DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 17. dubna 2016

Home » » Recenze/review - THE WAKEDEAD GATHERING – Fuscus: Strings of the Black Lyre (2016)

Recenze/review - THE WAKEDEAD GATHERING – Fuscus: Strings of the Black Lyre (2016)


THE WAKEDEAD GATHERING – Fuscus: Strings of the Black Lyre
CD 2016, I, Voidhanger Records

Hnilobný proces byl poprvé zahájen v roce 2007. To vznikla kapela/projekt THE WAKEDEAD GATHERING. Vše bylo zpečetěno dvěma alby plus letošním příspěvkem do podzemí. Kdo tuhle smečku alespoň trošku znáte, tak víte, že se zhlédla v death metalu, který čerpá základy z INCANTATION, DEAD CONGREAGTION, DISMA, AUTOPSY, FUNERUS, BLASPHERIAN, DEMIGOD, IMPRECATION. Zkrátka a jednoduše, klasická pekelná a temná vřava. Na rovinu je nutné ihned doplnit, že pánové se mezi slavnými jmény rozhodně neztratí. Jejich rouhání je pravé, uvěřitelné, nahrané ve stínu těch nejstarších hrobů. Celkové zpracování, výraz i provedení si nezadá s tím nejlepším, co bylo kdy v pekle stvořeno. Ponořte se tak se mnou a s kapelou do hlubiny těch nejkrvavějších močálů. Při poslechu si opravdu přijdu jako při návštěvě nějakého středověkého bojiště. Na stromech sedí krkavci a čekají, až se ranění nebudou moci bránit. Všude je cítit puch rozkládajícího se masa a již zmíněné hniloby.

THE WAKEDEAD GATHERING jsou (nebo vlastně je, protože za touhle kapelou stojí jeden člověk – Andrew Lampe) jako smečka psů hyenovitých, lovících své oběti obzvlášť krutým způsobem. Rozestoupili se zrovna kolem své kořisti a čekají na slabou chvilku, kdy opadne její pozornost. Pak postupně zaútočí. Jdou jí po hrdle. Po několika hodinách se to povede, hrdlo je prokousnuta a už ji trhají zaživa na kusy. S novinkou amerických death metalistů je to hodně podobné. Také jsem nejdříve zažíval pocity strachu i opovržení a teprve až po nějaké době jsem se jí poddal jako oběť svému vrahovi. Album je to postupně gradující, obestřené temnou aurou špíny a pokročilé plesniviny. Nepomáhají žádné léky, ani zaříkávání. Svěcená voda se sama vaří v miskách a kadidlo zhasíná jen při pomyšlení na další setkání. Ležím na zádech v pokoji, moje záda se dotýkají země a do žil mi proudí z reproduktorů černá energie. Až doomová nálada celé desky mi dodává skličující tíhu na prsou. Na stěně se samovznítil obrácený kříž a z potrubí je slyšet šepot pekelných hlasů. Bojím se dojít do temné chodby a neustále se za sebe ohlížím.Jednou všichni stejně umřeme a pokud máme dojít svého spočinutí s jasnou myslí, bylo by spíše dobré podobné kapely neposlouchat. Zůstává mi z nich v hlavě zvláštní zmatek. Jsou ale také velmi přitažlivé, připomínají mi krásnou, ale uvnitř zlou ženu. Z CD jakoby temnota doslova odkapávala. Modlíme se dlouhodobě ke špatným bohům, vzýváme spolu se skupinou samotnou přírodu. Její zákony, stejně jako novinka „Fuscus: Strings of the Black Lyre“, jsou kruté, chladné a pracují s mnohdy ošklivou samozřejmostí. Přežívají jen ty silné kusy, ostatní jsou odsouzeny k vyhynutí. Schválně, podívejte se občas do historie lidského druhu. Smrt si nevybírá a já všechno tohle zlo a špínu z novinky THE WAKEDEAD GATHERING slyším. Pomalé, hutné, bažinaté riffy, smutně tajemný hlas a syrovost uhrabaných cest mezi márnicí a čerstvým hrobem. Všechno tohle zde naleznete. Takhle nějak si představuji death metal z onoho světa.


„Fuscus: Strings of the Black Lyre“ je pro mě morbidním old school death metalovým zážitkem. Na desce ožívají všichni zběsilí démoni i noční můry. Působí dojmem, že byla vytažena z nějakého hodně starého hrobu. Byl v něm pochován kněz, který byl vyhozen z církve svaté za to, že obcoval se samotným ďáblem. Ostré riffy, hluboký, smrtelný hlas, nápady, pocházející odněkud ze záhrobí. To jsou THE WAKEDEAD GATHERING. Mocní, tajemní a černí jako noc. Tohle je hudba, která by měla znít při spirituálních seancích. Novinku považuji za hodně silný, temný a zabijácký materiál. Death metal, který otvírá staré rány! Morbidní záležitost!

Asphyx says:

„Fuscus: Strings of the Black Lyre“ is for me morbid old school death metal experience. All furious demons and nightmares come alive on this album. It gives the impression that it was pulled from some very old grave. There was priest buried, who was expelled from the Church of the Holy consider because of lying with the devil himself. Sharp riffs, deep, deadly voice, ideas coming from the  beyond. These are THE WAKEDEAD GATHERING. Powerful, mysterious and as black as night. This is music that should sound by spiritual seances. I find the news to be very strong, dark and killer material. Death metal, which opens old wounds! Morbid stuff! 


Seznam skladeb:

01. Into the Gyre
02. Blood from the Earth
03. Deepwoods Nonesuch
04. Amnioticysts
05. Lungwort
06. The Harrowed Column
07. An Ancient Tradition

Čas: 37:19

 

Sestava/band:


Andrew Lampe – všechny nástroje, zpěv

Share this games :