DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 9. srpna 2016

Home » » Recenze/review - WHIPSTRIKER - Only Filth Will Prevail (2016)

Recenze/review - WHIPSTRIKER - Only Filth Will Prevail (2016)


WHIPSTRIKER - Only Filth Will Prevail
CD 2016, PRC Music

Amulet z vyřezávaných starých kostí, pradávné zaříkávání, šamanské jedy namíchané v tom správném staroškolském metalu. Šílený tanec s křečovitou představou temnoty. Hudba a zběsilost jdoucí až na samou podstatu syrové kovové hudby. WHIPSTRIKER je maniak, který se toho rozhodně nebojí. S čelem pomalovaným rituálními znaky čelí dnešní přetechnizované době hrdě a s hlavou vztyčenou. Pro správné pochopení téhle desky je nutné se přesunout po časové ose směrem zpět do dob, kdy světu vládly první desky SODOM, MOTÖRHEAD, VENOM, ale i třeba takových JUDAS PRIEST a punku. Vše je ohlodáno až na morek. Sází se na dobrý riff, nadšení, ochotu přebývat v čerstvě znesvěcených kobkách a "fuck off" rebelský přístup. Vítejte v undergroundu jak vystřiženém z osmdesátých let. "Only Filth Will Prevail" pravděpodobně příliš dnešních posluchačů úplně tak nepochopí. Tuhle špinavost musíte mít v krvi, musíte jí být odkojeni, jinak nemáte šanci. Už jenom ten zvuk, pokrytý patinou kovové věčnosti. K tomu zastřený vokál, podupávající bicí Mr. Hugo Golona, kytarové motivy z raw metalových učebnic. Tohle všechno dělá z novinky záležitost pro fajnšmekry, pro milovníky prašivých postupů, otrhaných džísek a piva. Původně jednočlenný projekt získal v průběhu všech těch let, kdy vznikaly desítky splitek, EP a kompilací, přeci jen na větší "košatosti". I tak je ale letošní počin doslova povinností pro všechny fanoušky, kteří k ránu uléhají do svých rakví. Takhle nějak si představuji metal, na kterém se nepodepsal zub času. Skvělou zprávou je, že zrovna tahle skvadra vystoupí spolu s neméně plesnivými APOKALYPTIC RAID  - 6. 11. 2016 v Písku (Local klub Pí). Nezbývá tedy nic jiného, než si ověřit, zda skvělá novinka funguje i naživo. Za moji maličkost vám mohu "Only Filth Will Prevail" jen a jen doporučit!


sumarizace:

WHIPSTRIKER jsou jako zlo z dávných dob. Archivní heavy/punk/thrashové postupy, rezavý zvuk, touha zničit tenhle svět. Tohle všechno v jejich novince "Only Filth Will Prevail" slyším. Album je určeno pro všechny hudební patrioty, pro milovníky starých časů. Hudba je to jednoduchá, zákeřná, ale má v sobě velkou sílu a energii. Berte a nebo nechte být. Dejte si pivo a nic neřešte! Na hromadě plesnivých kostí stojí brazilské komando WHIPSTRIKER a snaží se nám vysvětlit, že peklo opravdu existuje. Věřím jim to! Heavy/punk/thrash metal, který je plesnivý jako stará rakev! Ďábelský rituál!

Asphyx says:

WHIPSTRIKER are like some evil from ancient times. Archival heavy/punk/thrash methods, rusty sound, desire to destroy this world. These all I hear on their news "Only Filth Will Prevail". The album is for all music patriots, for lovers of old times. The music is simple, insidious, but it has a big strength and energy. Take or let it be. Have a beer and don't sweat anything! There is standing the Brazilian squad WHIPSTRIKER  on a pile of moldy bones and try to explain to us that the Hell really exists. I believe them! Heavy/punk/thrash metal, that is musty like an old coffin! Diabolical ritual!


Tracklist:
1. Waiting For The Doomsday
2. Satan' Slave
3. Nuclear Metal Blood
4. Eletric Bloodbath
5. Flames Of Hate
6. Flag Of Cruelty
7. Armless Dance
8. Death Vigilance (Warfare cover)
9. Armageddon Delight

Share this games :