DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 20. května 2016

Home » » Minirecenze/minireview - GORGOSAUR - Lurking Among Corpses (2016)

Minirecenze/minireview - GORGOSAUR - Lurking Among Corpses (2016)

GORGOSAUR - Lurking Among Corpses
CD 2016, Memento Mori

Prehistorický death metal je mojí srdeční záležitostí. To je jasná věc a pro čtenáře mého blogu samozřejmost. Pořád mě baví vyhledávat další a další smečky, které se zhlédly v dávných postupech a pokouší se oživit ducha starých časů. Je mi jasné, že kolo dějin se nikdy neotočí zpět, ale za pokus to stojí, co říkáte - alespoň tedy v hudbě? Jedněmi z těch, kteří věří ve stejné death metalové hodnoty jako já, jsou švédští GORGOSAUR. Kapela, která moc dobře ví, jak hrát klasický old school death metal ve stylu NIHILIST, DISMEMBER, CARNAGE, ENTOMBED. Takže přátelé, pokud máte zase chuť si pořádně zachřestit pytlem plným kostí, mohu vám tyhle rodáky z Malmo jen a jen doporučit. Je to klasika, je to tradice a ty je jak známo nutné ctít.

Studené riffy, ledově chladné melodie, vytažené odněkud ze severského podzemí, k tomu dva vokály ve střídavé péči a totální nasazení. To jsou GORGOSAUR. Vyvolávány jsou ty nejtemnější síly a červi se zase kroutí do záhrobních rytmů. Nejedná se opět o nic převratného, podobných retro smeček je dnes velké množství, ale zase musím sklonit svoji hlavu před energií a d-beatovým nadšením, které ze skladeb doslova tryská. Používám podobné nahrávky pro odreagování, pro chvíle pohody, pro večerní siestu. Mě nevadí, že pánové (a dáma) nejsou nijak originální (na to mám jiné kapely), mě naopak hrozně baví taková ta špinavá jiskra, ta sněť, která musela dlouhou dobu ležet v polorozpadlé dubové rakvi. Pochválena budiž klasická švédská práce!

Sumarizace:

První album GORGOSAUR je velmi dobrou poctou švédskému death metalu. Songy byly složeny s nadšením a hnilobou v srdci. Staré hroby jsou opět otevřeny, kříže obráceny směrem dolů a exhumovány staré death metalové postupy. Novinka byla zahrána ve stínu rozpadlých náhrobků s maniakálním nadšením. Kosti zase praskají, lebky se smějí do tmy a já si užívám old school death metal toho nejryzejšího provedení. Líbí se vám na hudbě poctivost, opravdovost a reálný základ? Milujete zvuk a pořádky devadesátých let? Potom jste zde správně. Album má velký drive i feeling. Víka od rakví opět praskají! Tohle CD je nutností pro každého poctivého fanouška. Švédský death metal, který připomíná seknutí sekerou přímo do vaší hlavy! Skvělá severská záležitost!
Asphyx says:

The first album GORGOSAUR is a very good  tribute to the Swedish death metal. The songs were composed with ardour and rot in the heart. Old graves are opened again, the Cross is turned downwards and the old death metal methods are exhumed. The news was played in the shadow of broken tombstones with manic enthusiasm. Bones are cracking again, skulls are laughing in the darkness, and I'm enjoying the old school death metal of purest version. Do you like the music of honesty, sincerity and a real basis? Do you like the sound and the orders of the nineties? Then you are right. The album has great drive and feeling. Lids from the coffins are bursting again! This CD is a must for every honest fan. Swedish death metal, that resembles a chop with an axe directly into your head! Great Nordic thing!

Share this games :