DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 24. června 2016

Home » » Recenze/review - SHED THE SKIN - Harrowing Faith (2016)

Recenze/review - SHED THE SKIN - Harrowing Faith (2016)


SHED THE SKIN - Harrowing Faith
CD, LP 2016, Hells Headbangers

Halóóó...volám dlouze do temných zákoutí nekonečných podzemních chodeb. Nikdo se neozývá. Přesto mám neodbytný pocit, že mě něco sleduje. Jako bych slyšel tichý vzdálený šelest, smíšený s přidušeným šepotem. Přijdu si jako někdo, kdo očekává přikrčený ostrou ránu do hlavy. Pak to přijde. Znenadání, bez vytáček, se zlomyslností podsvětí. Do ticha řízne kytara a rozezní se umíráček. Srdce mi několikrát vynechá a přede mnou se zjeví obrovský nápis SHED THE SKIN. Kapela vzešlá ze samotného pekla. Založena členy skupin INCANTATION, FUNERUS, FROM THE DEPTHS, ACHERON a spousty dalších. Co od pánů s podobnými zkušenostmi čekat? Ano, je to ortodoxní a pravověrný death metal. Zahraný s obrovských citem pro temné stránky lidské povahy. Letos se svým prvním dlouhohrajícím albem (ještě mají na svém kontě EP "Rebirth Through Brimstone" (2014) byly otevřeny staré mokvající rány všem oddaným služebníkům pekla.


Prohlásit zbývá jediné. Jedná se přesně o ten druh morbidního, rituálního, blasfemického a temného smrtícího kovu, který mi zahušťuje krev už dlouhé roky. Pánové jsou vládci podsvětí už spoustu let a tak moc dobře vědí, jak vymazat dobro z povrchu zemského. Utíkám smrdutými chodbami a fascinuje mě zvuk praskajících kostí, ozývajících se z jednotlivých místností. To se do toho SHED THE SKIN opět pořádně opřeli! Mixováno ve Švédsku u Dana Swana, bylo dodáno téhle nahrávce mocné zlo v podobě absolutně drsného zvuku. Osobně naházím a přehazuji lopatou další a další kousky lidských těl, oživlých v jednotlivých skladbách. Jsem jako svědomí, chodící v zákulisí za oponou a sledující lidskou slabost. Těch nápadů, nuancí, doomových pasáží i řezajících, do thrashe položených částí kovu je zde velká spousta. Jsou napěchovány na letošní CD, vypáleny ohněm pekelným a připraveny vás stáhnout do nekonečné hlubiny. 


Hraje se tady sto procentní death metal prašivé víry. Přirovnat se dá k tomu nejlepšímu, co kdy v devadesátých letech vzniklo v americké smrtící škole. Nutno mít sice cit pro podobné záležitosti, ale pokud pochopíte, cože tím vším zlem chtějí pánové říct, budete navěky prokleti, odsouzeni k přežívání v okovech jediného pravého metalu. Vaše mysl bude rozmělňována desítkami pasáží, které vám budou hlodat jako nějaká ošklivá nemoc až někde hluboko v kostech. Určitě znáte ty chvíle, kdy v sobě dusíte vztek, prskáte ošklivá slova a máte co dělat, abyste se ovládli. Tak s touhle nahrávkou z vás půjde ven úplně všechno. Oprostíte se od posledních zbytků naděje a podlehnete. 

sumarizace:

SHED THE SKIN a jejich novinka "Harrowing Faith" mi připomínají nějakou hodně zlou a ošklivou okultní seanci. Mocné kytarové motivy, hlas povolaný z temnot a skvělý zvuk. Ano, při poslechu mám opravdu pocit, že peklo existuje. Jasně a hmatatelně, jako na novince SHED THE SKIN. Tahle hudba by klidně mohla znít při uvítání zbloudilých duší při příchodu do podzemí. Oceňuji temnotu, všechny černé skladby i určitou nihilistickou náladu, kterou zde cítím z každého tónu. Obraťte všechny kříže směrem dolů, vyžeňte kněze z kostelů, už napáchali dost zla! Černé death metalové album, které je cítit peklem! Inferno!


Asphyx says:


SHED THE SKIN and their news "Harrowing Faith" reminds me some very bad and ugly occult session. Powerful guitar motifs, voice called up from the darkness and great sound. Yes, when I 'm listening I really feel that the Hell exists. Clearly and tangibly like the news of SHED THE SKIN. This music could easily sound when the lost souls come in the underground. I appreciate the darkness, all black tracks and certain nihilistic mood that I feel from each tone. Turn all crosses down, expell the priests from churches, they've already done evil enough! Black death metal album that smells of hell! Inferno!


Tracklist:
1. Plasmic Flames
2. Daimonic Adytum
3. Harrowing Faith
4. Putrid and Pious
5. Unbound Revenant
6. Warband Under the Baphomet
7. CSUM
8. Alpha and Omega
9. Cambion
10. Inhuman Accretion
11. Innermost Sanctuary
12. Execration Divine

Band:


Ed Stephens - bass
Kyle Severn - bicí
Matt Sorg - guitars
Brian Boston - keyboards
Ash Thomas - vocals, guitar


https://www.facebook.com/shedtheskin
http://hellsheadbangers.bandcamp.com/album/harrowing-faith
www.hellsheadbangers.com
www.facebook.com/hellsheadbangers.com
www.hellsheadbangers.bandcamp.com
www.instagram.com/hellsheadbangers
www.twitter.com/hellshead666
www.youtube.com/user/hellsheadbangers666
Share this games :