DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 26. srpna 2016

Home » » Recenze/review - INQUISITION - Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith (2016)

Recenze/review - INQUISITION - Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith (2016)


INQUISITION - Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith
CD 2016, Season of Mist

Lebky, vyskládané do kruhu. Plápolající oheň. Dvě postavy v kápích, s kosami v rukou. Rituál! Ano, nové album původně kolumbijských blackerů INQUISITION připomíná víc než cokoliv jiného rituál pro vyvolávání temných sil. Kdo tuhle smečku znáte, tak víte co čekat. Okultní černý kov odkazující až někam k praotcům stylu MAYHEM, IMMORTAL, GORGOROTH, JUDAS ISCARIOT, ale i 1349, BEHERIT, THE CHASM. Oni jsou těmi, kdo byli kdysi u toho. Původně v letech 1988 -1989 pod názvem Guillotina povstali jako bájný Fénix z popela a už se jménem INQUISITION spálili onen svět. Tradice, tma, chlad. Výrazové prostředky jsou stále stejné, zvuk ale již modernější, uchopitelnější než dřív. V dávných časech koketovali se špinavým thrashem, dnes jsou pojmem, zářícím krvavě do tmy a znázorňujícím ryzost a oddanost black metalu. Skláním se nad neotesaným kamenem a čekám, až celý bezbožný obřad započne.

 

"Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith" mi přijde jako trychtýř, napojený na temné síly vesmíru. Líbí se mi jak zvuk, tak nápady, které vyvěrají odněkud z podzemí. INQUISITION umně balancují mezi sypajícími pasážemi a ledovými vyhrávkami. Poslouchám album stále dokola a mám sto chutí odevzdat svoji duši démonům. Podobné desky nelze vnímat jen jako kus hudby, je potřeba se jim oddat, nechat se pohltit a přistoupit na jejich temnou hru (jsem jenom já v transu?). Nevím, jak uslyší novinku ortodoxní blackeři, ale mě přijde skvělá. Obsahuje v sobě vše, co má dobrý černý kov mít. Nenávist, odmítání, rouhání, smrt. Zahalte své tváře do kápí a vyvolejte spolu s kapelou stíny z onoho světa. Tenhle rituál budu přehrávat za dlouhých večerů hodně dlouho. Kult!


sumarizace:

INQUISITION letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný black metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Black metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý black metal! Doporučuji! Vynikající temný, studený, černý metal! Absolutní kult!

Asphyx says:

INQUISITION come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real black metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. „Temple Of Phobos“ may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world . Deads are hunting me and the evil is everywhere. Black metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair black metal! I recommend! Excellent dark cold black metal! Absolute cult!


Tracklist:
01. Intro: the force before darkness
02. From chaos they came
03. Wings of anu
04. Vortex from the celestial flying th
05. A black aeon shall cleanse
06. The flames of infinite blackness be
07. Mystical blood
08. Through the divine spirit of satan
09. Bloodshed across the empyrean altar
10. Power from the center of the cosmic
11. A magnificent crypt of stars
12. Outro: the invocation of the abso
13. Coda: hymn to the cosmic zenith

Band:
Dagon - Vocals, Guitars (1989 - current) Incubus - Drums (1996 - current)

Share this games :