DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 21. června 2016

Home » » Recenze/review - ONIRICOUS - La Caverna De Fuego (2016)

Recenze/review - ONIRICOUS - La Caverna De Fuego (2016)


ONIRICOUS - La Caverna De Fuego
CD 2016, Equinox Discos

Skeletonizace je jedno z konečných stádií rozkladu organismu, při kterém se poslední zbytky organické hmoty rozpadnou nebo vysuší a zbudou jen kosti, příp. vlasy. Za normální teploty (25 °C) to trvá od asi 3 týdnů do několika let. Po skeletonizaci trvá rozklad kostí dalších 10 let v běžně kyselé půdě. V pH neutrálním prostředí dojde k rozkladu za stovky let a při současné přeměně na trvalejší anorganické látky nedojde k rozkladu nikdy (fosilizace).

Při poslechu nové desky španělských old school death metalistů ONIRICOUS mám neodbytný pocit, že u mě skeletonizace již dávno začala. Kousky masa, kdysi docela příjemně nošeného, se najednou staly přítěží. Odpadávaly postupně, s každým novým riffem pár dalších dekagramů. Měnil jsem se, stával se věčným, bělostným, zářícím do tmy. Čím víc si dávám "La Caverna De Fuego" víc do uší, tím víc jsem stínem, vynášejícím jejich hudbu do samého pekla. Pokud máte rádi první alba DEATH, SADISTIC INTENT, MASTER, ENTOMBED, AUTOPSY, odhoďte také svalstvo a pojďte si společně zachřestit kostmi.Španělé jsou uhněteni ze stejného těsta jako já. Také mají rádi v hudbě starobu, hnilobu a plesnivé melodie. Devadesátá léta minulého století opět ožívají v plné síle. Tohle je old school death metal přesně určený pro odžínované maniaky, vyznávající prašivý riff, před vyumělkovanými produkty dnešní doby. Nová (v pořadí druhá) deska ONIRICOUS se povedla. Pro nás, hledače archívních materiálů je "La Caverna De Fuego" darem z podzemí, příjemně zahnívajícím zážitkem, zprávou o stavu onoho světa. Proti provedení, zvuku, skvělému obalu do Juanjo Castellana, ani nápadům nemám vůbec žádných námitek. Ano, hraje se zde postaru, mnohdy nedokonale, s rebelským výrazem ve tváři. Jenže to jsou přesně ty atributy, které nás prašivé psy tolik přitahují. Je to zase o tom - berte a nebo nechte být. Osobně se mi líbí to nadšení, ta jiskra, ty kopance přímo na solar plexus. ONIRICOUS mě svojí hudbou zcela oslnili, i když temně a zákeřně. 


sumarizace:

ONIRICOUS a jejich novinka útočí na ty nejskrytější noční můry všech fanoušků old school death metalu. Album je odpovědí na všechny ozvěny ze záhrobí, které je možno vůbec slyšet. Klasický, plesnivý death metal se zde potkává s thrashem z osmdesátých let a na své si přijdou snad všichni milovníci hřbitovů. Obraťte všechny kříže, zapalte svíce, dnes se bude konat jedna velmi okultní seance. Vystupovat na ní budou legendární death metalisté ONIRICOUS. Ve Španělsku moc dobře vědí, jak se dělá pravé a nefalšované smrtící řemeslo! "La Caverna De Fuego" je plné špíny, pavučin i ozvěn ze starých rakví. Death metal je zde exhumovaný odněkud z devadesátých let a je krásnou vzpomínkou na časy, kde se ještě zabíjelo poctivě, rezavým nožem. Death metalová deska, která vás pokryje plesnivinou!

Asphyx says:

The new album by the ONIRICOUS attacks the deepest nightmare of every single old school death metal fan. This album is the answer for all of the calls from the beyond you can hear. The classic, moldy death metal meets trash of the 80s. And I think that every lover of graveyards is going to be satisfied. Turn down all the crosses, light up the candles because today the big occult séance is happening. There are going to be legendary death metal guys ONIRICOUS. They really know how to do the right deathful job in Spain. The album "La Caverna De Fuego" is full of dirt, spider webs and echo from old coffins. The death metal is exhumed from the 90s and it is a beautiful flashback from the times when the killing was dinkum and was done by a carroty knife. This is the death metal album which covers you with a fungus!


Tracklist:
01. Intro 
02. Dentro del féretro 
03. Dagón 
04. Los abismos del éter 
05. Moribundo 
06. La última puerta 
07. La caverna de fuego 
08. Tenebre 
09. Ruinas ancestrales 
10. Tras el cristal 
11. Sacrificio


Share this games :