DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 25. dubna 2016

Home » » Recenze/review - THE WRETCHED END – In These Woods, from These Mountains (2016)

Recenze/review - THE WRETCHED END – In These Woods, from These Mountains (2016)


THE WRETCHED END – In These Woods,from These Mountains
CD 2016, Indie Recordings

Temno, tma, temnota, je opak, vnímaná absence světla. Absolutní tma podle dnešního stavu vědy neexistuje, vždy je možné prokázat malé množství světla, i když není lidským okem viditelné. Přesně je tedy tmu možné popsat jako minimální množství světla. Definice dle Wikipedie.

Apokalpytická nálada předchozí desky „Inroads“ z roku 2012 mě doslova pohltila. Pamatuji si, že jsem se dlouhou dobu odhodlával, vůbec si dovolit o té černé kráse napsat několik řádek. Mám k pánům z THE WRETCHED END velký respekt. Není divu, všichni toho mají v blacku i deathu za sebou hodně, jejich práce je navěky zapsaná v extrémních archívech (DARK FUNERAL, EMPEROR, ZYKLON, GORGOROTH, SATYRICON a spousty dalších) . Sešla se zde opět skupina muzikantů, kteří přesně vědí, jak zhmotnit tmu. Jejich severské melodie jsou i letos neotřelé, zahalené našedlým hávem prodlužujících se stínů. K vzájemné přitažlivosti mezi mnou a deskou došlo vlastně ihned, okamžitě. Nejdříve jsem viděl klip, pak ochutnal digitální formát a nakonec jednoduše musel odpoledne z práce běžet pro originální CD na poštu. Jako bych pak doma rozbalil černočerný led. Všechno si jen tak poklidně plyne, nahlodává vás, nutí se zastavit a otočit tvář proti studenému větru.Schopnost kapely napsat zajímavý motiv je svým způsobem úžasná. V tom, co pánové tvoří, je patrná ohromná síla. Viděli jste někdy červa, prokousávajícího se mrtvým tělem? Pak určitě víte o čem píšu. Jsem při poslechu pokorný, klidný a našlapuji s rozvahou. Nad hlavou mi proudí chuchvalce nízko položených mraků. Přijdu si jako omráčený, malý, ztracený v tom obrovském zlém světě. Pouštím si CD stále znovu a prvotní nadšení stále neopadává. Naopak, mám to postavené jako u předchozích alb, pořád nacházím nové kousky špíny a mrazu. Světlo jsem neviděl, už ani nepamatuji, raději hledám úkryt v lesích. Hudebně jsou THE WRETCHED END natolik originální, že by byl hřích je přirovnávat k někomu jinému, lepší bude, když si vše poctivě poslechnete a necháte na sebe působit. Mě fascinuje ta lehkost, samozřejmost, s jakou se skupina prochází temnotou. Na stěnách jsou zavěšené zmrzlé krystalky pavučin. Black metalová esence vytažená odněkud z lesních roklin a death metalová zemitost, na třetím albu ještě víc epická, vyprávěcí.


V textech se až básnicky THE WRETCHED END zaobírají apokalypsou, lidským postupným rozkladem. Jsou naším svědectvím, zlou sudičkou, která s radostí sleduje, co to tady na tom krásném světě provádíme za hnusárny. Ožívají přede mnou pradávné křivdy, otevírají se staré rány. Z reproduktorů doslova čiší zlo. Jako bych cítil, že jsem náhle napojený trychtýřem na vesmír. Ano, natolik mě novinka oslovila. Vše sedí jak má. Zvuk, vizuální stránka, produkce. Přesto si seveřané zachovávají takovéto těžko popsatelné chvění, lehkou neurvalost a syrovost. Cítit je to nejvíc v sypajících pasážích, to když se do toho bubeník opře s vervou. THE WRETCHED END jsou pro mě přesnou definicí tmy. Jasným důkazem, že odvrácená strana tohoto světa opravdu existuje. Zahalte své tváře do kápí, pozvedněte svíce a vydejte se vstříc black death metalovému dobrodružství. Pokud milujete načernalý smrtící kov, měli byste novinku blahořečit jako já. Třetí dlouhohrající album a opět perfektně odvedená práce, tedy alespoň pro mě. Zhasněte všechna světla, přichází temnota! Nekonečná, pohlcující.THE WRETCHED END se povedlo zhudebnit temnotu. Death black metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. Album mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte „In These Woods, from These Mountains“ za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. Atmosférický black death metal, který je temný, jako odvrácená strana měsíce! Skvěle!Asphyx says:

THE WRETCHED END composed darkness. Their Black Death Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This album catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the „In These Woods, from These Mountains“ during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. An atmospheric death black metal which is dark like the other side of the moon! Amazing!  Seznam skladeb:

01. Dead Icons
02. Primordial Freedom
03. Old Norwegian Soul
04. Generic Drone
05. Misery Harbour
06. Atheos
07. The Decline And Fall
08. Burrowing Deep
09. Dewy Fields


Čas: 39:06

Sestava/band:Samoth (former Emperor/Zyklon)
Cosmo guitarist/vocalist (Mindgrinder/Windir)
Nils "Dominator" Fjellstrom drummer (Dark Funeral)

Share this games :