DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 6. června 2016

Home » » Recenze/review - HELLSWORN - Repulsive Existence (2016)

Recenze/review - HELLSWORN - Repulsive Existence (2016)


HELLSWORN - Repulsive Existence
CD 2016, Underground Movement


Slovo skelet (latinsky sceletus, řecky σκελετός) znamená v řečtině doslova vysušený a označovalo mumii. Postupně (v latině) však získalo daleko rozšířenější význam kostra.

Už jsem měl všeho současného světa plné zuby a tak jsem se raději vydal za kamarády do podsvětí. Stojíme v předsálí do pekla, plácáme si na pozdrav dlaněmi. Jsem zase mezi svými. Rozebíráme death metalové novinky a já se cítím ve svém živlu. Jeden opravdu hodně starý kostlivec mi představuje britské rouhače HELLSWORN a dává jim velké doporučení. Tady, v zemi, kde se musí chřestit kostmi a kde je krev jen vzpomínkou na bolest, si dávají rande jen ti nejoddanější. Vzpomínáme spolu s kapelou na DISMEMBER, NIHILIST, ENTOMBED, ENTRAILS, GOD MACABRE, NIRVANA 2000. Jestli je možné, aby se vybělené lebky smály, tak se tomu právě teď děje. Někdo přinesl starý kazeťák, vložil tam z CD přehranou kazetu "Repulsive Existence" a všichni se dáváme do nekonečného tance. Nemít na našem světě tolik povinností, asi bych se už nevrátil. Rozdávám všem pivo a sleduji, jak jim protéká mezi žebry. Všude kolem se vnáší pach hniloby. HELLSWORN se pohybují v podsvětí s jistotou starých mazáků. Kapela vznikla v roce 2010 a letošní novinka je jejich prvotinou. Je plná toho nejošklivějšího chladu, odéru otevřených hrobů. Basa se v šíleném studeném tempu potkává s chorobou postiženým vokálem. Okolo chodí stará známá Smrt a já si tak říkám, že téhle smečce to všechno zlo věřím. Je to sice klasika, ale jak známo tradice je dobré dodržovat. Uchyloval jsem se k této desce častěji než k některým současným opěvovaným albům. Je mi tady mezi tou plesnivinou, olezlými zdmi a nemrtvými příjemně. Patřím sem, jsem toho všeho součástí. Starého psa novým kouskům nenaučíte. Pokud to máte nastavené podobně jako já, tak rozhodně neváhejte. Od této desky vás budou muset odtrhávat kleštěmi. 


sumarizace:

HELLSWORN nám na svém debutovém albu předložili misku až po okraj plnou červů, ledových melodií a klasického švédského death metalu. Album zní jako ozvěna ze samotného pekla. Pokud jste příznivci old school death metalu, měli byste být na pozoru. Britská mašina na zabíjení sice hraje stejně jako stovky dalších kapel, ale přidává k tomu pořádně prohnilou duši. Takhle nějak si představuji poctivou hrobnickou práci. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího alba. Všude kolem se válejí ohlodané kosti a záhrobí ožívá přímo před očima. HELLSWORN se povedlo zhudebnit onen svět. A to se v tomto stylu cení! Old school death metalová deska, která je přesnou definicí švédského death metalu! Velmi dobře! 


Asphyx says:

HELLSWORN give us a bowl full of worms, icy melodies and classic Swedish death metal on their debut record. The album sounds like an echo from the hell. If you're fans of old school death metal, you should be ware of this album. British slaughtering's machine is playing as well as hundreds of other bands, but it adds a pretty rotten soul. This is how I imagine a honest gravedigger's work. I hope it will come next album soon. All around are lieing gnawed bones around and the Crypt comes to life right before your eyes. HELLSWORN managed to set to music the next world. And this must be appreciated! Old school death metal CD, that is the right definition of Swedish death metal! Very well!


Hellsworn is:
Tom Hinksman - vocas, guitar
Tom McKenna - guitar
Neil William - bass
Ryan Wakelam - drums

MORE INFO:
www.underground-movement.net
www.facebook.com/unmov

Share this games :