DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 8. srpna 2016

Home » » Recenze/review - SODOMIZED – Raised in Meat (2015)

Recenze/review - SODOMIZED – Raised in Meat (2015)


SODOMIZED – Raised in Meat
CD 2015, vlastní vydání

Jsem opět nočním lovcem. Stávám na vyvýšených místech a sledují celý svůj revír. Odděluji slabé kusy od stáda, prokousávám jim hrdlo a saju jejich krev. Často bojuji o holý život. Moje kořist se totiž většinou brání takovým způsobem, že mě poraní. Jsem hlídačem, pastýřem svých oveček. Jako zabiják jsem se narodil a usmrcuji ze své přirozenosti. Stejně jako brutálně grindoví šílenci SODOMIZED ze Spojených států. Ti také svoji hudbou dokážou navodit pocity lovené zvěře. Jsou maniakální, syroví a masakrující, jako rozzuřená šelma. Jako já, když se vydám na lov. Kapela funguje od roku 1992, vydala pouze pár demonahrávek a jeden singl. Teprve až loni se vzepjala k u nich nevídanému výkonu a vyvrhla mezi nás, nebohé smrtelníky, svoji prvotinu. Ta útočí stejným způsobem, jako to v dávných dobách a svých počátcích dělali takové kapely, jako třeba CANNIBAL CORPSE, INTERNAL BLEEDING, MORTICIAN, LIVIDITY, FLESHGRIND a podobní brutalisté.

Na „Raised in Meat“ jsou přehrávány všechny klasické stupnice, opakující se riffy i chorobný vokál, který často jednotlivým skladbám dominuje. Je to jednoduše takový ten tolik oblíbený surový chlív. Nesází se ale jen na brutalitu jako takovou, pánové dodávají (v rámci žánru) i pěkně ostré melodie. Nečekejte zázraky, ani žádnou progresi. Tady se útočí rovnou, bez vytáček. Určitě jste někdy viděli zpomalené záběry lovících šelem. Ta jistota, s jakou prokousávají hrdlo své kořisti, ta samozřejmost s jakou zabíjejí je až napínavá a přitažlivá. U SODOMIZED je to hodně podobné. Dalo by se říct, že takových lovců běhá po světě velká spousta, ale jen někteří jsou mistry ve svém oboru. Pokud bych měl tuhle smečku zařadit do nějakého žebříčku, volil bych asi vrchol druhé brutálně death metalové ligy. Nic převratného, ale spíše poctivá, tradiční a pořádně morbidní práce. Výhodou je, že se mi album velmi dobře poslouchá a mám chuť se k němu vracet.Vztah mezi lovcem a kořistí bývá mnohdy navzájem tak propojený, že se někdy až divíte, že k obřadu pozření a umrtvení nedošlo už dříve. Nažraný lev se povaluje hned vedle stáda antilop a jen spokojeně zívá. Nikdy, na rozdíl od lidí, neloví jen tak, ze zábavy. SODOMIZED to mají nastavené úplně stejně. Také nijak „zbytečně“ nevybočují z řady, používají jen samé ověřené tradiční postupy. Pro někoho to bude možná málo, pro mě se ale jedná o záležitost, u které si spokojeně klepu nohou o podlahu. Dostanu svoji dávku hudební krutosti, očistím své mozkové závity a odcházím od přehrávače skoro až znovuzrozený. „Raised in Meat“ jsem si dávkoval poslední dobou velmi často a s nadšením. Vím, že album není nic převratného, ale ke vzájemné chemii mezi mnou a jejich muzikou došlo. A toho si cením víc, než dokonalého technicky zdatně zahraného produktu. Líbí se mi to odhodlání a syrovost, kterou ve skladbách cítím.SODOMIZED jsou velmi zručnými brutálními řemeslníky. Jejich novinka sice není z nejoriginálnějších, ale řeže dobře, jako pořádně nabroušený skalpel. Proti takto podané hudbě nemám žádných výraznějších námitek. Na „Raised in Meat“ nalezneme tradiční, klasický brutální death metal, pořádně okořeněný grindem. Nahrávka byla stvořena snad v nějaké opuštěné tovární hale, kde se scházejí samí amatérští patologové. SODOMIZED splňují všechny mé požadavky na dobrou, propracovanou a temnou desku. Fanoušci žánru by měli být určitě spokojeni, stejně jako já. Američané připomínají rozzuřenou a hladovou šelmu, právě puštěnou z klece. Brutální death metalové album, které je syrové jako exhumovaný hrob! Hodně kruté a morbidní CD! Doporučuji!


Asphyx says:

SODOMIZED are very experienced brutal craftsmen. Their new album is not the most original, however it cuts very well. It is like a nicely sharped scalpel. This kind of music is not something I could degrade. You can find traditional classic brutal death metal on “Raised in Meat” album and it is greatly spiced grind. The album must have been recorded in an abandoned factory´s hall – where are only amateur pathologists. SODOMIZED fits in my “good well prepared dark album” list. If you are a fan of this genre, you should be satisfied – just like I am. These Americans seem like a furious and hungry beast which has just been let out from its cage. 

Seznam skladeb:

1. Raised in Meat
2. Feast of the Dead
3. Festering Human Filth
4. Splattered Fetus
5. Impaled
6. Cannibalistic Devourment
7. Female Genital Mutilation
8. Sodomize the Corpse


Čas: 26:04

Sestava/band:


Eric Newton - Guitar/Vocals Rob Lesniak - Bass Dan Baker - Drums Bob Limbsplitter-Lead Guitar Joe Baker-Guitar

Share this games :