DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 30. srpna 2016

Home » » Recenze/review - DAWN OF DEMISE - The Suffering (2016)

Recenze/review - DAWN OF DEMISE - The Suffering (2016)


DAWN OF DEMISE - The Suffering
CD 2016, Unique Leader Records

Escharotomie (provedení uvolňujících nářezů) je chirurgická technika k uvolnění komprese oblastí těla, postižených hlubokou popáleninou. Odpařením vody a tepelnou koagulací proteinů v kůži dochází ke zkrácení kolagenních fibril koria. V kombinaci s nastupujícím poúrazovým kolaterálním a generalizovaným edémem podkoží jsou utlačovány nejprve kapiláry, vény, později i artérie a dochází k ischemizaci a odumření postižených oblastí. Hlavní oblasti ohrožení jsou krk, oční víčka, končetiny a hrudník.

Podobným způsobem vás nařezá i nové album dánských brutálních death metalistů DAWN OF DEMISE. Tahle úderka do toho mlátí od roku 2003 a abych pravdu řekl, tak kvalita jejich alba má pro mě poměrně kolísavou tendenci. Pánové dokážou nahrát skvostné, hlavu rvoucí album, ale i totální propadák. Letos se miska vah mého hodnocení kloní spíše ke kladné straně. "The Suffering" je solidním počinem, i když na rovinu, že bych si trhal vlasy strachem, tak to zase ne. Každopádně, dobrých nápadů na novince najdeme dostatek, provedení je také dobré. Myslím, že fanoušek žánru si nebude příliš stěžovat.

DAWN OF DEMISE do toho dávají vše a to rovnou ve stylu starých dobrých DYING FETUS, SIX FEET UNDER, PROSTITUTE DISFIGUREMENT, ale cítím zde i valivější pasáže JUNGLE ROT. Potud je vše v absolutním pořádku. Problém nastává ve chvíli, kdy posloucháte album delší čas. Najednou vám začne vadit ne zase tolik výrazný zvuk, stereotypně laděné skladby i taková "obyčejná produkce". Nakonec jsem se propracoval k tomu, že o novince budu říkat - je to dobré album. Jen si nejsem zase tolik jistý, zda to v dnešní době stačí. Osobně bych přidal víc krvavých řezů, tlaku, špíny a temnoty. Jsem zkrátka spokojený, ale nic mě neposadilo vyloženě na zadek. Jak říkám, je to prostě dobré album.sumarizace:

Albu možná chybí kousek nějakého neotřelého koření, nějaký lépe zapamatovatelný nápad. Kapela, pokud se chce dál vyvíjet a zlepšovat, by měla příště přeci jen trošku víc zapracovat na originalitě, možná i zajímavější produkci. Jinak ale nemám s deskou absolutně žádný problém. A to je možná trošku špatně. Skupina, jako by se trošku bála se odvázat, pustit se do něčeho nového, zajímavějšího. Uvidíme příště, třeba nás překvapí. Cesta, kterou si DAWN OF DEMISE  vytyčili a po níž jdou, není vůbec lehká, podobně znějících smeček je dnes deset na jednom uříznutém prstu. Jinak se ale jedná o velmi dobré, slušně poslouchatelné album, které vám nakope zadnice. Solidní, tradiční pojetí brutal death metalu, dobré nápady a uvěřitelné nasazené ale dělají z téhle desky hodně chutnou krmi. S nahrávkou tak nemám žádný zásadní problém. Všechno hezky odsýpá, má to drive i sílu. Jen tak dál! Velmi solidní album!


Asphyx says:

This album is lack of some piece of interesting spice, something more memorable idea. This band should work more on originality of themselves and maybe on their production if they want to be better and developed. But I have no other problems with this album. And maybe that´s the problem. The band seems to be afraid to go crazy and try something new, more interesting. We´ll see next time and maybe the band will surprise us. The road where these guys DAWN OF DEMISE go is not easy at all because there is more than 10 bands on every chopped finger which sounds similar. But this is a very good and easy to listen album which would kick your ass. Solid, traditional type of brutal death metal, good ideas and believable ideas makes this album very good as a tasteful meal. I don´t have any big problem with this album. Everything flows and it has a drive and power. Good job! Very solid album!


Tracklist:
01. Sadistic gratification
02. Destined to suffer
03. The suffering
04. Deride the wretch
05. The process of killing
06. Predation
07. Coercion of the victim
08. A malignant condition
09. Those who deserve my wrath
10. As the world dies
11. Deify the outrageous

Band:

Scott Jensen - Vocals Bjørn Jensen - Bass & Backing Vocals Martin Sørensen - Guitars Astór Palsson - Guitars Bastian Thusgaard - Drums

Share this games :