DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 27. srpna 2016

Home » » Recenze/review - GHOUL - Dungeon Bastards (2016)

Recenze/review - GHOUL - Dungeon Bastards (2016)


GHOUL - Dungeon Bastards
CD 2016, Tankcrimes Records

Někdy to bývá docela legrace, když člověk sleduje některé hororové filmy. Utrhané hlavy se kutálejí, hektolitry obarvené vody tečou proudem, prsatě umělohmotné holky sice neumí ani běhat, ale zato pořádné ječení jim nedělá problémy. Dostanete chuť na pop corn, coca colu, hot dog a smějete se ještě dlouho potom, co už jste dávno doma z kina. Pak otevřete koupelnu a tam leží neznámé tělo, rozsekané sekerou. Takhle nějak na mě působí i hudba amerických death/thrash/grinderů GHOUL. Stejně jako ke zmiňovaným filmům je nutné přistupovat i k jejich tvorbě, která je také zahraná s nadsázkou, humorem. Pokud máte podobné taškařice rádi, tak neváhejte a jděte do nich. Muzika je to sice předvídatelná, ale pro chvíle pohody také velmi vhodná a odpočinkově návyková. Chce to pivo, nějakou tu holku na klín, pár dobrých kamarádů a do přehrávače "Dungeon Bastards". Jako kulisa pro pařby dokonalé. Nic od novinky nečekejte a budete mile překvapeni. GHOUL totiž všechnu tu srandu dokážou opentlit dobrými nápady, drivem a feelingem. Ano, nic převratného, ale řekněte mi, vy když pijete pivo, tak se "trápíte" komplikovanou hudbou? Já tedy rozhodně ne a proto si možná také tihle šílence v maskách, s tunami horrového make-upu a klišé, užívám. Když odpočívám, tak mi to nevadí, pokud ale vyžaduji náročnější poslech, tak GHOUL zrovna moc neobstojí. Zkrátka a jednoduše, mě podobná hudba baví jen někdy. Musím mít chuť a náladu. Do kina na horory taky nechodím každý den. Verdikt je tedy jasný - dobrá pohodová deska, která neurazí, ani nijak nenadchne.


sumarizace:

GHOUL na své nové desce pokračují tam, kde minule přestali. V undergroundovém death/thrash/grindu, který vás rozseká na malé kousky. Horší už je to s nápady a pestrostí skladeb. Po nějaké době se do poslechu vkrádá monotónnost a celé album se slévá v jeden celek. Nápadů je zde dost, ale jsou si navzájem hrozně moc podobné. Na první death/thrash/grindovou ligu to ještě není, ale na přední místo v druhé lize ano. Death/thrash/grindová deska, která mě vzala tak na 70%.

Asphyx says:

GHOUL continue on their new album there, where they ended last time. It's underground death/thrash/grind that will cut you into small pieces. The ideas and the variety of songs are worse. After some while the listening becomes monotonous and the album coalesces into one whole. There are lots of ideas, but they're so much similar. It isn't the first death/thrash/grind league, but it's a prominent place in the second division. Death/thrash/grind album I accept for 70%.


Tracklist:
01. Ghetto Blasters
02. Bringer of War
03. Shred the Dead
04. Dungeon Bastards
05. Ghoulunatics
06. Blood and Guts
07. Word is Law
08. Death Campaign
09. Guitarmageddon
10. Abominox

band:
Digestor- Guitar and Vox Dissector- Guitar Cremator- Bass and Vox Fermentor- Drums and Vox Baron Samedi - Vox and Drugs Mr. Fang- Coffins and Curios Kogar the Destructor- random violence and hype-thing

Share this games :