DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 18. května 2016

Home » » Recenze/review - CADAVERIC POISON - Cadaveric Poison (2016)

Recenze/review - CADAVERIC POISON - Cadaveric Poison (2016)


CADAVERIC POISON - Cadaveric Poison
CD 2016,  Metal on Metal Records


Smečka starých šedivých vlků zase útočí. Za ta léta, co spolu loví, už přesně ví, co jeden od druhého čekat a získání kořisti se tak stává víceméně radostnou událostí. Podobné zkušenosti, sílu a nadšení cítím i z novinky CADAVERIC POISON. Je to old school metal někde na pomezí thrashe a deathu a je zahraný s přehledem a samozřejmostí. Z pánů Seegela (WITCHBURNER - kytara, basa), Felixe (WITCHBURNER - bicí) a vokalisty Paula (jinak basa a zpěv v MASTER, DEATH STRIKE) padají dobré skladby jako mrtvoly do krematoria. Jejich hudba je prohnilá, plesnivá, zvukově starosvětsky ošetřená. Vyloženě záležitost pro pamětníky a milovníky starých časů. Vydejme se tedy po stopách dávných postupů, thrashového sekání i death metalového dunění. Jestliže bylo předchozí EP "Fight for Evil" (2014) takovou mokvající ochutnávkou, tak novinka je prašivinou, hozenou vám přímo do obličeje.


Ano, je to jednoduchá muzika, která se do dnešní doby hodí asi tak, jako poctivost a upřímnost, ale taky je to kus znovu oživené historie, zahrané s elegancí a grácií starých hrobníků. Tady žádné pohřbívání žehem ještě neuvidíte. Musíte vzít  do ruky lopatu, odházet vrchní vrstvu, prokopat se krumpáčem zmrzlou zemí a rozloučit se s nebožtíkem tváří v tvář. Texty jsou plné věcí, které se dotýkají nás všech - násilí a nenávisti. Možná před zvěrstvy mnohdy zavíráme oči s tvářemi plnými dobrého jídla, ale televizní program s přímým přenosem z války nepřepneme. Stejnojmenné letošní album je tak pro mě svědectvím ztraceného času, nostalgií, která je zhmotněna na fyzickém CD. Vinyloví nadšenci budou také odměnění a brzy se dočkají omezeného počtu gramodesek. Stačí sledovat stránky labelu.  Otřepaná fráze o zrajícím vínu zde dostává nový rozměr. Pokud totiž máte rádi nesmrtelné MASTER, budete určitě potěšeni hlasem Paula Speckmanna, který se na tomhle počinu vyloženě překonává. Opět musím zmínit takovou tu černou a temně morbidní jiskru, kterou je možno potkat ve všech skladbách. Je to underground, je to hudba pro starší a pokročilé, krmené ještě poctivým jídlem, mladíci vyhnaní prášky budou asi zklamáni, ale my víme dávno své. Raději ocením feeling, drive a dobrou skladbu, než nekonečné preludování. Tady sedí všechno na svých místech, je porovnáno s odhodláním a věrností. Nečekejte zázraky, zde se hraje přeci jen pro úzký okruh starých šedivých vlků, kteří loví už jen ze své podstaty. Ale nemyslete, kousnout umí ještě pořádně. Novinka je toho jasným důkazem.Vylezl jsem ven, stojím na lesní pěšině a sledují trojici starých šedivých vlků. Je radost pohledět a slyšet, s jakou lehkostí dokáží prokousnout tepnu svých obětí. Svírám v ruce obal od Marka Riddicka a těším se domů, až zase proženu tuhle desku svým přehrávačem. Líbí se mi ta reálnost, syrovost, krutá krása okamžiku. Pokud to máte nastavené podobně jako já, zklamáni rozhodně nebudete. Hledání ztraceného času se opět vyplatilo. CADAVERIC POISON až navěky, amen!


sumarizace:

CADAVERIC POISON jsou jako zlo z dávných dob. Archivní death thrashové postupy, rezavý zvuk, touha zničit tenhle svět. Tohle všechno v jejich novince "Cadaveric Poison" slyším. Album je určeno pro všechny hudební patrioty, pro milovníky starých časů. Hudba je to jednoduchá, zákeřná, ale má v sobě velkou sílu a energii. Berte a nebo nechte být. Dejte si pivo a nic neřešte! Na hromadě plesnivých kostí stojí šílené komando CADAVERIC POISON a snaží se nám vysvětlit, že peklo opravdu existuje. Věřím jim to! Death/thrash metal, který je plesnivý jako stará rakev! Ďábelský rituál!


Asphyx says:

CADAVERIC POISON are like some evil from ancient times. Archival death thrash methods, rusty sound, desire to destroy this world. These all I hear on their news "Cadaveric Poison". The album is for all music patriots, for lovers of old times. The music is simple, insidious, but it has a big strength and energy. Take or let it be. Have a beer and don't sweat anything! There is standing maniacal squad CADAVERIC POISON  on a pile of moldy bones and try to explain to us that the Hell really exists. I believe them! Death/thrash metal, that is musty like an old coffin! Diabolical ritual!

Tracklist:
01. Cadaveric
02. The Few
03. Rollover
04. Fight for Evil
05. Forfeit the Race
06. Never Put All Your Stones in One Basket
07. Face the Whore
08. Bombs Away
09. Violence Breeds Violence
10. Poison

Total playing time: 34:56 

LINE-UP: 
Paul Speckmann (vocals)
Simon Seegel (guitars and bass)
Felix Darnieder (drums)
solos - guest guitarist Michael Frank (WITCHBURNER) 

Share this games :