DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 24. srpna 2016

Home » » Recenze/review - GROND - Worship The Kraken (2016)

Recenze/review - GROND - Worship The Kraken (2016)


GROND - Worship The Kraken
CD 2016, Xtreem Music

Rozléhá se podzemím nechutné dunění. Všichni napjatě čekají. Mezi výkřiky připomínajícími raněnou šelmu je až nepatřičné ticho. Záhrobí obestírá strach. Už dlouho se mluvilo o tom, že se probudí bájná příšera z hlubin. Šel z ní strach ještě když spala mrtvolným spánkem v jednom opuštěném zákoutí nekonečných chodeb Hádovy říše. Říkají jí GROND, pochází z Ruska a je také kapelou, převtělenou na náš nebohý svět. Letošní album s názvem "Worship The Kraken" je jejím druhým počinem a je také řevem samotné bestie. Pojďte se jí podívat do její smrduté tlamy, ze které odkapává ten nehustější krvavě death metalový hnis. "Worship The Kraken" je jasnou a hnilobnou odpovědí na kapely jako ASPHYX, BENEDICTION, AUTOPSY, OBITUARY, MONSTROSITY, první SIX FEET UNDER. Je také odpovědí perfektně odehranou, zvukově dobře ošetřenou a smrtelně vstřícnou. GROND jsou poctivci, kteří se shlédli ve starých časech. Přidali "lepší" zvuk, spoustu svých nápadů a nejednou tu před sebou máme album, které musí dělat dobře snad každému poctivému a oddanému fanouškovi old school death metalu. Texty plné odkazů na H.P: Lovercrafta, plesnivé motivy kytar, nechutný odér dlouho nevětraného hrobu. Tohle všechno jsou GROND. Nahrávku lze samozřejmě odepsat několika slovy o retru, ale tohle já dělat nebudu. Podobná hudba mi (a jak se zdá, tak nejen mě) koluje v krvi a tak jsem moc rád, že se právě v Rusku probudila znovu k životu tahle death metalová bestie z podzemí. Baví mě ten plesnivý odér, obdivuji temnou náladu i řezající chladné melodie. Za mě velká spokojenost. Doporučuji všem častým návštěvníkům podzemí. 


sumarizace:

GROND pokračují na své nové desce přesně tam, kde minule přestali. Nečekejte nic nového, naleznete zde jen a jen pravý nefalšovaný old school death metal. Kruté riffy, vokál připomínající raněného lva a všude přítomný chlad. Víc nečekejte. Skladby jsou vystavěny velmi klasicky, tradičně. Zvuk je ošetřen velmi dobře a i když nápady nejsou z nejoriginálnějších, všechno hezky odsýpá. Kolem zase chodí dáma s kosou a čeká, kdy přijde její příležitost. Potom vás vyzve k poslednímu tanci a přivítá vás v záhrobí. Čekal snad někdo něco jiného? Ne? Tak potom jste tady správně. Tohle je album pro staré poctivé fanoušky old school death metalu. Smrtící kov, který jsem používal pro chvíle odpočinku. Dobrá deska se zvláštní atmosférou.

Asphyx says:


GROND continue on their new album exactly there, where they left off for the last time. Don't expect anything new, you will find only the true real old school death metal. Harsh riffs, vocals reminding a hurt lion and the coldness everywhere. Don't expect more. Songs are built very classical, traditional. The sound is very well and although the ideas aren't the most original, all songs cut well . The lady with a scythe is going around and waiting for her opportunity. Then she invite you for the last dance and welcomes you in the beyond. Did you wait anything else? No? Then you're right here. This is an album for the old honest fans of old school death metal. Deadly metal, that I used for relaxation. Good album with strange atmosphere.


Tracklist:
01. Invocation
02. Kronos The Devourer
03. Steel Coffins
04. White Waters Of South
05. Blood Monk (Goatlord Cover)
06. Worship The Kraken
07. Below The Thunders...
08. Devonian Tyrant
09. Japetus The Ice Gate (feat. Lasse Pyykkö)
10. Typhoon Is Coming (feat. Kostek Dolganov)

band:
KIST - drums / vocal DUST - guitar RAZE - guitar DAEMORPH - bass


Share this games :