DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 28. srpna 2016

Home » » Recenze/review - DEPRIVE - Temple Of The Lost Wisdom (2016)

Recenze/review - DEPRIVE - Temple Of The Lost Wisdom (2016)


DEPRIVE - Temple Of The Lost Wisdom


Otevírám dveře od bytu, přivolávám výtah a mačkám na svém MP3 přehrávači tlačítko play. Do uší mi zní novinka španělského rouhače Erun-Dagotha, a jeho kapely/projektu DEPRIVE. Stisknu směr suterén a na sedm pater se ponořím do death doomového odéru, plného okultismu, špíny, zla a smrti ve starém provedení. Někdy kolem prvního patra mě začne jímat hrůza, která se znásobí ještě tím, že výtah pokračuje dál, dolů, do podzemí. Umírám děsem v očekávání, co bude, až se dveře otevřou. Je tam chodba, opletená břečťanem s hemžícími se pavouky. Ticho, zatuchlina a do toho ostrý zvuk kytary. Záležitost pro všechny milovníky pradávných melodií. Jako ve snách si uvědomím, že není vidět světlo. Pomalými krůčky se šourám po shnilém písku. Vezmu za první kliku a obejme mě temnota.    


DEPRIVE hrají ve stylu PARADISE LOST, MORBID ANGEL, HYPOCRISY, MY DYING BRIDE, BOLT THROWER, INCANTATION a hrají dobře. Jejich/jeho death doomový styl musí dělat dobře snad každému fanouškovi podsvětí. Nic nového v temnotách, ale potřebný feeling a špinavý drive se dostavuje se stejnou jistotou jako samotná smrt. Zdůraznit musím "příjemně" morbidní vokál a nehostinnou atmosféru celé novinky. Erun-Dagoth hraje hudbu tak, jak ji cítí. Je to poctivec, šílenec, který kdysi propadl hudebnímu zlu. Buďme za to rádi, protože jinak bychom byli ochuzeni o spoustu zachmuřených melodií, záhrobních proslovů i plazivých motivů, které vás doslova omotají svoji až nechutnou přirozeností. Nové album "Temple Of The Lost Wisdom", které bylo nahráno snad někde v opuštěných katedrálách, mě baví poslouchat, užívám si jej a těším se každé brzké ráno, až spolu zase pojedeme výtahem. 


sumarizace:


„Temple Of The Lost Wisdom“ je krásně morbidní vzpomínkou na staré death/doom metalové časy. Jednotlivé songy mají obrovskou sílu a musely být nahrávány v tom nejhlubším podzemí. Svět se sice dneska točí už úplně jinak, ale pro nás pamětníky, se jedná o velmi příjemný zážitek. Riffy jsou ostré jako katova sekyra, hlas vytažený odněkud z močálu a atmosféra připomíná poslední odsouzencovy minuty před popravou. Tenhle znovu nahraný výlet do historie se vydařil velmi dobře. Takhle nějak má znít reálný, poctivý death/doom metal. Plesnivě, krutě, morbidně. A teď už mě prosím nechte, musím se zavřít do své kobky, obětovat temným silám a rouhat se bohům. Budou mi k tomu hrát DEPRIVE! Totální old school death/doom metalový masakr. Obraťte všechny kříže a vítejte v zemi nemrtvých!

Asphyx says:


„Temple Of The Lost Wisdom“ is a pretty nice morbid memory of old death/doom metal times. Every song is very powerfull and was recorded in the deepest underground. The world is other today, but for us survivols this is a very pleasant experience. The riffs are shark like axe, the voice coming from the marsh and the atmosphere reminds the last convict´s minutes before execution. This trip to the history succeeds very well. This is the real, honest death/doom metal. Rotten, cruel, morbid. And now, let me be, I close myself to my cell, I will sacrifice to the dark forces and blaspheme against Gods. And I will listen to DEPRIVE! Total old school death/doom metal massacre! Turn all crosses and welcome in the land of Undeath! 

Recenze/review - DEPRIVE – Into Oblivion (2015)


Tracklist:
1. Other Earth
2. A Mournful Prophecy
3. Vortex Of Repulsion
4. Doomed Tears Of Humanity
5. Hyperborean Serenades - The Elder Race Mystery
6. Gospel Of The Black Sun
7. Temple Of The Lost Wisdom
8. Fall Of Atlantis
9. A Desperate Praise
10. Incarnation Of The Macabre

band:
Erun-Dagoth - All instruments, VocalsShare this games :