DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 21. srpna 2016

Home » » Recenze/review - DORMANT ORDEAL - We Had It Coming (2016)

Recenze/review - DORMANT ORDEAL - We Had It Coming (2016)


DORMANT ORDEAL - We Had It Coming
CD 2016, vlastní vydání

Tíživé ticho předpovídá smrt. Zpomalené pohyby lidí, protržené ušní bubínky, krev v očích. Zase se nějaký pomatenec odpálil ve jménu víry. V davu. Bez slitování. Zabil pána jdoucího do práce, matku s dítětem v náručí i babičku šourající se na návštěvu. Teď se tu válí kousky roztrhaným těl, všichni naříkají a modlí se k imaginárnímu Bohu. Nakonec zbyly jen stíny, otisknuté do smradlavých chodeb podzemí. Za pár dní si na tenhle hrůzný čin už nikdo nevzpomene. Možná sem někdo přinese kytku, zapálí svíci, ale jinak se všechno vcucne do nekonečné nicoty. 

V pořadí druhá řadová deska polských DORMANT ORDEAL s názvem "We Had It Coming" mi připomíná ty krátké okamžiky napětí před výbuchem. Je natlakovaná po okraj energickými riffy, atmosférická ve smyslu tíživé nejistoty. Je také převážně zákeřně plynoucí, nahlodávající. Zpočátku opatrná a zastřená tajemstvím černých duší. S moderním zvukem, spoustou nápadů a zajímavých motivů. Má v sobě stejnou přitažlivost, jako mívají šokující činy nešťastných lidí. Užívám si ji, jsem jí omotán a rozkouskován na nepatrné částečky zbytečné hmoty. Následně složen, sešit a znovu rozmlácen těžkými melodiemi.
Perfektní zvuk dává tušit klasickou polskou práci s vědomím, že podobné postupy jsme už slyšeli u DECAPITATED, EMBRIONAL, ADVERSARIAL, ale i BEHEMOTH, MORBID ANGEL. Zákeřná věc, ze samé své podstaty. DORMANT ORDEAL se nebojí ani lehce experimentovat, obzvláště v pomalejších pasážích, které jsou doslova plné určitého neklidu. Tihle polští maniaci vás svoji tvorbou zhltnou jako kobra svoji kořist. Budou vás trávit dlouhé dny, nekonečné hodiny. Vaše nálada se stane pochmurnou, bolestivou a s napětím zahrnete svoje srdce chladem. Je to mocná deska, kterou sice asi ocení jen pár zmlsaných gurmánů, ale to vůbec nevadí. Důležitý je prožitek, který z desky mám. A ten mi, jak známo, nikdo nevezme. Budu s ním pohřben, zasypán vápnem, případně roztrhán na kusy v temném podchodu nějakým zaslepeným šílencem. Úžasně maniakální album pro všechny hledače černých pokladů. 


sumarizace:

DORMANT ORDEAL jsou na své druhé dlouhohrající desce ještě šílenější než dřív. Hudba je zde temná, chladná a evokuje vzpomínky na exhumování hrobů. Perfektní zvuk, vynikající okultní nápady a hlas z onoho světa. Každý černý death metalista si přijde na své! Svět je při poslechu této desky hodně temný, zlý a ošklivý. Atmosféra připomíná pohřeb prokletého kněze. Album je plné emocí. Ocitám se v záhrobí a hudbu zde doslova hltám. Umírám a znovu se rodím! Ostré riffy, smutná nálada a zlost. To jsou hlavní slova, charakterizující tuhle desku asi nejlépe. Vznáším se na vlnách beznaděje a zmítám se v křečích. Oběšený, popravený, probodnutý, zastřelený. Vyberte si svůj způsob smrti! A nebo můžete poslouchat „We Had It Coming“, vyjde to úplně nastejno. Tato nahrávka je jako nějaké hodně zlé prokletí. Nemohu se ji zbavit a poslouchám ji čím dál tím víc. Temné, zákeřné death metalové album, které vám způsobí černá stigmata na rukou! Vynikající!

Asphyx says:

DORMANT ORDEAL are on their second full-length album crazier than before. The music is dark, cold and call up memories about the exhumation of graves. Perfect sound, excellent occult ideas and voice from the other world. Every black death metal fan has a field day! The world is by listening very dark, bad and ugly. The atmosphere reminds funeral of a cursed priest. The album is full of emotions. I find myself in the Crypt and I really enjoy the music. I'm dying and I'm born again! Sharp riffs, sad mood and anger. These are the key words that characterize this record probably best. I am floating on the waves of despair and convulse. Hanged, executed, stabbed, shot to dead. Choose your way of death! Or you can listen to „We Had It Coming“, it will be the same. This recording is like a very bad curse. I can't break it free and I'm listening to it more and more. Dark, insidious death metal album that will cause you black stigmata on your hands! Excellent!

Tracklist:
01. The Mist
02. Stoning
03. A Dim Reminder
04. Derangement Zone Pt. 1
05. Derangement Zone Pt. 2
06. Sleeping Grounds
07. Conspiracy Within
08. Tar

Band:
Maciek Nieścioruk, Maciek Proficz, Kacper Działdowski, Radek Kowal


Share this games :