DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 15. srpna 2016

Home » » Recenze/review - VADER - Iron Times (2016)

Recenze/review - VADER - Iron Times (2016)


VADER - Iron Times
EP 2016, Nuclear Blast Records/ Witching Hour ProductionsStará láska rezaví čím dál tím víc. Začíná mi připomínat dávné, patinou prolezlé soukolí, které se vždy novou deskou rozjede, pozabíjí vše okolo a pak se zase ponoří do nekonečné koncertní šňůry. Polští VADER udělali radost všem svým netrpělivým fanouškům a hodili mezi ně zbrusu nové EP "Iron Times". Jedná se o dvou písničkovou ochutnávku, která je doplněna dvěma covery. Jeden je od polských heavy metalistů PANZER X a je zpívaný v rodné řeči. Je to taková klasická skladba na stadiony, kdy si taky fans mohou trošku zahalekat. Žádný zázrak, ale taky neurazí. Druhým zásekem je legendární song "Overkill" od MOTORHED, který zní o hodně lépe. Je jen opravdu málo skupin, u kterých mě covery baví. VADER jsou jedněmi z nich a tak jsem spokojen.

Nám, starým, pravým, ortodoxním a poctivým fanouškům jde ale hlavně o dva songy nové. Jedná se o takovou klasiku posledních let od VADER. Kapela se vrací ve své slavné historii až někam ke svým počátkům. Oba zářezy jsou hodně načichlé thrashem a velmi dobře se poslouchají. Od Poláků se asi už nedočkáme jiného přístupu. Je to nutné mít u poslechu na zřeteli. "Železné časy" jsou tak spíše počinem pro pravověrné. V dnešní brutalizované a technické death metalové době nad ním bude asi spousta současných strávníků kroutit hlavou, ale to myslím vůbec nevadí. Do boje jsou stejně povoláni hlavně všichni pamětníci, kteří milují Peterův hlas, tradiční vypalovačky a smrt způsobem, tak jak se hrála v devadesátých letech. VADER zkrátka vzpomínají a vzpomínají ve svém stylu. Pokud taková bude i jejich v listopadu ohlášená dlouhohrající deska "The Empire", máme se mi srdcaři na co těšit. Tohle EP (které vyšlo jak ve formátu digi CD, tak primárně na vinylu - pro Česko, Polsko a Slovensko pak ve speciálních edicích u Witching Hour Productions) řeže jako rezavý nůž, který jste našli ve stodole po dědovi. VADER forever!sumarizace:

Riffy ostré jako břitva, plesnivina a thrashový feeling. To jsou první věci, které mě napadají při poslechu novinky „Iron Times“. VADER nahráli tradiční, klasické album. Zaplať Satan za to! Nahrávka je určena pro všechny pravé old school death metalové maniaky. Nečekejte žádný posun, ani progresi, ale rovnou rozsekaný obličej. Jsem při poslechu rozemletý jako nějaké pořádně rozdrcené maso. Zavolejte do kafilerie, za chvíli jsem tam. Mé staré kosti děkují, že se zase jednou mohou rozhýbat v pořádně rychlém tempu. Pokud jste měli rádi stará alba těchto polských maniaků, myslím, že budete spokojeni i tentokrát. Hydra z devadesátých let je zpět a opět řve jako divoká šelma utržená ze řetězu. Nahlas, rychle a pořádně krutě. Strhněte všechny modly! Rozbijte kladivem zeď a slyšte poctivý, reálný death metal od mistrů ve svém oboru! Old school death metal forever! VADER rules!

Asphyx says:

The riffs sharp like a razor, mildew and thrash feeling. These are the first things coming to my mind when listening to the news, „Iron TimesVADER recorded the traditional, classic album. Thanks to Satan! The recording is intended for all true old school death metal maniacs. Don't expect any shift or progression, but right cut up face. When listening I was minced like some pretty crushed meat. Call the glue factory, I'm there in a few minutes. My old bones thank  that they can once again move in pretty rapid pace. If you liked old albums of these Polish maniacs, I think you will be satisfied this time too. Hydra from the 90th is back and it roars again like wild beast loose from the chain. Loud, fast and really cruel. Tear down all the idols! Break the wall with a hammer and hear honest, real death metal from the masters in their field! Old school death metal forever! VADER rules!


Tracklist:
01. Parabellum
02. Prayer To The God Of War
03. Piesc I Stal (PanzerX cover)
04. Overkill (MOTÖRHEAD Cover)

band:
Peter: Guitar + Vocals Pajak: Guitar Hal: Bass James: DrumsShare this games :