DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 25. července 2016

Home » » Recenze/review - AUSTRALIS - Spaces of Hope (2016)

Recenze/review - AUSTRALIS - Spaces of Hope (2016)


AUSTRALIS - Spaces of Hope
CD 2016, vlastní vydání

Propadl hrdlem, protože se protivil novému řádu. Rouhal se bohům, posílal štvavé články do tisku, odmítal se podřídit psaným i nepsaným zákonům. Svět budoucnosti nebude asi příliš jiný, než je ten náš. Technologie jdou sice nezadržitelně dopředu, ale lidská rasa se zdá, napříč věky příliš nemění. Zrovna teď, v blízké budoucnosti, mají trošku navrch stroje. Někam sem patří i hudba amerických technických death metalistů AUSTRALIS. Pánové čerpají inspiraci od takových hudebních vizionářů jako jsou DECREPIT BIRTH, BENEATH THE MASSACRE, CRYPTOPSY, ORIGIN. Jedná se o takovou progresivní muziku v mezích technických mantinelů, která není ničím nová, ale zase si zachovává určitou vstřícnou temnou atmosféru. Mám tak při poslechu neodbytný pocit, že mě sleduje kamerový systém všemocného vládce a zabijáka."Spaces of Hope" je prvním dlouhohrajícím albem kapely a za moji maličkost se určitě povedlo. Líbí se mi nálada celé desky, která je postupně plazivá, dostane se vám do mozku, zakroutí tam bolestivě vrtákem a vloží vám do hlavy čip. Stanete se polovičním strojem, androidem, který sice pořád ještě cítí obyčejné lidské pudy, ale jsou potlačovány. Nahrávka si po nějaké době se mnou začala dělat co chtěla, ovládala mě a to i přesto, že technických finesám v death metalu se povětšinou vyhýbám. Deska má v sobě jakési vnitřní, těžko popsatelné pnutí. Nevím, nakolik jej ocení muzikanti, netrpělivě sledující pohyby "konkurence" na hmatníku, ale mě tenhle způsob vyjádření temné budoucnosti více než vyhovuje. Připadám si opravdu jako nějaký poloviční stroj, čekající na další krvavý příkaz. Budoucnost se skrývá v temnotě. Amen! Skvělá, technicky zvrácená záležitost zahalená v absolutní černotě.


sumarizace:

AUSTRALIS nám letos přinášejí ochutnávku toho nejkvalitnějšího technického death metalu. Pokud se zaposloucháte pozorněji, najednou zjistíte, že jste spolu s kapelou jedno tělo i mysl. Muzika je sice složitá, náročná a spletitá, ale obsahuje v sobě určitý, velmi přitažlivý neklid. Nálada celého CD je chladná, ale zároveň přitažlivá. Jakoby v sobě hudba obsahovala nějakou magickou formuli. Poslouchat doporučuji s čistou a otevřenou myslí. Pak vynikne tahle ledová technická krása nejlépe. Nezapomíná se ani na melodie. A teď už mě prosím nechte, než abych psal slova, budu raději poslouchat. Inteligentní technický death metal, zahraný s noblesou! Wov!

Asphyx says:

AUSTRALIS published a taste test of the technically highest quality death metal. If you listen to it carefully I will realize that you are the one with this band – one body, one mind. This music is complicated, ambitious and complex, however it has some kind of a restlessness which is very magnetic. The mood of this CD is very cold but very magnetic. It feels like it has some kind of magical formulation inside. I would suggest listening to it with an open and clear mind. Than you can feel the cold technical beauty. They don´t forget melodies. And now, let me go please, more than write a words I would prefer listening to this album. Intelligent technical death metal which is played with a nobleness. Wow! 

Tracklist:
1. Sublife
2. Provocation Of Death
3. InterSpira
4. Probed
5. Lament
6. Rapture Of Eidolon
7. Photonic Disassembly
8. Infinite Void
9. Spaces Of Hope
10. Mortal Transduction
11. Instrumental (Invertebrate)

Band:
Lucas Scott - Guitar/Vocals Patrick Ruhland - Drums Sal LoGuidice - Bass


Share this games :