DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 3. srpna 2016

Home » » Recenze/review - DECEPTIONIST - Initializing Irreversible Process (2016)

Recenze/review - DECEPTIONIST - Initializing Irreversible Process (2016)


DECEPTIONIST - Initializing Irreversible Process
CD 2016, Unique Leader Records

Zaschlé kapky krve probouzí vždy spoustu otázek. Stal se zde násilný čin? Nebo jen někomu začala téct z nosu červená? Většinou se to vysvětlí nějakou logickou odpovědí. Tentokrát je to ale jiné. Italští techničtí brutal death metalisté nás pozvali na schůzku do areálu opuštěných jatek. Ve vzduchu je cítit utrpení a pro zaschlou krev není možné šlápnout na čistou zem. Všechno je zde nasáklé smrtí, strachem a panikou. Před očima nám ožívají biomechanické konstrukce. Takhle to dopadá, když šílení vědci ztratí soudnost, vezmou do rukou hudební nástroje a pokusí se spojit lidské bytosti se stroji. Z hudby je to jasně slyšitelné, i když ne vždy bolestivé a dobře poslouchatelné. Album se tak stává spíše zážitkem pro moderněji laděné posluchače, než pro moji maličkost. Trošku zamrzí nevýrazná produkce, zato skvělý obal krásně osvěží.

Slyším zde odkazy na NECROPHAGIST, ORIGIN, DEEDS OF FLESH, ale i třeba takové MINISTRY. Těch vlivů je spousta, sem tam jsem identifikoval i riffy jako vystřižené ze starých FEAR FACTORY. Celek je ale samozřejmě zabalen do pláště utkaného z toho nejryzejšího technického brutálního death metalu. Jedná se o prvotinu a tak bychom mohli přeci jen přidat trochu taktu. I když zase na druhou stranu, trošku nechápu, čím vlastně chce v dnešní době kapela zaujmout. Chvílemi mi totiž připadá, že pánové skladatelsky tápou a utápí se v různých stylových klišé. Fanouškům podobných technických záležitostí to pravděpodobně vadit nebude, já se mnohdy poměrně ošívám a mám sto chutí neustále kapelu posouvat dopředu, řvu na ně, aby přidali na tlaku a síle. Má slova ale nejsou vyslyšena a krůpěje krve mi nenahání vůbec žádný strach. Motám se tak při poslechu trošku v kruhu a říkám si, že se opět jasně ukazuje - dobrá technická zdatnost kapely a urputný záměr vždy neznamenají, že se dílo podaří na výbornou. Pokud bych měl totiž novinku těchto šílenců hodnotit jako ve škole, dal bych dobrou známku. Zkrátka a jednoduše, pro mě takový klasický, solidní průměr. Příznivci techniky a progrese v death metalu si mohou nějaký ten bod přidat. Já pořád postrádám takový ten těžko popsatelný tsunami efekt. Procházím se jatkami, přemýšlím nad vším tím utrpením, ale z hudby ho "bohužel" neslyším. "Initializing Irreversible Process" určitě zaujme spoustu posluchačů, já jsem s nadšeným hodnocením tentokrát opatrný. Uvidíme, co přinesou následující roky, třeba nás DECEPTIONIST překvapí. Pevně v to doufám a věřím.


sumarizace:

„Initializing Irreversible Process“ je nahrávkou, která se vyloženě nepovedla. A to dokonce po všech stránkách. Desce chybí jakékoliv nápady a trpí absencí dobrých melodií. Poslech se pro mě stával čím dál tím víc větším utrpením a nerad jsem se k ní vracel. Kapele bych doporučil, aby si sehnala pořádného producenta, zapracovala na zvuku a hlavně doplnila do svých řad nějakého skladatele. Pokud tak neučiní, budeme se nadále setkávat u nahrávek, které jsou monotónní, nudné a obyčejné jako pondělní vstávání do práce. Italové sice disponují poměrně dobrou technikou hraní, ale to pro dobrou desku rozhodně nestačí. Nevím už dál, co bych napsal a tak raději skončím. Přesně takhle by se technický death metal neměl hrát! Bohužel.

Asphyx says:

The album “Initializing Irreversible Process” is a record which is definitely not good. In every case of this album, it´s bad. This album lack any ideas and it absents good melodies. During the listening I was more and more upset about it and I didn´t like to come back to it. I would suggest some kind of a good producer and take a look on the sound and definitely add some new composer to the band. If not, we´ll meet again and again by this records which are monotonous, boring and ordinary like a morning alarm clock for a work. These Italians have a good playing technique, however that is not good enough for a good album. I don´t know what else to say so I´m going to end it here. This is exactly how a technical death metal shouldn´t sound. Unfortunately.Tracklist:
01. It's Just Begun
02. Through the Veil
03. Quest for Identity
04. When Humans Began to Be Machines
05. Final Innovation
06. The Confession
07. Irreversible Process
08. Sunshine
09. Industivolutionaction
10. Operator Nr 3

band:

Andrea Di Traglia (vocals) Fabio Bartoletti (guitars)

 Antonio Poletti (guitars) Claudio Testini (drums)

Share this games :