DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 6. srpna 2016

Home » » Recenze/review - DISSECDEAD – Swamp of Suffering (2015)

Recenze/review - DISSECDEAD – Swamp of Suffering (2015)


DISSECDEAD – Swamp of Suffering
CD 2015, vlastní vydání

Poslední dobou mi začíná vadit přemíra světla. I když je noc, zdá se mi, že kolem se vznáší příliš mnoho odrazů různých paprsků a barevných šumů. Uzavírám se raději do podzemí, procházím nekonečnými chodbami a objevuji stále nové a nové kapely. Nedávno jsem narazil na německé death metalisty DISSECDEAD. Chvíli jsme spolu postáli, pokecali o podsvětí a já se vydal na jeden jejich koncert. Odehrával se v imaginární kobce, ke které jste se museli doslova prokousat tmou. Vyhovovalo mi to. Rozhrnul jsem závěs z pavučin, pozdravil se se všemi známými zombie, potřásl rukou nemrtvým. Pak vypukl chaos, zmar a bylo možné spatřit i samotnou smrt. Procházela se mezi přítomnými, veselá, spokojená ve svém živlu. Kapela hrábnula do strun, mezi stěnami se rozezněly chorobné tóny znesvěceného smrtícího kovu a na oltář byl obětován první kohout. Všichni se kývali do rytmu, všichni si užívali z pódia proudící zlo.

Nechali jsme se unášet melodiemi ve stylu starých DISMEMBER, SIX FEET UNDER, EXHUMED, zapařili jsme v rytmu sól jak vystřižených od SLAYER, zazněly i odkazy na BOLT THROWER, TORTURE KILLER. Celkově pak tenhle mix rychlosti a smutku vyzníval návykově, černě a přitažlivě. Konečně nebylo nikde žádné světlo, všude se vznášel jen dým spáleného kadidla a beznaděje. Někdo nad námi, v kostele, se pokoušel modlit, ale jeho slova mu nešla přes ústa. Všichni cítili v kostech divný chlad, dostávali strach se vůbec ohlédnout ze sebe a samovolně pálili staré pergameny popisující svátost. Rouhání, ztráta lidské důstojnosti, pohledy upřené směrem k zemi. Ano, odtud jednou přijde váš pán. Můžete si za to sami. Nevážili jste si té krásné planety, co vám spolu s tím vousatým pánem nahoře dal. Dělali jste všechno jen proto, abyste všechno zničili, včetně svého pokolení. Následovat bude trest. Tak už to ve vesmíru chodí. Hudba DISSECDEAD je zatím jen předzvěstí.Už zase ze mě vymítají ďábla. Chodí kolem mě, odříkávají tajné formule. Prý mluvím divnou, zlou řečí, jsem nebezpečný sám sobě a když vidím jakékoliv křesťanské znamení, začnou mě pálit dlaně. Kdyby jen věděli! Byl jsem prokletý, zničený, opuštěný veškerým světlem. Není návratu. Když jsem před lety začínal poslouchat death metal, tak nějak jsem s tím počítal. Byl pro mě otevřenou knihou mrtvých, sepsanou kdysi v devadesátých letech, postupně doplňovanou a rozvíjenou. Čtu si v ní dodnes rád, pořád se s chutí setkávám s novými kapelami. Hudba DISSECDEAD mě zaujala až po nějaké době, zpočátku byla přeci jen trošku neprostupná, příliš se hřmotně valící. Nakonec ale naše vzájemné souznění zapadlo do sebe jako „nerozebiratelný“ spoj. Byli jsme jedním tělem, jednou zkaženou duší. Odříkávali jsme ve stínu společnou mantru. Obětovali jsme na oltář zapomnění.První album německých DISSECDEAD je velmi zdařilou poctou devadesátým letům v death metalu. Songy mají jasnou černou tvář, jsou dobře zapamatovatelné a připomínají mi krev, stékající po stěnách podzemních kobek. Tahle hudba je hodně zlá a hodně návyková. Přiznám se, že takové inferno jsem nečekal. Staré, plesnivé melodie, zastřený hlas, odér samotného záhrobí. To jsou hlavní atributy hudby těchto Němců. Doporučil bych ji všem death metalistům, kteří se rádi pohybují v tom nejtemnějším záhrobí. Budete navěky prokleti, nabodnuti na kůl a spoutáni syrovými melodiemi. Jsem touto deskou totálně smeten, zničen, rozsekán. Během poslechu jsem neviděl ani náznak světla. Masakr lidské mysli, inferno! Old school death metalové album, které bylo nahráno v samotném podsvětí! Totální, plesnivý kult!

Asphyx says:

The new album by German DISSECDEAD is a very good tribute to all the 90th´s death metal bands. These songs has a clear black face, are easily memorized and they remind me blood which pour down underground tombs. This music is very evil and very addictive. I have to admint that this inferno is not what I was expecting at all. Old mouldy melodies, husky voice, smell of the other world itself. These are the main attributes of this Germans´ music.  I would recommend this album to everyone who are fans of death metal, who like to go around the darkest beyond. You will be curse forever, stick on a pole and enchain with raw melodies. I am totally smashed by this album, I am broke and chopped. During the listening I was not able to see any light at all. Massacre of human mind, inferno! Old school death metal album which was recorded in the Hades world! Total mouldy cult! 

Seznam skladeb:

01. Lost
02. The Skinner
03. Swamp of Suffering
04. Mutant Terror
05. Zombie
06. Sadist Lane
07. Godworm
08. Shrine of Pestilence
09. Moribund
10. Massacre Mankind
11. Tears of Darkness
12. Nightcurse
13. Oblivion


Sestava/band:


Marco - vocals
Sven - drums
Olli - guitar


Share this games :