DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 5. srpna 2016

Home » » Recenze/review - CARNAL TOMB - Rotten Remains (2016)

Recenze/review - CARNAL TOMB - Rotten Remains (2016)


CARNAL TOMB - Rotten Remains
CD 2016, Memento Mori

Nehty, utrhané s rozkoší, prsty zlámané s nadšením. Malá kobka, daleko v lesích, neskutečná dehydratace, smutek a hlavně beznaděj. Chytili mě jednou ráno, to když jsem šel normálně do práce, omámili a hodili do dodávky. Taková klasika, dalo by se říct. Sadismus má mnoho podob a tahle je zdá se hodně morbidní. Nejhorší jsou nakonec ty dlouhé chvíle čekání, když ležím schoulený v koutě a pozoruji červí hemžení. Vzduch by se dal krájet, tak je hnilobný a kapky spodní vody, prosakující skrz staré stěny jsou jediným mým zdrojem obživy. Vím, že umírám, ale nechce se mi vzdát bez boje. Lpím na svém mrzkém životě, jako kdyby se jednalo o něco zásadního. Je čas se vydat na poslední cestu.

Tentokrát mi jsou průvodcem němečtí old school death metalisté CARNAL TOMB. Ctitelé starých pořádků ve stylu ASPHYX, PESTILENCE, REPUGNANT, CORROSIVE CARCASS, BOLT THROWER a samozřejmě také švédského chřestění způsobem, jakým smrtící kov uchopili kdysi GRAVE, ENTOMBED. Jedná se tedy spíše o záležitost pro pamětníky, případně pro fanoušky devadesátých let minulého století. Album je to nahrané s velkým odhodláním v srdci, s kousky překapané tmy ve skladbách. Pálí to pěkně, to vám tedy povím. Při poslechu si opravdu přijdu jako zavřený v nějaké kobce, odsouzený k nekonečnému hnití zaživa. Novinka má grády, je plesnivá, jako staré dubové víko od rakve. Nic pro dnešní zmlsané posluchače, na ně bude "Rotten Remains" moc neučesaná, špinavá a ošklivá. 
CARNAL TOMB nám přinášejí na své novince nejen skladby odkazující do starých časů, ale i pořádnou porci krvavě zahnívajícího masa, které do vás bude narváno pod tlakem. Nedělám si iluze o tom, že by právě tihle Němci zaujali bůhví jaké procento metalových fanoušků, ale tahle muzika je stejně cílena hlavně na nás, kteří podobné záležitosti oceníme. Kapela umně balancuje mezi rychlými a pomalými pasážemi. Album je tím ještě víc naléhavější a krásně vynikne určitý chlad, který je cítit z tohoto počinu na sto honů. Je to poctivá hrobnická práce, kterou oceňuji tím spíš, že si na nic nehraje. Je to syrový odkaz lidských nechutností. Beru všemi deseti.


sumarizace:

Rotten Remains“ od německých CARNAL TOMB je albem, u kterého se samy otvírají staré hroby. Death metal, který je nám zde předkládán je ostrý, nekompromisní, starý, ošklivý a šíleně návykový. Vydejte se spolu s kapelou na výlet do dávných dob, kdy se ještě hrálo poctivě, reálně a skupinám nechybělo nadšení. Oceňuji velmi dobré, chytlavé nápady, pořádně plesnivý zvuk a hlavně určitou jiskru, kterou cítím z každé skladby. Tohle je muzika pro všechny pamětníky, kteří ještě nezapomněli na to, jak správně death metalem nakopat všem zadky. Mírně se rozkročte, rozpusťte své vlasy, zvedněte ruce a začněte pařit. Starý smrtící kov z devadesátých let opět ožívá. A to pěkně hlasitě a ostře. Kdo z vás si vykope vlastní hrob? Songy plné záhrobí, které jsou nabroušené, jako rezavá kosa. Z nahrávky jsem doslova nadšený a užívám si ji plnými doušky. Old school death metal, který rozmetá vše živé i neživé! Skvělá hrobnická práce!

Asphyx says:

Rotten Remains“ from German CARNAL TOMB is an album that opens old graves. Death metal presenting here is sharp, uncompromising, old, ugly and insanely addictive. Come with the band on a trip to ancient times, when it was played fair, really and groups don't miss enthusiasm. I appreciate very good, catchy ideas, really moldy sound and the spark I feel from each song. This is music for all contemporaries who haven't forgotten how to kick all asses with death metal. Stand with your legs apart, pick up your hands and start partying. Old death metal from the nineties comes to life again. And it's pretty loud and sharp. Who wants to dig his own grave? Songs full of Crypt, sharp like a rusty scythe.  I'm excited about this recording and I enjoy it. Old school death metal, that will explode everything animate and inanimate! Great gravedigger job!


Track list:
1. Undead Dread 03:58
2. Beneath the Coffins 04:58
3. Funeral 03:55
4. Cycle of Horror 05:01
5. Rotten Remains 04:30
6. Cemetery Inversion 03:44
7. Repository 04:59
8. Waking in a Casket 03:54
9. Repulsive Mutilation 07:47


Album Line-up:
Vomitchrist - Battery
Lobotomizer - Saw
Corpse Ripper - Throat / Low Grind
Cryptic Tormentor - Throat / Saw


Share this games :