DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 26. července 2016

Home » » Minirecenze/minireview - VALE OF PNATH - Vale Of Pnath II (2016)

Minirecenze/minireview - VALE OF PNATH - Vale Of Pnath II (2016)


VALE OF PNATH - Vale Of Pnath II
CD 2016, Willowtip Records

Někdy mám pocit, že to nebude dlouho trvat a naši stvořitelé se vrátí. Podle některých teorií jsme jen pokusnými králíky, chovanými na maso. Říkejte jim třeba vetřelci, zelení mužíci nebo klidně emzáci, ale věřte, že se jednou přiletí přesvědčit, jak se jim jejich experiment "Člověk" povedl. Oni jsou těmi bohy, ke kterým se spousta z vás každý den modlí. Až se tak stane, klidně jim pusťte hudbu VALE OF PNATH, americké technicko death metalové skupiny (hrající podobě jako THE BLACK DAHLIA MURDER, ALLEGAEON, BEYOND CREATION, ARKAIK, NEURAXIS, WRETCHED) která svým prvním albem "The Prodigal Empire" z roku 2011 nakopala zadky všem zpátečníkům, vyznavačům klasiky v death metalu i starým bláznům (jako jsem já), kteří pořád uctívají tradiční hodnoty. Mimozemšťané budou určitě spokojeni.

I letos se na novince "Vale Of Pnath II" hraje hlavně hudba pro mladé posluchače. Osobně podobné záležitosti beru spíš jako ochutnávku, to když už opravdu nevím, co bych si narval do hlavy. Jenže nesepište to, když vám doma přistane CD, že ano?! Hudba je to komplikovaná, zvukově perfektně ošetřená, moderně znějící. Mě chybí trošku té živočišnosti, ale co chtít po klucích, kteří vyrůstali už v nové, "polotovarově instantní době"? Není to špatné, opravdu není. Nikdy to sice asi nebude materiál, který bych vynášel do samotného pekla, ale takhle k večeru, když se den potkává s nocí to na mě docela i sem tam zabírá. Možná mi chybí kousek jiskry, pocitu, že to hrají pořád ještě lidé a ne jen stroje, ale to bude zdá se asi spíš můj problém. Takže přátelé, nasaďte pod kšiltovku pečlivě učesanou patku, nezapomeňte si nabít poslední model telefonu a jděte do toho. Zkuste je, jsou mladí, nadaní a ještě jim to slušně hraje. Víc v téhle hudbě necítím.

sumarizace:

Na svém druhém albu pokračují VALE OF PNATH přesně tam, kde minule přestali. Jejich death metal je velmi technický, progresivní a pánové se nebojí experimentovat. Občas mi sice chybí trošku víc živočišnosti a pocitu, že to hrají ještě lidé, ale jinak jsem spokojený. Desku bych doporučil všem, kdo jsou otevřeni novým vlivům v hudbě a rádi u ní přemýšlejí. Songy jsou komplikované, chladné a nepostrádají energii. Ne všechno je zahráno s lehkostí a občas to v některých skladbách trošku zaskřípe, ale jako celek je nahrávka velmi dobrá. Progresivní technický death metal, který má svoji duši!

Asphyx says:

On their second album VALE OF PNATH continue exactly there, where they stopped last time. Their death metal is very technical, progressive and gentlemen aren't scared of experiments. Although I sometimes miss a little bit more animality and the feeling that people are playing still, but otherwise I'm satisfied. The album I would recommend to all who are opened to new influences in music and like thinking about it. The songs are complicated, cool and don't miss energy. Not everything is played with ease and it  creaks sometimes a bit in some songs, but as a whole the record is very well. Progressive technical death metal, having its soul!

Share this games :