahrávka dostala do ruky, protože jinak bych byl ochuzen o velmi silný zážitek. Z tvorby těchto Indů je sice cítit inspirace starými legendárními kapelami, ale skupina posouvá jejich tvorbu svým směrem. Líbí se mi atmosféra celé nahrávky, která je temná, tajemná a bolestivá zároveň. Deska je to hodně poctivá, je znát, že pánové ovládají své řemeslo perfektně. Jednotlivé skladby jsem nemohl ani po dlouhé době doslova vyhnat z hlavy. Poslech si vyloženě užívám. "Catacombs of Decay" je albem, které připomíná modlitbu určenou snad samotnému zlu. Na to, že se jedná teprve o první počin kapely, můžeme mluvit o skvělém CD. Doporučuji všem death metalistům, kteří mají rádi klasiku a tmu. Smrtící nahrávka, která vás přenese do staré, dávno poničené hrobky! Inferno!

Asphyx says:

STRANGULATE knows how to combine a raw death metal and royal mood of abandoned graves on their first album. I´m so glad this appears in my hands because if it wouldn´t I would miss this strong experience. You can feel their inspiration of old legendary bands, however they push their music even further. I really like the atmosphere which is dark, deep and painful at the same time. The album is very honest and you can tell that these gentlemen knows how to do their job perfectly. I couldn´t even wash the songs from my head for a long time. I just really enjoy the listening. "Catacombs of Decay" is the album which reminds me of a prayer to the Hell. This is the first album and yet it is an amazing record. I suggest this to you – the real death metal fans who like classic music and darkness. Deadly record which brings you to an old and damaged tomb! Inferno! 


Album Line-up: 
Subhasish Mitra- Vocals
Denzil Davidson- Guitars
Prakash Paul - Session drums (recorded live) 

Track list: 
1. Barbaric Decadence
2. Primordial Execution
3. Dungeons of Despair
4. Misogynistic Horror
5. Orchestrated Massacre
6. Humanity's End
7. Blood and Bones
8. Catacombs of Decay 


Share this games :